Covid-19 Pravno obrazložen postopek za zavrnitev testiranja

15. jan 2019
3.459
1.085
113
ne vem, delovni procesi so potekali normalno, živilske trgovine so laufale na polno - tukaj se je mešalo precej ljudi iz različnih okolij.

Zdej krivit samo tiste, ki so šli na družinski praznik za vse okužene je precejšnje pretiravanje.

dal sem primer, ko okuženi v zaprtem prostoru kihne, kašlja in širi, torej družinski praznik

zadeva je precej kužna v teh okoliščinah

v trgovinah vsi maske, na začetku razkuževanje, večji prostori, praviloma bolani niso toliko hodili po nakupih, če je kdo kaj pokašljal so itak dobili ubijalske poglede :)

lep primer tudi je bil v Mariboru, ko so se okužili v prostoru za squash pa sploh niso imeli stika, ker je virus pač ostal v tisti luknji, pa tudi primer iz tenisa v MB iz dvorane, kjer so si razširili med sabo "abonentje"

domovi za ostarele, kjer so bili smučarski vnosi in kjer itak že šibka populacija ne živi v vrhunskih higieni

z vsakim takšnim socialnih vedenjem si povečeval tveganje in slej ko prej naletiš na packa

in ne gre za nobeno paniko, ampak zdrav razume, mene je že prej motila higiena, hraklanje po ulicah, kašlji...

korona pač ni tako smrtonosna in nevarna za širšo populacijo, kot npr. kuga, ki je pobirala 2/3 populacije...

in zato imamo jebivetre, ki jo širijo dalje

kaj drugega pa je tisti šipi, ki se je vračal iz dela v Belgiji, imel dva testa, na kontrolah in meji pa kazal negativnega :)

tu okoli mene ko pogledam, druženja, zabave, eni se lepo držijo, drugi pa veselo širijo...

ko se kaj zgodi, seveda solze in pametovanje z nasveti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in mosseero

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
praviloma bolan tudi ne hodi na družinska srečanja/srečanja/druženja/koline/sprehode, itn... kdor pa hodi, je pa itak bedak.

jah lej... če si se ti pripravljen zarad korone čisto asocializirat, jest se recimo nisem. Se držim smiselnih navodil, ampak, da bi pa samo doma čepel in čakal pa žal ne gre.

pa sej pravim, hvalabogu za snežinke, da so poskrbele za tako visoko prekuženost kot jo imamo. lahko bi pokazali malo hvaležnost, ker so tvegali...

Če bi vsi poslušali navodila bi bili zdele kje pri prekuženosti? 1%?

aja, in kar je bilo bolnikov okoli mene, ni nihče jokal niti pametoval. pač so se umaknili za 7-10 dni, potem pa naprej po starem... ne vem, kakšne imaš ti okoli sebe - nobenga borca al kaj?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
praviloma bolan tudi ne hodi na družinska srečanja/srečanja/druženja/koline/sprehode, itn... kdor pa hodi, je pa itak bedak.

jah lej... če si se ti pripravljen zarad korone čisto asocializirat, jest se recimo nisem. Se držim smiselnih navodil, ampak, da bi pa samo doma čepel in čakal pa žal ne gre.

pa sej pravim, hvalabogu za snežinke, da so poskrbele za tako visoko prekuženost kot jo imamo. lahko bi pokazali malo hvaležnost, ker so tvegali...

Če bi vsi poslušali navodila bi bili zdele kje pri prekuženosti? 1%?

aja, in kar je bilo bolnikov okoli mene, ni nihče jokal niti pametoval. pač so se umaknili za 7-10 dni, potem pa naprej po starem... ne vem, kakšne imaš ti okoli sebe - nobenga borca al kaj?

asociala ne pomeni, da si doma, da čepiš in čakaš z zalogo v kleti

ampak, da ko "kam" greš paziš na distanco in se ne družiš izven familije
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Lahko se družiš tudi izven družine: recimo zunaj z razdaljo 2+ metra in je možnost, da kaj stakneš praktično nična.