Pravila sodelovanja v Spletni skupnosti Alter.si

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Hmmm ... Kliknem na link (sem probal v par podforumih, recimo Popotniška malha), pa priletim nazaj na isto stran, kjer sem klikal.
Kokice, čips, pivo, kokakola, ves alko ... Vsega je že zmanjkalo, jaz pa še vedno klikam in klikam in klikam ...
hysterical-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Potem niso dovoljeni linki do različnih scrackanih programov, serijskih številk za SW, mp3-jev? Kaj pa torrentov? Kako pa potekajo sankcije, če kdo kaj nalepi?


PS: bolje bo zgledalo, če bo tekst v pravilih sodelovanja obojestransko poravnan.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Saj vem, da je bila pozna ura in si bil verjetno pod vplivom česarkoli, saj ti drugače branje in razumevanje ne bi smelo delati težav, razen, če si nočni duh in malce mešaš drek, kot običajno.

Sedaj se pa odloči kdo si?
frown-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kri, voda, blato...vse vredu?
crazy1.gif


Podana so bila nova pravila sodelovanja, odprta je bila tema o novih pravilih, ki je verjetno namenjena debatiranju o pravilih in njenih nejasnostih.

Ker se je še nekaj dni nazaj veselo lepilo linke do raznih symbian programov ipd..., sem vprašal glede na zgoranj napisan stavek in ta del pravil:

Citat:
Naj bo legalno
Početje nelegalnih stvari ali pogovor o njih ni dovoljen. Skratka vse, kar se lahko preganja in kaznuje v skladu s kazenskim zakonikom Republike Slovenije.*

Alter ni nikakor odgovoren za katerokoli objavo na skupnosti. Za izjave odgovarjajo uporabniki sami. V primeru, da pride do večjega prekrška in do Alterja pristopi uradni prekrškovni organ, mu bomo na podlagi naloga izdali osebne podatke kršitelja.

Razmoževanje, distribucija piratske programske opreme na javnih forumih Alter ni dovoljena. *

Uporaba javnih forumov Alter v namene razpečevanja, pogovora o razvoju ali gojenju nelegalnih drog ni dovoljena. *

Odgovornost

+ dejstvo, da smo imeli z definicijami nelegalnega probleme tudi na mobisuxu vprašal tole, ker me je dejansko zanimalo:

Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Potem niso dovoljeni linki do različnih scrackanih programov, serijskih številk za SW, mp3-jev? Kaj pa torrentov? Kako pa potekajo sankcije, če kdo kaj nalepi?


Ti, kot eden glavnih predstavnikov foruma (admin!), ki bi moral biti user friendly, pa napišeš:

Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Saj vem, da je bila pozna ura in si bil verjetno pod vplivom česarkoli, saj ti drugače branje in razumevanje ne bi smelo delati težav, razen, če si nočni duh in malce mešaš drek, kot običajno.

Sedaj se pa odloči kdo si?
frown-1.gif

crazy1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne misli si, da si za nas ti navaden uporabnik, ki pričakuje prijazno obravnavo ob "nevednih" vprašanjih.


Tvoje stališče in odnos do nas mi je jasen, pa še marsikomu in mi počasi že seda na vrh glave.

>>>+ dejstvo, da smo imeli z definicijami nelegalnega probleme tudi na mobisuxu vprašal tole, ker me je dejansko zanimalo:


Saj ti lepo piše in napisal sem ti, da beri, knjiga ve. In vse ti bo jasno.
frown-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri tebi se pa vidi, da imas ynos-a nekje globoko v zelodcu... Lepo je vprasal, kako je s tem... ti ga pa zacnes takoj nazaj jebat v glavo... Fajn odnos administratorja do uproabnika...

Ce si ze capo di banda bi se moral temu primerno tudi obnasati...

Ker tole, kar je napisano je eno... po forumu pa sedaj precej vsebine, ki je v nasprotju s tem, kar je napisano...

Vecina tem v GPS je recimo ze takih... kjer se veliko govori o nelegalni programski opremi... nekateri jo celo tretirajo kot brezplacno...
evil.gif


a namen mojega pisanja ni to, kaj pise v pravilih in kaj se dela...ampak odnos administratorja do uporabnikov... Verjetno sem jaz tudi na listi "sovraznikov" ... predvsem zaradi preteklih dogodkov se iz casov mobisuxa... ampak se bolj malo spotikam v kaksne teme tukaj... sem in tja preberm in napisem kaj... to pa je tudi vse
smile-1.gif
...

Sicer nisem imel namena karkoli napisat... ampak sem opazil, da ce ynos kaj napise, je ponavadi prvi naslednji post cifrin
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kdo bo prišel na pomoč nasledni? Itak ste kot odprta knjiga.
smile-1.gif



Za odnos pa skrbi drugje, si ga prevečkrat izkazal, čeprav si strokovnjak na svojem področju in midva nisva imela težav, tudi ni potrebe.
Pa se ne mislim prepucavati niti z njim niti s teboj.

