Covid-19 Prebolevniki, cepljeni in cepilni listi, potrdila o prebolevnosti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Si se našel ha, debilko in tvoje debilno zagovarjanje butalskih idej.

LoL. Ne, nisem se našel, ker nisem tega pisal. In enako ne kdo drug, ta ideja z zapiranju med štiri stene je zrastla na tvojem zeljniku. In zato sem to tudi izpostavil.

Zdaj pa kar izvoli dalje bluzit, ti tega nihče ne preprečuje. Pa pri tem ne pozabi še na tvojo domnevno vladno zaroto in namerno pobijanje državljanov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Včeraj sem govoril z osebo, ki se drugi teden cepi in komaj čaka, da lahko potem začne delati, kar želi. Aka. ne bo treba več upoštevati samozaščitnih ukrepov.
Povej mu, da živi z zmoti.
Ker ko bo cepljen, bo ravnotako moral nosit masko zunaj, in seveda tudi v notranjih prostorih, ne bo mogel k frizerju, ker bo zaprt, v drugo regijo pravtako ne bo smel, .....
Lahko pa se bo celo okužil, širil okužbe dalje, cepivo pa ga bo ščitilo samo nek določen čas, kolikšen pa nam še prikrivajo.
Edino če se okuži, pravijo da bo bolezen v blažji obliki, Kako vedo, kakšen bi bil potek bolezni, če bi bil cepljen v primerjavi če nebi bil, pa še ne znajo razložit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
LoL. Ne, nisem se našel, ker nisem tega pisal. In enako ne kdo drug, ta ideja z zapiranju med štiri stene je zrastla na tvojem zeljniku. In zato sem to tudi izpostavil.

Zdaj pa kar izvoli dalje bluzit, ti tega nihče ne preprečuje. Pa pri tem ne pozabi še na tvojo domnevno vladno zaroto in namerno pobijanje državljanov.
Čakamo tretji val, da bomo šteli smrtne žrtve. Denar za nagrajevanje je že pripravljen. Nacizem pa očitni sponzor.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey
19. jul 2007
2.756
1.477
113
Ko boš cepljen in boš prišel v stik z virusom, ti bo PCR test vedno pokazal , da si pozitiven. Trenutno imaš v svojem telesu zagoto kar nekaj virusov, ki jih tvoj imunski sistem za malo malco potamani. Ko si cepljen, je tako tudi s covid-19. To pa seveda ne pomeni, da ga test ne bo zaznal. :bonk:
Obstaja pa vedno določen odstotek populacije, ki jih lahko vsak virus mimogrede preseneti in jim zakomplicira življenje, pa če so cepljeni ali pa ne proti vsem možnim virusom.
In ko bomo dovolj precepljeni na nivoju populacije bomo dosegli ravno to. Večini ne bo nič (tudi če se bo srečal s virusom, takorekoč ne bo zaznal tega), v splošnem bo pa povzročala korona težave na nivoju ostalih virusov - takrat bomo končno pri tako želeni "saj je samo gripica". Zelo verjetno bodo še vedno kakšni lokalni specifični izbruhi, tako kot so sedaj pri gripi, bodo neki mili ukrepi (brez obiskov v rizičnih inštitucijah, javni pozivi k dosledni preventivi, ...).Tudi testiralo se bo s PCR, da se preveri ali je dejasnko korona ali je kaj drugega, veliko se bo sekvenceniralo da se ve ali je mogoče kakšen nov sev. Kar se je delalo tudi pri gripi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Povej mu, da živi z zmoti.
Ker ko bo cepljen, bo ravnotako moral nosit masko zunaj, in seveda tudi v notranjih prostorih, ne bo mogel k frizerju, ker bo zaprt, v drugo regijo pravtako ne bo smel, .....
Lahko pa se bo celo okužil, širil okužbe dalje, cepivo pa ga bo ščitilo samo nek določen čas, kolikšen pa nam še prikrivajo.
Edino če se okuži, pravijo da bo bolezen v blažji obliki, Kako vedo, kakšen bi bil potek bolezni, če bi bil cepljen v primerjavi če nebi bil, pa še ne znajo razložit.
Janez pravi, da bo vse po starem. Samo par tisoč upokojencev še potamani, da bo lahko zagpvarjal, da tistih 700.000 zavrnjenih doz pfizerja itak ne rabimo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
In ko bomo dovolj precepljeni na nivoju populacije bomo dosegli ravno to. Večini ne bo nič (tudi če se bo srečal s virusom, takorekoč ne bo zaznal tega), v splošnem bo pa povzročala korona težave na nivoju ostalih virusov - takrat bomo končno pri tako želeni "saj je samo gripica". Zelo verjetno bodo še vedno kakšni lokalni specifični izbruhi, tako kot so sedaj pri gripi, bodo neki mili ukrepi (brez obiskov v rizičnih inštitucijah, javni pozivi k dosledni preventivi, ...).Tudi testiralo se bo s PCR, da se preveri ali je dejasnko korona ali je kaj drugega, veliko se bo sekvenceniralo da se ve ali je mogoče kakšen nov sev. Kar se je delalo tudi pri gripi.

