Povezava prenosnik in Neo

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Router ima switch že vgrajen (LAN porti), ne vem zakaj bi ti zdaj kupil še enega...

Sem nekako predvideval, da bo preko "pravega" switcha Neo zagotovo delal, potem bi pač še gor priklopil router za dostopno točko, pa še za android škatlico, na katerem uporabljam kodija rabim en port...
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Če pod "pravega" misliš na managed switch, potem še kupim. Sicer pa ne bo razlike.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Če pod "pravega" misliš na managed switch, potem še kupim. Sicer pa ne bo razlike.

Ne vem točno kaj misliš. Saj switch ni tako drag, mi ni problem dati par deset eur, samo da bi delalo. Problem imamo, ker berem ravno o točno takih primerih, kot imam sam, in vidim, da je zadeva kar komplicirana. Ni samo plug&play ...

Najlažje bi bilo rešiti z repetitorjem, samo bi res rabil še eno vhod, da priklopim android box na žico. Trenutno mi laufa na wifi preko Neo, za HD sliko brez vmesnega nalaganja moram včasih priklopit na žico iz NEOta...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Managed switch je tisti "pravi" switch, kjer lahko nastavljaš marsikaj (VLANe ipd.). Consumer switchi za par 10€ so pa t.i. dumb switchi.

Če daš en dumb switch pred router nisi nič naredil, saj je enako kot če bi router uporabil kot switch + AP (torej da priklopiš vse na LAN porte in ustrezno skonfiguriraš).
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Managed switch je tisti "pravi" switch, kjer lahko nastavljaš marsikaj (VLANe ipd.). Consumer switchi za par 10€ so pa t.i. dumb switchi.

Če daš en dumb switch pred router nisi nič naredil, saj je enako kot če bi router uporabil kot switch + AP (torej da priklopiš vse na LAN porte in ustrezno skonfiguriraš).

OK, razumem...zdaj vidim, da so cene temu primernu. Hvala za info.

Na koncu najlažja varijanta bi bila spustiti še en kabel do telekomevega modema, s tem ruterjem in pet metrov kabla rešim vse težave...

Hvala za vse informacije... ;)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
1.) Ali WiFi Neo Smartboxa deluje tudi ko se ga da v mirovanje (ugasne TV)?

2.) Koliko naprav se lahko hkrati priključi na WiFi Neo Smartboxa?


Hvaležen bom za ta dva odgovora
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Sem že izvedel. WiFi z Neo Smartbox dela tudi ko je NEO ugasnjen, število naprav pa je najbrž omejeno na 16 ali 32, kar je za moj primer vsekakor dovolj.