Pralni stroj

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
969
-202
43
Kupuje se pralni stroj, ki porabi (da ne špara z vodo in pere/splahnjuje z dosti vode) dosti vode.
Na črnem perilu se vedno pojavljajo bele lise, ki se na 15 let starem stroju, ki ni šparal z vodo niso pojavljale.

Kak nasvet, kaj kupit?

Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

jezek

Guru
24. jul 2008
3.018
1.273
113
Tezka bo. Bosch pri povisanem nivoju se nekako gre. Pa se vseeno obcasno dolijem malo vode v predal.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.265
192
63
Smo pred dvema letoma nabavili nov Gorenjev pralni stroj, ki je počel točno to. Vse cunje so po pranju smrdele.
Lani smo ga zamenjali za tega. Vrhunski, ne špara z vodo, vse cunje so spet OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Holobist

luciano

Guru
3. okt 2011
1.828
829
113
MB
Poraba vode in s tem posledično izpiranje je odvisno od izbire programa.
Krajši je program, manj vode porabi.
Pri črnem perilu ne uporabljaj praška in izogibaj se prekratkih programov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
969
-202
43
Poraba vode in s tem posledično izpiranje je odvisno od izbire programa.
Krajši je program, manj vode porabi.
Pri črnem perilu ne uporabljaj praška in izogibaj se prekratkih programov.
Tekoči praški, vsaj 5 različnih sprobanih, vklopljeno dodatna voda in normalni program.
Stari pralni stroj, pa je zadevo opravil z odliko. Žal je skoraj "razpadel".
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.265
192
63
Mi imamo tega, zaenkrat zadovoljni.
Tale Gorenjev recimo porabi na programu za bombaž pri 40 stopinjah 57 litrov vode. Boschev, ki sem ga polinkal zgoraj, pa 98 litrov za isti program.
Je treba za vsako posamezen model preštudirat tabele porabe vode in energije po programih. Razlike so ogromne, tudi v trajanju programov.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.041
83
48
Kupuje se pralni stroj, ki porabi (da ne špara z vodo in pere/splahnjuje z dosti vode) dosti vode.
Na črnem perilu se vedno pojavljajo bele lise, ki se na 15 let starem stroju, ki ni šparal z vodo niso pojavljale.

Kak nasvet, kaj kupit?

Hvala.
Imam Miele pralni stroj.Z njim več kot zadovoljen.Opere in izpere perilo vrhunsko.V nastavitvah,sem lahko vse aktiviral na max.Več vode,med pranjem in izpiranjem.Poleg tega,sem aktiviral še dodatno izpiranje v nastavitvah.In nikoli,nimam na oblačilih,nobenih sledi pralnih sredstev.
Zdej ne vem,če se to lahko aktivira,samo pr mojmu modelu,ali pr vseh modelih.
In med izpiranjem,se boben hitreje vrti.Tako,da so rezultati res vrhunski. :zmaga: :zmaga: :zmaga:

Imam pa tale model.

 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay
Kupuje se pralni stroj, ki porabi (da ne špara z vodo in pere/splahnjuje z dosti vode) dosti vode.
Na črnem perilu se vedno pojavljajo bele lise, ki se na 15 let starem stroju, ki ni šparal z vodo niso pojavljale.

Kak nasvet, kaj kupit?

Hvala.
cekini? aviod gorenje. Popularen je beko, boši bi se mrda utegnili popraviti sicer so pa bli kr škrt z vodo.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
807
376
63
Po točno osmih letih uporabe, pralni stroj Miele WKD 130 WPS javil napako F0063. Koliko sem gledal gre za vodno kretnico ali nekaj takega. Stroj enostavno ne spusti vode v posodico za prašek. Morda je tudi Aquastop zatajil.
Pozna kdo kakšnega serviserja, ki bi znal to kretnico vode pregledati ali popraviti? MieleFan? Ali mi preostane samo klic na Miele servis, ker lokalni serviserji se na široko ogibajo popravilo Mile strojev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan
Po točno osmih letih uporabe, pralni stroj Miele WKD 130 WPS javil napako F0063. Koliko sem gledal gre za vodno kretnico ali nekaj takega. Stroj enostavno ne spusti vode v posodico za prašek. Morda je tudi Aquastop zatajil.
Pozna kdo kakšnega serviserja, ki bi znal to kretnico vode pregledati ali popraviti? MieleFan? Ali mi preostane samo klic na Miele servis, ker lokalni serviserji se na široko ogibajo popravilo Mile strojev.
a v boben jo? Moj jo najprej nekaj spusti v boben nato v ladlc..če je ne spusti v boben (poskusi kako izpiranje zagnat) zna biti waterblock. Tist pa potem menjaš cev z el varovalom - waterblocokom