Vse to nekje po letu 2030. Če boste pridni in boste zdržali naslednjih 14 dni z lockdownom ki to sploh ni.

Mejduš, kako zdržijo države, katere niso uvedle praktično nobenih ukrepov.

Uglavnem, kot kaže, bo kovid preživelo pač samo 99,84% populacije. Resnična jeba tole...... Sprejmimo hitro vse ukrepe in omejevanje, za tisto, kar so se v preteklosti stoletja borili.

Maska v notranjih prostorih, higiena rok in ne ravno plezanje drug po drugem, to je dejansko edino kar 100% deluje. Cepivo baje da tudi preprečuje nekaj. Kaj točno in ldaj ni najbolj jasno, proizvajalci in države ustvarjajo veliko megle okoli učinkovitosti, tako da......

Vse to, kar se gremo mi in večina evrope, ni vse skupaj nič. Države, katere so sterilizirale virus, bodo imele/imajo resne težave takoj po odprtju, sploh če jim notri uide kak sev, na katerega cepivo ni učinkovito (predpostavljam, da se bo prej ali slej precepilo dovolj ljudi).

Vsekakor pa je fantastično zanimivo, kako se sedaj takoj najde milijarde milijard, za boj proti epidemiji (zapiranju gospodarstva in storitev) in razvoju cepiv. Da bi nekdo nekje pogruntal neko poceni in dostopno napravico, katera bi relativno natančno in hitro ter neinvazivno odkrila ali si pozitiven na korono ali ne, tega pa ni. Epidemijo bi končali v roku par mesecev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
19. jul 2007
2.756
1.477
113
Vsekakor pa je fantastično zanimivo, kako se sedaj takoj najde milijarde milijard, za boj proti epidemiji (zapiranju gospodarstva in storitev) in razvoju cepiv. Da bi nekdo nekje pogruntal neko poceni in dostopno napravico, katera bi relativno natančno in hitro ter neinvazivno odkrila ali si pozitiven na korono ali ne, tega pa ni. Epidemijo bi končali v roku par mesecev.
Pobožne želje žal niso dovolj.
"milijarde milijard" se zmeče v razvoj testov, ki bi pokazali nstanek tumorjev (rakave bolezni) dovolj zgodaj za uspešno terapijo in smo precej ubogi na tem. Že pri običajni analizi krvi smo ubogi. Ko je Elizabet Holmes nategovala ljudi, da ima običajni krvni test, ki dela s mikrokapljicami krvi, je bila firma (Theranos) takoj vredna 10 bio$.
Že pri krvnem testu so morja možnosti, pri raku so oceani možnosti.
Prepričan sem da tisoče ljudi dela in upa nekje pogruntal neko poceni in dostopno napravico, katera bi relativno natančno in hitro ter neinvazivno odkrila ali si pozitiven na korono ali ne. Ni problem, da se ne dela na tem.
Že pri HIV-u, kamor so bile zmetane težke milijarde, imamo 4 – 6 tednov dolgo diagnostično okno (si lahko staknil HIV, pa smo sposobni šele po 4 – 6 tednih potrditi okužbo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
V lekarni 5 testov na antitelesa dobrih 70 ojrov. A kdo ve za kakšno cenejšo dobavo?