Svoje sem povedal, če imate pa omejitve, pa spremenite atribute razumevanja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Aha.. to pomeni, da se od adminov tukaj na normalno vprasanje ne da dobit normalnega odgovora...

Hvala... zakljucujem debato... Sem vseeno mislil, da bo vsaj odgovor na vprasanje podan... A je zal tako kot ze znano od prej... Ce se cifra pocuti ogrozenega, udari nazaj s kontro....

Odgovor se razbere nekako takole: "tih bod pa ******"
grims-1.gif


Bom uposteval v bodoce
nahrung002.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kaj boš upošteval v bodoče?
tongue-1.gif


To da te ni tukaj, je že dolgo vidno, najmanj pa odkar si postal moderator na prejšnjem forumu. In kaj naj se sedaj mi na zobe postavljamo in oba, pa še en zeleni od tam, ste vedno najbolj glasni v "takih" temah.

Ko je treba po osebju.
hysterical-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kaj boš upošteval v bodoče?
tongue-1.gif

Zadnji stavek v mojem prejsnjem sporocilu...

Citat:
To da te ni tukaj, je že dolgo vidno, najmanj pa odkar si postal moderator na prejšnjem forumu. In kaj naj se sedaj mi na zobe postavljamo in oba, pa še en zeleni od tam, ste vedno najbolj glasni v "takih" temah.

Ko je treba po osebju.
hysterical-1.gif

Da me ni tukaj???? Halo????

20080209-8f1yk9iigre77yjfrjpr7861yi.jpg


Mislim, da sem dovolj prisoten... sploh glede na to, da v temah, kjer se blodi ponavadi ne sodelujem...ampak sodelujem predvsem v tehnicnih debatah...

Ce temu pravis, da me ni tukaj... potem pa res nevem, kaj naj
smile-1.gif
...

Sicer pa tako nima smisla s tabo se it neke debate... ker imam izgleda podoben status kot ynos ... verjetno samo zato, ker sem tudi drugje aktiven... in nisem duse prodal alterju
evil.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Dolgočasno in nezanimivo.
write.gif



Edino pozabil si, da tvoja reklama za forum na katerega ste odšli na svoje tukaj dobro sede, kar pa tudi ni od muh.
priden.gif


Je pa vsak svoje sreče kovač.
grims-1.gif



Kakšen status naj bi pa imel? Demagoški? Daj zresni se. MIDVA nisva nikoli imela sporov.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ne misli si, da si za nas ti navaden uporabnik, ki pričakuje prijazno obravnavo ob "nevednih" vprašanjih.

Se pravi sem po defaultu nenavaden uporabnik, ki se ga bo obravnavalo pod drugačnimi pogoji, kot ostale. No, pa saj ni nič novega, je pa zdaj vsaj uradno napisano.
smile-1.gif




A lahko potem nekdo drug namesto mene vpraša, kar me je zanimalo, ali pa kdo drug razloži. Mene to res še zmeraj zanima, ker kakor je rekel Jest, je po forumu en kup nelegalnih programov in podobnih zadev in ne bi rad bil pospravljen v toplice, če še jaz kaj slučajno prilepim.

Sicer pozdravljam pravila, ker so res manjkala...iz izkušenj suxa, kjer sem moderiral zabavo, glasbo, film, pa vem, da je to področje zelo delikatno... MP3-ji, torrenti ipd...
wink-1.gif



Torej:

1. Če se zafehta za symbian program...

2. Če se zafehta za MP3

3. Če se zafehta za torrent

4. Če se prilepi torrent

5. Če se prilepi MP3

6. Če se prilepi symbian program.


Ker verjamem, da je palica enaka za vse, razen za tiste novejše uporabnike, ki se šele iščejo na forumu (se jim popusti v takih primerih), me zanima kakšna je procedura v napisanih 6-ih primerih. Ali se opozori uporabnika, se ga pošlje v toplice..., kaj tretjega? Hvala.

Mislim, da povečana transparentnost pravil, ne bo škodila nikomur na tem forumu, kvečjem povečala znanje uporabnikov in zmanjšala delo moderatorjem. Če pa misliš, da s tem mešam drek, imaš očitno samo ti težave s paranojo in ostalimi zadevami.
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Dolgočasno in nezanimivo.
write.gif



Edino pozabil si, da tvoja reklama za forum na katerega ste odšli na svoje tukaj dobro sede, kar pa tudi ni od muh.
priden.gif


Je pa vsak svoje sreče kovač.
grims-1.gif



Kakšen status naj bi pa imel? Demagoški? Daj zresni se. MIDVA nisva nikoli imela sporov.

Tudi tvoja reklama je prisotna...
evil.gif


Ce pa menis, da naj jo umaknem, pa tudi prav... Samo potem ste izgubili enega uporabnika... in potem bos pa res lahko rekel, da me nic ni tukaj
grims-1.gif


Ce nisva imela sporov, zakaj pa me potem obravnavas kot ynosa, s katerim predvidevam, da sta imela spore in ignoriras vprasanje? Jaz iz tvojega pisanja smatram, da sem se vedno "sovraznik st. 1". Tako kot je nekdo svoj cas se na mobisuxu izjavil za nas, ki smo zapustili takratni mobisux ...

