Prazne obljube politikov (1. del)

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
Pred 30 leti smo bili v lj 4 tesarji!
Me ima da bi sel na informativca. Drug let moram itak iti ;)
Gradbeni tehnik ve kaj je lopata?
Mislim da sem jo imel več na faksu v rokah (na vajah) kot pa v 3+2 za tehnika
.
Imajo tudi praktično delo. Že v 1.letnimu. potem pa proti koncu praktično pol leta prakse ...

Kdo bo veliko več plačeval za gradnjo, tako da bomo lahko dvignili plače?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Kdo bo veliko več plačeval za gradnjo, tako da bomo lahko dvignili plače?

Zmanjšat je treba davke na dohodke, pa bodo plače večje. Ampak potem ne bo denarja za dvajset ministrstev in razne mirovne inštitute.
Sicer pa ima tema glede na naslov možnost doseči rekorden obseg. Če ne bo prej zaklenjena.

Obljuba:

FLtPtccWUAIr1G1


držala pa je slabih 14 dni...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Zmanjšat je treba davke na dohodke, pa bodo plače večje. Ampak potem ne bo denarja za dvajset ministrstev in razne mirovne inštitute.
Sicer pa ima tema glede na naslov možnost doseči rekorden obseg. Če ne bo prej zaklenjena.

Obljuba:

FLtPtccWUAIr1G1


držala pa je slabih 14 dni...

niso samo davki krivi, glede na to, da imamo za izdelke višje cene kot recimo v nemčiji, še kaj drugega ne štima poleg davkov, ko poslušam besede, da ni delavcev, delavci so samo denarja za njihove plače ni, se pravi v evropi pobere delavce tista država oz firma, ki jih lahko konkretno plača
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imajo tudi praktično delo. Že v 1.letnimu. potem pa proti koncu praktično pol leta prakse ...

Kdo bo veliko več plačeval za gradnjo, tako da bomo lahko dvignili plače?
Kolikor vem, imajo vse večje gradbene firme milijonske dobičke. Verjamem pa, da vas podizvajalce stiskajo toliko, kolikor se pustite.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
Kolikor vem, imajo vse večje gradbene firme milijonske dobičke. Verjamem pa, da vas podizvajalce stiskajo toliko, kolikor se pustite.

Bizi jaz sem zelo zelo zelooo redko podizvajalec. Večinoma sem nosilec posla.

Na večjih objektih je tako, da gradbeni del naredijo z izgubo, obrtniški del pa z velikim profitom. Na žalost je gradbeništvo v Sloveniji dobro podcenjeno, zato pa prihaja delovna sila iz Indije (zdaj polagajo granitne kocke v Ljubljani), Pakistana in ostalih eksotičnih dežel....


Mimogrede velika podjetja imajo tudi milijonske posle.... Saj veš % od 100.000 ali pa % od 100 milijonov je relativno drugačen znesek ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zakaj pa potem vsi gradbeni delavci bežijo na zahod? Verjetno zato, ker jih tam bolje plačajo, z njimi pošteno ravnajo, jih ne goljufajo pri izplačilih in ne izkoriščajo z dvojnim delavnikom, kot pri nas. Pa dvomim, da je na zahodu gradnja kv. metra toliko dražja kot pri nas, da se jim to izplača.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
Zakaj pa potem vsi gradbeni delavci bežijo na zahod? Verjetno zato, ker jih tam bolje plačajo, z njimi pošteno ravnajo, jih ne goljufajo pri izplačilih in ne izkoriščajo z dvojnim delavnikom, kot pri nas. Pa dvomim, da je na zahodu gradnja kv. metra toliko dražja kot pri nas, da se jim to izplača.
Dejansko je cena na m2 večja. Kvaliteta krepko manjša zato je gradnja hitrejša (veliko hitrejša). Poglej dobičke nemških podjetij... Misliš da so nižji kot slovenski?
 
Dejansko je cena na m2 večja. Kvaliteta krepko manjša zato je gradnja hitrejša (veliko hitrejša). Poglej dobičke nemških podjetij... Misliš da so nižji kot slovenski?

se pravi če recimo vzamem hišo na ključ v Slo, ali v DE ali v AT, bo najboljša v Slo, v preostalih 2 državah pa bog pomagaj? ker cene hiš so tam tam
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
se pravi če recimo vzamem hišo na ključ v Slo, ali v DE ali v AT, bo najboljša v Slo, v preostalih 2 državah pa bog pomagaj? ker cene hiš so tam tam

Kvaliteta/natančnost gradnje (samo delo) je v Sloveniji krepko krepko višja (no zaenkrat je bila).

Kar se pa zaščite delavcev in podjetij tiče je pa Avstrija najboljša. Nemčija je že bolj indijanska ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
Take cene se oglašujejo:


Drugaše pa, ve se kako ugotoviti, če politik laže. Premika ustnice.
Sem pobrisal tvoj pogoj do 150.000 EUR... Pa so se mi prikazala stanovanjca za 8milionov... Zanimivo, tudi tam so draga stanovanja.

Mimgrede, v Sloveniji se tudi najde kar nekaj hiš/stanovanj za 150.000 potrebnih obnove..kot gor...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Dober sogovornik te zmeraj "zrcali". Pri politiku je to res nujna vrlina. V obljubah pač mora zrcaliti bedarije, ki jih ljudje pričakujejo, sicer ne bo izvoljen.
Jasno je, da večina bedarij, ki si jih volivci želijo niti slučajno ni uresničljivih. Vsaj ne tako, kot so si ljudje predstavljali. Pokojnina 99 % upokojencev bo nekoč toliko (oziroma več) kot je Erjavec v preteklosti obljubil, potrebno je le počakati, da inflacija opravi svoje delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo in Matey

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
A se je že kaj ugotovilo katerim dobrodelnim organizacijam bo Golob "podaril" svojo nagrado za delovno uspešnost? Me prav zanima katere dobrodelne organizacije so to, kdaj so bile ustanovljene in kdo jih vodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N