www.lekarnaljubljana.si

Lomina komplet hitri test za odkrivanje prisotnosti protiteles Covid–19 IgM/IgG, 5 hitrih testov - Pripomočki

Medicinski pripomoček Lomina komplet hitri test za odkrivanje prisotnosti protiteles Covid–19 ...
www.lekarnaljubljana.si
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Povej mu, da živi z zmoti.
Ker ko bo cepljen, bo ravnotako moral nosit masko zunaj, in seveda tudi v notranjih prostorih, ne bo mogel k frizerju, ker bo zaprt, v drugo regijo pravtako ne bo smel, .....
Prehajanje med statističnimi regijami je ob upoštevanju priporočil NIJZ dovoljeno tudi posamezniku, ki predloži:

  1. negativni rezultat testa PCR test, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa in je opravljen v državi članici Evropske unije ali državi članici schengenskega območja,
  2. potrdilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev ali potrdilo zdravnika, da je prebolel COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev ali
  3. dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Zakaj bi sploh kupil test za nekaj, kar nima nobene veljave?

Zakaj? Da veš pri čem si - ali si morda prebolel covid ali ne. Obstaja opcija, da si dal to čez in se nisi testiral s hitrim ali PCR testom. Saj nima veljave oz. neke dodatne vrednosti zgolj test, ki ti omogoča prehod državne meje, obratovanje ali kaj drugega kar je pa definitivno pomembnejša reč.
Ker pa se, če se ne motim, ti nekaj baviš s temi testi, sem te povprašal ali morda veš za kakšne, ki so po tvojem mnenju OK glede na to, da si za zgoraj omenjene navedel kar si. Se mi pa sedaj dozdeva, da si to napisal samo zaradi tega, ker ne vidiš smisla v s tem testom pridobljeni informaciji in ne zato, ker testi ne bi bili dobri kot sem si na začetku razlagal tvoj post.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj? Da veš pri čem si - ali si morda prebolel covid ali ne. Obstaja opcija, da si dal to čez in se nisi testiral s hitrim ali PCR testom. Saj nima veljave oz. neke dodatne vrednosti zgolj test, ki ti omogoča prehod državne meje, obratovanje ali kaj drugega kar je pa definitivno pomembnejša reč.
Ker pa se, če se ne motim, ti nekaj baviš s temi testi, sem te povprašal ali morda veš za kakšne, ki so po tvojem mnenju OK glede na to, da si za zgoraj omenjene navedel kar si. Se mi pa sedaj dozdeva, da si to napisal samo zaradi tega, ker ne vidiš smisla v s tem testom pridobljeni informaciji in ne zato, ker testi ne bi bili dobri kot sem si na začetku razlagal tvoj post.
Tako je, brezpredmeten rezultat, ki služi zgolj lastnemu firbcu. Nisem rekel, da so zanič. So pa rezultati nepredvidljivi in nimajo prav dosti veze s preboletjem, predvsem pa ne dajo odgovora na vprašanje kdaj si prebolel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Ti testi so brez veze!
Cepljen sem bil nekaj dni nazaj z AZ pa bi rad po 21 dneh preveril. Čisto nič drugega kot firbec me je.

Vprašanje je bilo, če kdo ve za cenovno ugodnejše teste. Nisem povprašal po subjektivnih mnenjih o testih.

Jaz tudi imam o tvojem odgovoru subjektivno mnenje, pa tega vseeno ne bom pisal, ker bi lahko bil žaljiv :)