Dovolj je bilo... dnevno kvoto sporocil sem ze presegel
cool-1.gif
...
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Potem niso dovoljeni linki do različnih scrackanih programov, serijskih številk za SW, mp3-jev? Kaj pa torrentov? Kako pa potekajo sankcije, če kdo kaj nalepi?


PS: bolje bo zgledalo, če bo tekst v pravilih sodelovanja obojestransko poravnan.

Pozdravljen!

Očitno ti bom jaz podal odgovor, ker sem tudi bolj ali manj avtor teh pravil. Seveda niso dovoljeni. Se razume - če je prepovedano z zakonom je prepovedano tudi tukaj. Če pa dobro prebereš pravila pa boš videl, da obstaja en go-around glede tega problema - zasebniForumi.ZaInfo. Glede sankcij pa - kot je napisano v pravilih - glede na to, kako je ta prekršek hud - odvisno od "strogosti" moderatorja. Naš namen ni, da imamo točno definiriano za koliko dni se uporabnika izloči s forumov - ker enostavno ni možno vsegaskupaj posploševati. Vsaka kršitev ima v ozadju drugačno ozadje, katerega je po mojem mnenju potrebno upoštevati pri ukrepanju.

Lep pozdrav,
Ziga Humar
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Saj vem, da je bila pozna ura in si bil verjetno pod vplivom česarkoli, saj ti drugače branje in razumevanje ne bi smelo delati težav, razen, če si nočni duh in malce mešaš drek, kot običajno.

Sedaj se pa odloči kdo si?
frown-1.gif

Bravo ata. Tokrat si se pa res izkazal. Uporabnik vpraša o pravilih in poda predlog, ti ga pa napadeš, da je pod vplivom substanc in da meša drek. Vse bolj se kaže tvoja prava slika. A to ni pomembno, si kakršen si, se pa kot administrator obnašaš v nasprotju s pravili foruma:

Citat:
Pod pojem neprimerno izražanje vključujemo besede, ki izgledajo, se slišijo ali pa so okrajšave za slednje: psovke, seksualnost, prostaštvo, neprimerno izražanje o spolni nagnjenosti, blatenje, in obrekovanje. Tovrstno izražanje ni dovoljeno in ga v primeru prekomernosti moderator lahko sankcionira. *

To, da pa je tvoj podpis v nasprotju s pravila, sem pa itak že povedal.

Mislim, da se morate administratorji, moderatorji in lastnik resno pogovoriti. Tole ne pelje nikamor.


P.S.: Ja ja saj vem, da sem on the wrong team. A sem še vseeno reden uporabnik in mislim, da tudi moji posti niso za v koš.
 
Nazadnje urejeno:

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
grube386: to ni stvar pravega/nepravega teama. Točno tako kot si ti zatrdil - stvari so zašle v malo napačno smer - to ne zanikam jaz kot lastnik. In ravno pravila so prvi ukrep reševanja vlaka ki je zapeljal na napačni tir - vendar če stvar skene s pravega tira, potem je potreben določen čas, da se kretnice premaknejo, strojevodja pripravi vlak na ovinek...

LP
Ziga
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Na takšne zadeve vedno vpliva tudi team. Me pa veseli, da se stvari očitno spreminjajo na bolje in da so še plani za naprej.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
tale vaša pravila so pa extremno čudna.

Citat:
Naj bo legalno
Početje nelegalnih stvari ali pogovor o njih ni dovoljen. Skratka vse, kar se lahko preganja in kaznuje v skladu s kazenskim zakonikom Republike Slovenije.*

Alter ni nikakor odgovoren za katerokoli objavo na skupnosti. Za izjave odgovarjajo uporabniki sami . V primeru, da pride do večjega prekrška in do Alterja pristopi uradni prekrškovni organ, mu bomo na podlagi naloga izdali osebne podatke kršitelja.

po eni strani pišete da se npr ne sme pogovarjat o nečem, po drugi pa da je vsak odgovoren za to kar napiše. bolj logično bi bilo, če bi napisali samo, da vsak odgovarja za to kar napiše in da lastnik foruma ne odgovarja za napisano... torej če jaz npr prilepim nek torrent, potem ta lahko ostane na forumu, kriv sem pa samo jaz. ali pa npr, prepovedano je limat torrente, ne pa to da ti nekdo pove kje se ga najde. kolikor vem, je kazniva samo preprodaja, ne pa to da ti nekdo pove kje se kaj dobi. niti mi ni jasno, ali lahko npr vprašam v eni temi, kako se npr najde freeleech na neki torrent strani ali ne.

nevem česa se tako bojite? če napišete da lastnik ne odgovarja za početje uporabnikov, potem bi se lahko pogovarjali o torrentih...
 

Podobne teme