Predelava hišnega kina

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Dobil sem ta stari hišni kino. Ker je gumb za glasnost pokvarjen in ker potrebujem samo aux vhod, sem dobil idejo, da bi jaz to malo predelal.
Pa se je zataknilo, da brez krmilne/dvd enote igra zelo potiho.

Ojačevalec in napajanje sta na wooferju.
Na vezju sem našel pine, na katere sem priklopil telefon (izhod za slušalke) in dobil zvok. Samo je zelo potiho.

Ali se ga da kako prepričat, da bo dal kaj več od sebe tudi brez krmilne/dvd enote? Drugače je gumb za glasnost "digitalen", ga lahko vrtiš v neskočnost.

pdf;
 
22. jul 2007
12.800
1.313
113
123
samsung.PNG
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
za kako sekundo sem tudi na to pomislil :p

želja je bila, da se znebim dvd enote.

Verjetno ne bo šlo, ker je regulacija glasnosti nastavila glasnost na nizko in tudi če vse odklopiš, bo tam ostala, kjer je, ker se ta vrednost zapomni. Rešitev ti je daljinec ali pa popravilo gumba za glasnost, itak je digitalni, premeriš ali delajo optokoplerji.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Sicer na strani 12-2 imaš narisan konektor z VOL_+ in VOL_- pa jih mogoče poskusi dat na GND ali na +5V, boš videl če se spremeni glasnost
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sicer na strani 12-2 imaš narisan konektor z VOL_+ in VOL_- pa jih mogoče poskusi dat na GND ali na +5V, boš videl če se spremeni glasnost
ne dela. to sem že prvo probal:)

sem včeraj našel harmony 300 daljinca, tako, da se mi ni bilo potrebno hecat z iskanjem kode:) Glasnost dela...
Ker pa imam vse razkopano in povprek zvezano... mi meče ven nek overload error in se ugasne.
Najprej moram vse skupaj nazaj zložit, potem pa naprej...