Povožen Win 7 - kako znova namestiti?

Leska

Pripravnik
8. sep 2007
268
0
16
Sin je pri namestitvi Linuxa po nesreči povozil Win 7 (home premium), ki je bil legalno nameščen na nov PC (ni pa dobil DVD).

Kako ponovno namestiti sistem in ga aktivirati (ima product key, nima pa DVD s sistemom)?

Ideja je, da sistem (lahko kasneje) upgrejda na Win10. A se lahko to naredi direktno (brez namestitve Win7), če imaš product key?

Vnaprej hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

potegnite dol w7 (od kjerkoli vam odgovarja), namestite in pri koraku: vnesite kljuc, napisite vas product key. z linux sistemom se nikoli nisem ukvarjal, tako, da na to vprasanje zal nimam odgovora. lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Povozil je samo boot sektor (zakonski sektor). Pač ni bil pozoren pri namestitvi Linuxa. To se da popraviti če ni popolnoma povozil winsow.
ISO image Windows 7 Home Premium x64 SLO s SP1 ti lahko jaz dam, povej kje imaš kakšen FTP. Od srede, 2.9 pa sem v LJ.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če nima serijske, je možno, da je ključ že v biosu. "potegneš" dol iso za win 7 home premium in bi ga moral aktivirati.
 

Leska

Pripravnik
8. sep 2007
268
0
16
Hvala vsem.
Ker nimam DVD z Win 7, sem jih hotel legalno prenesti od tule:
https://www.microsoft.com/sl-si/software-download/windows7

... vendar mi po vpisu product key javi "Napaka Pri zahtevi za preverjanje veljavnosti smo naleteli na težavo."

Kličem na MS 10 minut pred deveto zjutraj in mi mučnem prebijanju skozi njihov telefonski "meni" na koncu javi "vse pisarne so zaprte" <grrr>

A mi lahko kdo pove za kakšno drugo mesto, ker bi to lahko prenesel? (ftp strežnika žal nimam).
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.830
113
gusarski zaliv (torrent).

Ali v google "Win 7 iso google", najde 32 / 64 verziji na g drive.