povezava - lcd -pc

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Pozdravljeni

Rad bi povezal LCD TV Phillips z prenosnikom...na Tv so praktično vsi priključki razen VGA, na prenosniku pa imam vga in s-video.

Torej kako naj zadevo optimalno povežem? A obstaja kabel HDMI - VGA? Oziroma gledal sem hdmi-dvi kabel - obstaja pretvornik iz dvi v vga? kvaliteta ne bo slabša?

Kaj bi bilo torej najoblj racionalno?

Lp
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Menda obstaja tudi kabel VGA--HDMI. Preveri. Če ne imaš možnost VGA - Comp.Video, ali S-VHS---S-VHS.

 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
VGA--HDMI kot kabel ziher ne obstaja, ker na VGA je samo analogna slika, na HDMI je pa samo digitalna slika+digitalni zvok, so pa razni BOX-i, ki konvertirajo, sam so pa dragi. Edina vrjanta je VGA to component pomoje za najbolšo sliko.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Jaz imam enak problem kot ti, kupil sem kabel vga na YUV (3 činči). Pri meni ne deluje dobro. Ob strani imam črto, pa še sliko je težko dobiti stabilno. probal sem pa že 3 različne kable. Lahko pa da je moja grafična kriva
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Sem o tem razmišljal pred nakupom LCD televizorja in ker nisem našel nobene pametne variante, sem enostavno Philips črtal s seznama. Vsi ostali namreč imajo VGA vhod.

Karkoli uporabiš, bo trpela kvaliteta (preko s-video), ali pa bo zelo, zelo drago (preko HDMI).
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
jaz sem probal z s video kablom in je bila črnobela slika, kakovost pa tak tak

drugače pa mislim da obstaja pretvornik iz vga v dvi, potem pa hdmi dvi kabel (5m - 10evrov)...
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Seveda obstaja pretvornik VGA->DVI (ali HDMI), ampak tu govorimo o tromestnih evrskih cifrah.



Škoda živcev. Počakaj, da zamenjaš televizor (VGA vhod) ali pa računalnik (HDMI izhod).
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ime spletne strani tukaj prodajajo pretvornik za 6e
nahrung002.gif
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
ja, ampak piše da adapter pretvarja v DVI-D/A - torej analogni (vga) in digitalni (hdmi) signal
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Ni tako enostavno.

http://www.mobisux.com/forum/u...602#Post2899602

Preberi, če se ti ljubi...


Sem pa 99,9%, da tegale ne boš rešil za 6 evrov. Žal.

V bistvje je zelo enostavno. Imel sem namreč identičen primer (LCD TV je imel samo DVI vhod), in mi kapne : če lahko v DVI konektor na grafični vtaknem adapter in naprej na VGA monitor potem so tam nekje tudi vsi potrebni signali. In sem pač poskusil z obratno logiko.

In glej ga vraga, zadeva je delovala. VGA iz računalnika, na TV pa VGA/DVI adapter (tak za 6€).

http://www.interfacebus.com/Design_Connector_Digital_Visual_Interface_DVI_Bus.html

Preveri le če ima TV ustrezen tip DVI priključka...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
DVI-ji so različni. DVI-D (digitalni), DVI-A (analogni) in DVI-I (kombinirani). Tale adapterček za 6eur ne naredi čisto nič drugega, kot da pobere VGA signale iz DVI-A ali DVI-I konektorja in jih pravilno poveže z VGA konektorjem. Če ima on TV brez VGA/DVI-D/DVI-I vhoda, mu tale "pretvornik" ne bo čisto nič pomagal, saj je HDMI samo digitalen in tudi pretvornik iz DVI na HDMI obstaja samo z DVI-D konektorjem, pretvornik iz VGA na DVI pa obstaja smo z DVI-A konektorjem.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Brez skrbi, dobro razumem v čem je stvar. Ampak v mojem primeru sem imel očitno srečo, da je TV preko pinov tega konektorja sprejemal TUDI analogen signal. Obratno kot pri kartici pač.



Kaj ga stane sposoditi si adapter (ki je tako ali tako priložen že skoraj vsaki kartici) in preveriti če na TVju čaka povezan pin ? Jaz sem to naredil in tem primeru je delovalo. Če temu ne verjameš pa te ne bom prepričeval.



P.S.

Nikjer ne omenjam HDMI
 
Nazadnje urejeno:

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
DVI-ji so različni. DVI-D (digitalni), DVI-A (analogni) in DVI-I (kombinirani). Tale adapterček za 6eur ne naredi čisto nič drugega, kot da pobere VGA signale iz DVI-A ali DVI-I konektorja in jih pravilno poveže z VGA konektorjem. Če ima on TV brez VGA/DVI-D/DVI-I vhoda, mu tale "pretvornik" ne bo čisto nič pomagal, saj je HDMI samo digitalen in tudi pretvornik iz DVI na HDMI obstaja samo z DVI-D konektorjem, pretvornik iz VGA na DVI pa obstaja smo z DVI-A konektorjem.

če pri tistem adapterju piše da pretvori vga signal v DVI A/D, torej tudi digitalnega...ki ga pošilja v hdmi?
za tisto zadevo ki stane 300e za pretvorbo dobim za pol tega denarja grafična z hdmi izhodom

po moje mora obstajati neka rešitev..saj pa niso pri philipsu amaterji
drugače pa imam nek s video kabel pa mi naredi črno belo sliko, sicer se da v wordu normalno brati ampak ni to kot monitor. s pravim s video kablom bi bilo verjetnio še boljše
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
obstaja pa še možnost scarta (tv) - s video (pc) priklopa..baje da naj ne bi bilo razlike..tako sem prebral na nekem drugem forumu
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Ko bi videl za adapterček v živo, bi vedel, da ne more pretvoriti analognega signala v digitalnega. Za take podvige potrebuješ AD pretvornik in še kaj drugega v vezju, tam notri pa ni čisto nobenega vezja. Pri philipsu niso amaterji... pač je VGA tehnologija že bolj ali manj za odpis.. rešitev je nabava računalnika z DVI izhodom... lahko tudi HDMI, a je DVI po mojem mnenju boljša izbira, saj se ga da priključiti tako v HDMI televizorje kot tudi v DVI monitorje pa imaš eno luknjo manj v računalniku.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Dejansko pri Philipsu SO amaterji. Vsi ostali proizvajalci imajo na vseh modelih VGA vhod (moraš prav z lupo iskat, da najdeš kak model brez).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Namizni računalniki dejansko že dolgo časa uporabljajo DVI izhode na grafičnih. Problem so prenosniki, ki so šele z zadnjo generacijo to jesen masovno dobili HDMI izhode (pa še to samo boljši modeli). Kar se mene tiče, neumna poteza, da šparaš pri VGA vhodu...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Poizkusi.... zgubit nimaš kaj. Za filme gledat bo verjetno čisto dovolj.