Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Kje pa je vec avtomatov za isti parking v Novalji?
1727336897370.png


Za to področje bi jh naj bilo več.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Ne. Ko zapeljes na parking za stojnicami (med colni in stacunami na drugi strani) imas 1 avtomat in izhodno rampo. Ko ta avtomat ne dela je parking zastonj. Preverjeno cca 200 krat. Oni parking na sliki skrajno desno oz spodaj je locen. Levo oz zgoraj pa mislim da sploh ni parkingov, vsaj v sezoni jih ni, je samo za taxi, invalide, hotel.... Se naprej zgoraj (neobkrozeno) pa je mega parking, ki ima spet svoj rezim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

mistique

Guru
16. jun 2009
13.592
1.378
113
Emona / Carnium
Pošto (brez robčkov in vazelina) dobiš tudi, če si na avtobusni postaji odložil lepšo in pametnejšo ter bolj premožno polovico, da gre na bankomat dvignit "gotovinu" in se odpelješ en krog, prideš nazaj na isto postajo, gospo naložiš in se odpelješ.

Rezultat: 2 x kazen, za katero nisem dobil nobenega listka...samo pošto od Bakija...

S parkinga se z lahkoto odpelješ nalepljen na rit kakega Nemca, ki je pridno plačal parkirnino...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Ne letu direkt na tebe.

Da v Avstriji je drugačen pristop, tam dobiš "anonimni" poziv, da lahko v izogib postopku plačaš znesek in zadeva ne bo nikjer evidentirana. Pošiljajo tudi v slovenskem jeziku (govorim za radarje, torej prekrške).

Za neplačano parkirnino v Avstriji dobiš lepo na šipo na obvestilo ...

Ne tolko jokat, raje plačujte parkirnine in ne tišat, radarjev je polno pa ne bo cirkusa. Saj gre ja za drobiž.

------------

Bo pa treba v štartu ločit med izterjavo neplačane parkirnine in prekrškom, to sta dve ločeni zadevi...

Iz tega kar vidim se lumpe poziva na plačilo terjatve zaradi neplačila parkirnine, ne pa za prekršek... kjer veljajo direktive EU itd. in dobiš zadevo kot v Avstriji.

Ne vem zakaj jih pozivajo, preprosto bi vložili pri nas izvršbo, pol pa bi bilo solzno, tam stroški so, taksa, predlog itd.

Poglej priponko 92857

v imenu upnika pišejo, da je terjatev do dolžnika...

ne vidim plačilnega naloga, globe, al je tudi poleg? kot prekršek ... ker potem plačaš samo globo



to prvo razjasnit, kaj pošiljajo, potem pa robčke pripravit

Iz Avstrije so mi poslali domov na moj naslov. Torej so morali pridobiti ime lastnika vozila. In teh stroskov niso racunali zraven.
S Hrvaske pa isto dajo poizvedbe o lastniku vozila in si nabijejo strosek za poizvedbo. V 7 letih sta me dobila dva radarja, ki sta postavljena na konec naselja. Pelkal sem 54. Nisem bas nek norec za volanom.

Glede izvrsbe. Saj pa ne more takoj dati izvrsbe?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.592
1.378
113
Emona / Carnium
Aja, kolega, ki je prejel enako pošto, je hotel v Novalji potem čez nekaj mesecev plačati na šaltru občine, mu je gospa rekla, da ne more, da je ta postopek za njih zaključen...