potrebe za prodajalno slaščic?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Zelo dober povzetek.
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In kakšen bo uraden razlog?
Koliko ljudi se je že zastrupilo/umrlo zaradi njegovega načina kuhanja?
Ne dela po HACCP - niti od daleč, za začetek, ampak to samo odpre Pandorino skrinjico ob kateri bi naša inšpekcija ploskala od veselja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
A smo bolj papeški od papeža? Kot marsikje, zato pa smo tam kjer smo...
Angleži ne poznajo HACCP-a?
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Dragi moji.

Saj vem, da gre pri zagovoru zaresnega ponotranjenja predpisov pri nas za hojo po tankem ledu, a vseeno: z javnim zdravjem pač ni heca. Tudi zato, ker bomo zdravljenje tako zastrupljenih plačali vsi.

Kaj nekdo počne v lastni kuhinji in s čim futra svojo familijo države ne briga, če pa to počne z javnostjo, pa naj uboga zakon. Druge ni, pa če se vse babice v državi postavijo na glavo.

Disclaimer: ja, tudi za kakšen moj rojstni dan je torto naredila babičina kolegica. Odlična je bila, kolikor se pač spomnim. Torta
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
HACCAP je razmeroma prilagodljiva zadeva... določene države pač "poenostavijo" vse skupaj (tudi vzorčenje govedi recimo čeprav to nima veze z HACCP).

v sloveniji pa pač da nafutramo vse možne birokrate (in ob enem tudi utišamo vse možne svetove itd novinarje ki se "borijo" za naše dobro) pač zakompliciramovse skupaj do konca!
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Mene tudi zanima kako te zadeve tečejo tisočim v SLoveniji, ki pešejo torte za rojstne dneve? Tudi mi že par let sedaj vsako leto naročimo torto pri isti gospe, ki se s tem ukvarja. Peče doma v stanovanju, ima s.p. in izda račun. Torej ni na črno, se tudi oglašuje (facebook,...) in ji lepo teče že ves ta čas.
Rahlo dvomim, da ima vse te predpise pokrite, ampak v tolikem času bi jo sigurno tudi inšpekcija že dobila in zaprla, če bi bilo kaj narobe. In takih kot je ona, je še veliko.

Kakšna ideja, kako pa njim uspeva? Peče pa dejansko doma v svoji kuhinji in shranjuje torte v svojem hladilniku. Dostave pa res ne dela.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Verjetno sama pripravlja torte in ima stvari pošlihtane. Ne vozi jih čez pol Slovenije mimo grede ko gre iz službe od bolj ali manj neznanih babic, sama jih pripravlja in za svojim izdelkom tudi stoji, ker ve kaj prodaja. Pri tem nima na črno zaposlenih ljudi, ki bi jih prodajale. Torej je hkrati proizvajalec in prodajalec, ki brez kančka slabe vesti ve povedati vse o torti, o sestavinah, načinu priprave. Ko jo izdela, jo da direktno v primeren ohlajen prostor, ne pa v avto in je ne vozi pol dneva okrog.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa verjetno ne dela na zalogo ampak po naročilu vnaprej. Torej nima prodajnega mesta.
No mogoče za kekse, ki so predpakirani in niso tako občutljivi kot torte/kolači...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ali pa ima samo srečo da ni še nobenea inspektorja okoli;)

tudi men se zdi, da je bolj sreča in prijazni sosedje.

Nekak ne morem vrjet, da je lahko tako enostavno, ko pa mi frend, ki imajo gostilno pravi, da jih skoraj tedensko obiskuje inšpekcija, da more od vsakega menija, en obrok hranit ne vem kolk časa, da če se kdo pritoži o kaki zastruptivi...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pozabite. opustili idejo. nelegalno se ne gremo, legalno pa je preveč preprek.
sestrična ostaja brezposelna, tak kot še 30.000 drugih mladih, bakice pa bodo morale preživet s svojimi penzijami.
jaz sem zaenkrat preskrbljen, samo pomagati sem želel. ampak pač slovenija, nimaš kaj ... si bo morala sestrična kaj drugega zmislit ...
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Ker sem ravno prebral temo. Da ne bos zdej "hud" na alterjevce, ki so, nekateri, napisali malo bolj na grobo. Zal imamo v nasi preljubi drzavici take predpise. Ceprav glede hrane se naceloma strinjam. Je lahko prevec "jajc", ce se komu kaj zgodi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mogoče si si tole malo preenostavno zamislil ali pa zapeljal v napačno smer...
Sosed ima pekarno prest, Vodiške preste, domača obrt. Razmisli raje v tej smeri mogoče...
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Njegova ideja je bila, da bi babice v svojih stanovanjih pekle torte in ostale slaščice, ki bi jih njegova sestrična na določenem kraju prodajala, on pa bi jih mimogrede s svojim avtomobilom dostavil od babic do sestrične.
Tako kot si ti napisal in tako kot je bilo povedano (proizvodnja in prodaja na istem mestu) ni tako zakomplicirana, če se držiš predpisov.
Problem so pa babice s svojim načinom dela in transport do sestrične.

Če pri nas ne bi bilo tako zakomplicirano in zbirokratizirano ter posledičo drago, bi bilo manj dela na črno, manj prodajanja izdelkov in storitev na črno, itd.
Gospodična, ki se je začela ukvarjat s peko hrane in priboljškov za hišne ljubljenčke, bi ti po mojem tudi znala marsikaj povedat. Pa prodaja hišnim živalim, ne pa ljudem...
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si

Podobne teme