tu bi znali biti tud kaki servisi od boša simensa v igri, glede na to da je to izboljšan boš. Dotočne cevi z waterblockom so verjetno za te stroje identične
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.547
10.020
113
ti kar na miele poklici. niso nic drazji serviserji in obvladajo sceno. vsaj nas lokalc iz Mileta
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

jezek

Guru
24. jul 2008
3.018
1.273
113
Me res zanima ce ima Milanće kak skupen del z Robijem. Morda kak kniping.....
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
807
376
63
a v boben jo? Moj jo najprej nekaj spusti v boben nato v ladlc..če je ne spusti v boben (poskusi kako izpiranje zagnat) zna biti waterblock. Tist pa potem menjaš cev z el varovalom - waterblocokom

tu bi znali biti tud kaki servisi od boša simensa v igri, glede na to da je to izboljšan boš. Dotočne cevi z waterblockom so verjetno za te stroje identične

Ne, ne spusti niti malo vode. Programa pa ne morem spremeniti, vrata se zaklenejo, odprem jih lahko le ročno z izvijačem pod pokrovom za ispust vode.

Je pa stvar taka, da je stroj spuščal vodo, saj je pod njim bilo vedno mokro. Enih 3-krat se je tudi zgodilo, da ni vzel praška, ampak napake še ni kazalo, stroj je delal. In sem včeraj vzel zgornji pokrov stroja dol in ugotovil, da spušča kretnica vode. Spodaj pod motorčkom kretnice, so bile vidne bele lise od vodnega kamna in potem potem še spodaj na bobnu. Zato sem se vzel pokrov dozirne posode dol, ga očistil in odmašil luknjice, saj jih je bila vsaj polovica čisto zamašenih. Sestavim posodo nazaj, priklopim kontakte, stroj vklopim in mi vrže ven napako.

Takole približno izgleda dozirna posoda


Tole je pa kretnica vode, motorček in kontakti. modra/rjava žica je za aquastop. Morda je tu problem, da ne odpre ventila. Kretnica pa stoji, tudi motorček se ne sliši.


IMG_20240804_180734.jpg
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.018
1.273
113
Kaksen motorcek in kretnica naj bi se slisala? Ali nima klasicnega elektroventila? Oz. tri?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.298
334
83
Po 15 letih AEG ocitno crkuje. Zanimiv pojav. Voda pod mašino samo pri pranju belega perila. Ostali programi bp. Se je za zajebavat s serviserji ali v stacuno po zamenjavo? Priznam nisem nic dvigoval pokrov da bi gledal in cakal.od kje curi ...
Do sedaj mir od prvega dne.
 
Po 15 letih AEG ocitno crkuje. Zanimiv pojav. Voda pod mašino samo pri pranju belega perila. Ostali programi bp. Se je za zajebavat s serviserji ali v stacuno po zamenjavo? Priznam nisem nic dvigoval pokrov da bi gledal in cakal.od kje curi ...
Do sedaj mir od prvega dne.
pereš na 95 C ? lahk so kaka tesnila za zamenjat...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.041
83
48
Po 15 letih AEG ocitno crkuje. Zanimiv pojav. Voda pod mašino samo pri pranju belega perila. Ostali programi bp. Se je za zajebavat s serviserji ali v stacuno po zamenjavo? Priznam nisem nic dvigoval pokrov da bi gledal in cakal.od kje curi ...
Do sedaj mir od prvega dne.
Če ti je v vtem času delal brez napak.Poklič nekoga,in naj preveri.Mogoč,je kakšna cev samo za zamenjat.In ti bo služil dalje...In boš mogoč odštel par eur...ker novi malo boljši tak veš,so takoj blizu 1000 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe