Povezava PC na TV - zvok ne dela :(

verhverh

Zelenc'
17. avg 2011
4
0
1
Pozdravljeni,

potrebujem pomoč, saj se že 2 dni hecam s povezavo PCja na TV.

Računalnik imam povezan preko DVI-HDMI kabla in s sliko ni nobenih problemov. Imam pa velike težave z zvokom in mi nikakor ne uspe rešiti te težave.

Vem, da moram zvok vleči posebej tako, da ga imam povezano iz Pcja z "bananco" ter na TV z dvema činčoma (Rdeč in Črn). Vendar zvoka mi ne rata spravt na TV

Če preklopim na računalniške zvočnike mi zvok normalno dela...

Mi lahko kdo kako pomaga?? Res bi bil hvaležen!!!
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Kateri TV imaš? Ker ne poznam TVja, ki bi imel avdio input preko cinch kabla....običajno imajo vsi avdio input preko "bananice". Pa še na tapravi HDMI vhod moraš priklopit (običajno HDMI 1 oz. HDMI/DVI). Javi točen model TVja, pa ti bom povedal, kam moraš priključit, da bo delal še zvok.
 

verhverh

Zelenc'
17. avg 2011
4
0
1
E Goran...če ti rata imaš v dobrem six-pack
smile-1.gif


Uglavnem TV je Sony 40EX720.

Btw: A nima večina naprav Audio in - na činče , Audio out pa preko banance??
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Po HDMIju se prenaša tudi zvok, če je HDMI vhod izbran na TVju ponavadi TV pričakuje zvok iz tega vira. Če imaš ti nek DVI to HDMI konverter potem jasno zvoka ne bo ker DVI NE omogoča zvoka.

Uporabljaš nek generični konverter ali namenski ki je prišel z grafično kartico/prenosnikom?

A TV nima DVI vhoda?

Skratka opcij je več, poveda moraš pa več podatkov o tem kako imaš priključeno.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Saj je povedal da ima DVI to HDMI adapter...ker DVI vhoda pa TVji res nimajo že kar nekaj let.

Vglavnem, HDMI kabel vtakneš v TV tam, ko piše HDMI/DVI (običajno HDMI1), zraven pa rabiš še 3.5mm jack-jack kabel (na obeh straneh ista "bananica"), ki jo vklopiš v AUDIO IN na zadnji strani TVja, ki se nahaja med HDMI in COMPONENT vhodi (5x cinch).

spodaj imaš slikico in se vidi majhen jack input, levo od čist spodnjega HDMI vhoda.

http://www.abesofmaine.com/abeimg/snkdl40ex720%5E2.jpg

Poizkusi in poročaj.

LP
Goran
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Če TV ni sposoben mixat virov (kar 80% sodobnih TVjev NI) potem ločen AVDIO vhod ob priklopu HDMIja pričakuje in predvaja zvok samo in edino preko HDMIja.

Če uporabljaš generični DVI-HDMI konverter na klasičnem DVI izhodu, zvoka preko HDMI NE bo. Če imaš pa novejšo grafično pa je velika verjetnost da ima grafična tudi svojo zvočno kartico. Takrat pride priložen DVI->HDMI adapter, ki omogoča prenos zvoka ... vsaj za ATI sem 95% prepričan da zvok deluje z uporabo tega in edino tega adapterja. Jasno moraš v programu/nastavitvah (na PCju) preklopiti, da zvok predvaja grafična kartica in ne zvočna kartica.

Skratka opcije da se zvok predvaja so 3:
- DVI-HDMI + ločen avdio IN (preko klasičnega 2 činča ali pa banance) -> če TV omogoča mixanje zvočnega in video kanala (malo verjetno, moraš pa nastavit kje v nastavitvah)
- DVI-HDMI -> če gre za grafično kartico ki ima zvočno kartico in podpira HDMI prenos (tudi če nima HDMI izhoda), v tem primeru moraš preklopit v nastavitvah na drugo zvočno kartico
- nek drug izhod (čisti DVI, s-video, ...) + ločen avdio -> če pač nič od zgoraj naštetega ne deluje
 

verhverh

Zelenc'
17. avg 2011
4
0
1
Hudooo...grem u šoping danes...nove kable kupit... hehe

Torej Goran...tisto "tačrno" luknjo levo od spodnjega HDMIja moram potem z navadnim Jack-Jack kablom zapolniti?? No nikol nebi pomislil na to!!

