Povezava Tablica - PC

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Kako lahko varno povežem tablico z domačim računalnikom v domačem omrežju v stanovanju. Tablica povezana na domači wifi, namizni PC pa preko telemachovega modema na katerega je priklopljen wifi router. Predvsem bi rad dostopal do mape z filmi in serijami. Prosim za kratek vodič.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Na PC.-ju daš mapo s filmi v skupno rabo. V Guglovem Playstoreju poiščeš Es File explorer. Instaliraš in v seznam za LAN poiščeš računalnik. Klikneš poveži, vtipkaš ime in geslo (od računalnika) in si že tam.
To uporabljam za tablico in telefon. Dostopam do računalnika in domačega NAS-a WD Cloud.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Hvala bom preizkusil.
Kot vidim pa je Solid Explorer le trial verzija, Unlockerja Na GP ne najdem oziroma je plačljiv kot potem tudi Es File explorer PRO. Potem je verjetno vseeno katerega kupim.
Če dam mapo v skupno rabo ali lahko še kdo drug dostopa do nje?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Katero tablico imaš? Moja od Asusa ima že serijsko File Manager, ki vse to počne.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Na PC.-ju daš mapo s filmi v skupno rabo. V Guglovem Playstoreju poiščeš Es File explorer. Instaliraš in v seznam za LAN poiščeš računalnik. Klikneš poveži, vtipkaš ime in geslo (od računalnika) in si že tam.
To uporabljam za tablico in telefon. Dostopam do računalnika in domačega NAS-a WD Cloud.
Mi ne rata. EsFile explorer nima nobenega seznama za LAN. Najde mi računalnik pod SMB connection toda, ko vpišem up.ime in geslo se noče povezat. Kao napačno up. ime in geslo fail to connect to my ip.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Mi ne rata. EsFile explorer nima nobenega seznama za LAN. Najde mi računalnik pod SMB connection toda, ko vpišem up.ime in geslo se noče povezat. Kao napačno up. ime in geslo fail to connect to my ip.


Na levi strani pod Network v padajočem seznamu izbereš LAN. Ko klikneš ti pokaže vse računalnike v omrezju, ki imajo bilo katero mapo dano v skupno rabo. Geslo tvojega računalnika je istočasno geslo za prijavo prek tablice.


img20190430200144435.jpg
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ne vem no. Naložen imam zadnji EsFile explorer iz GP pa jaz nimam takega menija?
Ko pritisnem na + na desni strani spodaj
Tablica A6.jpg
se odpre meni kjer je SMB connetion, mi najde moj desktop in ko kliknem nanj vtipkam up.ime-geslo in ga vrže v meni toda potem samo melje: se povezujem...2.jpg3.jpg4.jpg
Mapo, ki jo želim deliti je označena z "Everyone" edino v nastavitvah: možnosti spremembe skupne rabe za različne profile ne vem, če imam vse pravilno nastavljeno. Se bojim, da ne bi delil kaj, kar ne bi smel.:zavijazocmi:
Podobno je preko VLC playerja in isto preko telefona. To imam ziher ene nastavitve na PCju narobe nastavljene.
Prosim za kakšen vodič - korak po koraku kako nastavit to zadevo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Ti imaš File manager ..... Moraš imeti File Explorer in ne File manager.
katere Winze imaš na PC-ju.?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce