POWER INVERTER DC12V -> AC230V

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj pravite na to zadevo? Se splača vzeti? Potreboval bi za polnjenje mobilnega telefona in prenosnega računalnika. Malo me begajo tudi luknje za vtičnico. Gre v to naš vtič?

Eingangsspannung: 11V-14V
Ausgangsspannung: 230V~ / 50Hz
Eingangssicherung: 10A
Dauerleistung: 70W
Gewicht: ca. 150g
Abmessung: 2,5cm x 3cm x 6cm
LED-Anzeige in grün bei Betriebsbereitschaft

inverter_3.jpg


kfz-inverter6.jpg
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Na oko bi vtikač moral pasati sem noter, problem zna biti drugje. Ali je dovolj močan za napajalnik od računalnika in pa oblika izhodne napetosti. Sem kar prepričan da ni sinusna, zato zadeva lahko deluje na switcherjih, ne pa na klasičnih napajalnikih s transformatorjem. Sicer so praktično že vsi izdelabni s switcherji, vendar opozorilo ni nepotrebno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kako pa lahko ugotovim, ali je dovolj močan za napajanje računalnika in gsm-a? V opisu in na embalažai so omenjeni laptop, gsm, kamera ...
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Za mobitel ne bo problema, ker polnilec rabi ~10W v najslabšem primeru. Problem je lahko pri laptopu, ker nakateri polnilci vlečejo preko 100W, kar pa tale zadevica ne bo zmogla. Zdej, piše že, samo vprašanje koliko časa bi zdržalo vse skupaj... Poglej na nalepko na polnilcu, pa povej koliko vleče
wink-1.gif

Sicer pa, za v avto se dobijo posebaj polnilci za laptop, ali misliš da se ti tole bolj splača?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kratka lekcija fizike:
Moč=Tok x Napetost
[V x A = VA = W]
(zadnje, da je VA = W ne drži vedno, ampak v tem primeru ni važno)

Torej, polnilec ima 103-109VA (W), tisti pretvornik ti daje pa 75W. Kar pomeni kar nekaj premalo in jaz ne vem če bi tole tole priklopil.

Ja, tale zadeva je kar konkretno močnejša in tudi meni izgleda bolje hlajena
smile-1.gif



lp
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Sam imam precej podobno zadevo, samo da je 130W. Bila je cirka 20€, kje pa sem jo kupil pa se ne spomim. 75W oziroma celo 70W kot piše pri specifikacijah te ki jo gledaš, pa je definitivno premalo za laptop. Za laptop potrebuješ ravno tam okoli 110-130W da je bolj za sigurno.
Je pa ventilatorček ki stvarco hladi kar zelo glasen - samo to moraš vzeti v zakup. Polnilci za mobitel in laptop pa delujejo normalno.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Precej lepse cene za te stvarce (in vecjo izbiro, BTW) imajo v firmu UScom na Tržaški tik pred Brezovico. Naj me moderator prosim opozori, kje je meja reklame, da ne bi zakuhal tezav.

Sicer pa moje izkusnje:
- sam sem imel na voljo za preizkus več razmernikov, od 200W pa do 1000W max (350W stalnih)
- 200W noname razsmernik NI zadostoval za HPjev 90W hitri polnilec. Ta z napetostnimi sunki polni baterijo prenosnika zelo hitro, a je hkrati tudi ubijalski za take leve razsmernike
- močnejši razsmerniki (300 in 350W) so zadostovali, a pod enim BISTVENIM POGOJEM:

** da je vtičnica/vtikač za cigarete zmogla prenest tistih 10A do 11A toka pri 12V **

To se je pokazalo kot dokaj zahtevno, ker večina vtikačev, ki so na voljo v naših trgovinah, kljub navedenim 16A in vgrajeni 16A varovalki čez ne spravi več kot 8A, kar je pa premalo. Posledica je piskanje in nato celo varnostni izklop razmernika zaradi padca napetosti pod spodnjo varnostno mejo.

Torej: - za prenosnik je potrebno imet že zelo resen priklop. Predvsem je problematičen vtikač za vžigalnik, nekaj malega pa prinese tudi presek žic od priklopa v avtu do razsmernika.

Sam v tem trenutku prisegam na razsmernik z avtomatsko prestavitvijo 12V/24V in izhodom 350W/1000W max. (lafayette EPD-350). Uspel sem dobit tudi en resnejši vtikač, ki prenaša dovolj toka za funkcioniranje razsmernika.

LP
JoeJoe
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Jaz imam 350w inverter (mislim da ni neka jaka firma), ki sploh nima konektorja za vtičnico ampak kar kleme, tako da ti že v štartu da vedeti, da kaj takega ni za priklapljati v navadno vtičnico, tako da je vedno vezan direktno na glavno žilo do akumulatorja ali pa kar direktno na akumulator. Jaz ga na veliko uporabljam v avtu in na jadrnici, kjer je vedno priklopljen na 100 ah heavy duty akumulator, pa se mi je že nekajkrat zgodilo, da je začel piskati, če sta bila nanj priklopljena dva porabnika (laptop in polnilec za fotoaparat).


lp

marko
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
To, da piska dokaj hitro je za pričakovat. Običajno večina proizvajalcev vse naredi dokaj dobro, pozabijo pa na priklope, kot sta že oba pred mano ugotovila. Ali predrobni kabli ali pa malce slabši stik - pri recimo 300W rabiš cca 25A toka. Ni treba dosti truda, da pri takem toku nabereš kak volt padca, malo še akumulator počepne in že je tu alarm za prazen akumulator.