Nič..popoldne stestiram in ti javim!!!

Hvala zaenkrat...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
pravkar sem še fizično preveril na KDL40EX720....HDMI kabel iz računalnika priklopiš v HDMI 4 vhod na TVju, cinch pa kot rečeno, v tisti mali jack input zraven HDMI 4 vhoda.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na panasonic imam še možnost izbire ali je zvok digitalen ali analogen. poglej če imaš tudi ti to možnost. ti moraš imeti analognega izbranga
 

verhverh

Zelenc'
17. avg 2011
4
0
1
GORAN FOR PRESIDENT!!!!

Ej resnično najlepša hvala!!!

Delal je takoj ko šus in še sedaj ne morem verjeti koliko sem se "prejebal". Še dobro, da nisem šel nabavit nov komp oz. vsaj novo grafično?!?!?! Ni pa veliko manjkalo
smile-1.gif


No ja...včasih tudi najenostavnejše stvari oz. kabli rešijo težavo
smile-1.gif
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
Pozdravljeni
Sem uporabnik Samsung LED TV, ki ima 4 vhode za HDMI kabel, vhod za DVI kabel in 2 vhoda za USB ključ.
Do sedaj se je ob uporabi HDMI kabla za prenos iz prenosnika na TV zvok vselej prenesel na sam TV. Včeraj pa sem tako kot ponavadi priklopil HDMI kabel in zvoka na televizorju ni bilo, medtem ko je zvok na prenosniku ostal.
Mi lahko prosim nekdo pomaga in mi pove, zakaj naenkrat HDMI kabel več ne prenese zvoka iz prenosnega računalnika na televizor?
Hvala
Lp
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
333
7
18
Desni klik na zvočnik v task baru, potem odpri predvajalne naprave in poglej, če maš TV nastavljen kot privzeti izhod.
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
Obema hvala za odgovor
.
@ Simon S,

Naredil sem točno tako, kot si mi svetoval; v orodni vrstici sem z desnim gumbom miške kliknil na zvočnik, nato sem odprl Predvajalne naprave in sedaj ti pošiljam 2 sliki, kaj mi je zdaj pokazalo:

1. )

2.)

Iz obeh slik je razvidno, da Digital Audio ( HDMI ) ni priključen. Ker sem analfabet za te stvari, te prosim, če mi lahko PROSIM natančno po korakih poveš, kaj narediti, saj se mi zdi, da sem le nekaj klikov oddaljen od rešitve problema.

Vnaprej VELIKA HVALA !!!!!!!!!!!!!!!

Lp
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
333
7
18
Vidim,da uporabljaš prenosnik. Priklopi HDMI na prenosnik, pa ga resetiraj. To se zgodi redko, da zgubi povezavo z zvokom. Reset ponavadi pomaga.
Če pa ne, pa poročaj.
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
Hvala za tvoj odziv Simon S.

Torej, če prav razumem, s HDMI kablom povežem prenosnik in televizijo in potem računalnik znova zaženem( Vnovični zagon) ali kaj si mislil s tem, da resetiram prenosnik?

Hvala za odgovor
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ Simon S

ZADEVA DELUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VELIKA in ISKRENA HVALA ZA TVOJO POMOČ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naredil sem tako, kot si rekel......HDMI kabel sem priklopil na televizijo in potem vnovič zagnal računalnik in zvok je ponovno na televiziji.

Ne morem ti povedat, kako ZELO SEM TI HVALEŽEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta dogodek mi je danes pokvaril celo sicer čudovito, sončno nedeljo......nisem vedel, kaj bi naredil, se pa mi je zdelo, da je napaka

bizarna oz. banalna, a kaj, ko je sam seveda nisem znal odpraviti......sedaj si mi res polepšal večer....

Simon, Še enkrat VELIKA HVALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
Simon, zanima me samo še nekaj.

Torej, če se zadeva ponovi, da HDMI kabel ne prenese zvoka na televizijo, vedno uporabim ta trik, da priklopim HDMI kabel na prenosnik in ga znova zaženem oz. resetiram?

Zanima me tudi, zakaj se je to sploh zgodilo?

Hvala

Lep pozdrav
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.828
84
48
Samo bodi previden, da kadar priklapljaš kable, imej laptop ugasnjen. Meni je tako skurilo zvočno...