Povezava hišni kino - TV

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Pozdravljeni!

Prosim, ce mi kdo lahko kaj pomaga.
Imam siol box katerega bi rad povezal s hišnim kinom, ki je sicer starejšega datuma.
Težava je v tem, da ima hišni kino samo scart priključek. Siol box tega nima, enako TV.

A se sploh da to povezati med sabo, da bo špilalo? Nekdo mi je omenil, da to sploh naj ne bi šlo.
Ne bi namreč nabavljal novega hišnega kina, saj je preko sat sprejemnika ta kar dobro funkcioniral.

Hvala za kakršno koli pomoč ali nasvet.

Lp
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
siol box ima tudi mini din priklop, torej rabis mini din - scart kabl
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Da si malo sposodim temo.

Ali bo delovalo: zunanji disk bi povezal na TV za ogled vsebine (filmi, slike) in sicer preko usb -> hdmi. Tv ima vhod hdmi in preko kabla na zunanji disk ? Preko racunalnika ne gre, ker je racunalnik v drugi sobi.

Hvala
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
683
113
Citat:
Uporabnik Yagi pravi:
Da si malo sposodim temo.

Ali bo delovalo: zunanji disk bi povezal na TV za ogled vsebine (filmi, slike) in sicer preko usb -> hdmi. Tv ima vhod hdmi in preko kabla na zunanji disk ? Preko racunalnika ne gre, ker je racunalnik v drugi sobi.

Hvala

Diska ne moreš povezat na HDMI vhod na TV. To sta čisto dve različni stvari. Lahko ga povežeš na USB vhod na TV in potem preko v TV vgrajenega media predvajalnika predvajaš vsebino diska. Če tega nimaš moraš nabaviti zunanji medijski predvajalnik ki ga preko HDMI povežeš na TV. Ali pa modernejši TV. Upam da je to to kar sprašuješ.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Se mi je dozdevalo, da bo tako. V bistvu je poleg TVja box od T-2, kateri ima usb port, vendar je neaktiven. Tako bi bilo se najlazje. Bo treba kaksen WD vmesnik nabavit in potem preko njega. Ali pa T-2 zamenjat s kaksnim drugim box-om od drugega ponudnika?!

Hvala za odgovor!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na siolov box lahko priklopiš usb ali pa šeraš disk v računalniku.
sam je pa po moje daleč od tega, da bo vse delalo.
najbolj sigurno bo, da se nabavi namenski predvajalnik.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Pa si prepričan, da nimaš scarta na SIOL BOXU? Jaz ga imam, sicer je priključek na boxu drugačen, dobiš pa kabel poleg, ki je na drugi strani normalni scart.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Da si še jaz sposodim temo.

Imam sledeče: TV, DVD predvajalnik - Home kino, Siol BOX in MINIX. Kako hudiča sedaj to povezati da bo vse špilalo na home kino.
Na tv imam dva HDMI priključka.
Trenutno imam priklopljeno takole: MINIX HDMI, SIOL BOX HDMI, DVD optical. MINIX imam na DVD povezan preko BT povezave.
Problem nastane ko dam na DVD optical in je zvok še na tv, in ga moram potem zmanjšati. Je kakšna opcija kako drugače vse skupaj povezati ali je tole kar imam optimalno?
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Če ima home kino(vsaj z tem izrazom misliš na receiver?) možnost pošiljati sliko naprej, potem vse na home kino in nato na tv.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to mi ni jasno "MINIX imam na DVD povezan preko BT povezave." Kaj imaš bt oddajnik in sprejemnik v vsako napravo vštekano al kaj? Pa nimaš zamika zvoka?

Kot je rekel @mat, vse v "kino" in potem samo en hdmi kabel v tv