Potovanje s potnim listom, ki poteče čez pol leta?

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Da se jaz malo ukradem temo. Torej ali mislite da bo problem, da grem na Ryanairov let ( treviso-barcelona) s potnim listom, ki velja do julija. Na njihovih straneh samo pise, da mora biti veljaven. Po mojem ne bi smel bit problem, ker letim znotraj Sengna. Ampak vseeno bolje prej preverit.

LP
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.837
372
83
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kot da je nek strošek to, če ima nekdo denar, da se goni po eksotičnih državah.

Jealous Much?
bonk.gif

Briga mene, jaz sem zapečkar. Ampak mi gre pa na živce to jamranje. Če imaš denar, da frčiš okoli in onesnažuješ svet, ne mi pol jamrat za 1€ več pri potnem listu.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.781
265
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kot da je nek strošek to, če ima nekdo denar, da se goni po eksotičnih državah.

Jealous Much?
bonk.gif

Briga mene, jaz sem zapečkar. Ampak mi gre pa na živce to jamranje. Če imaš denar, da frčiš okoli in onesnažuješ svet, ne mi pol jamrat za 1€ več pri potnem listu.

Hm, enomesečno potovanje po "eksotičnih državah" JV Azije je ceneje kukr mesec počitnikovanja pri sosedih Hrvatih, da ne omenjam Avstrije in Italije oz. naših toplic. Ponavadi se gre tja backpackat na low budget, tako da se vsak prišparan € pozna (tudi na dokumentih), saj je tam vreden x-krat več.

Odgovor avtorju: Na Brniku neke deklice niso spustili na letalo za Egipt, ker ji potni list ni veljal več kot 6 mesecev. Ne pokvari si počitnic, še preden se ti začnejo =).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kot da je nek strošek to, če ima nekdo denar, da se goni po eksotičnih državah.

Jealous Much?
bonk.gif

Briga mene, jaz sem zapečkar. Ampak mi gre pa na živce to jamranje. Če imaš denar, da frčiš okoli in onesnažuješ svet, ne mi pol jamrat za 1€ več pri potnem listu.

Btk za denar pri pasportu, gre se za čas in nepotrebno kompliciranje.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Odgovor avtorju: Na Brniku neke deklice niso spustili na letalo za Egipt, ker ji potni list ni veljal več kot 6 mesecev. Ne pokvari si počitnic, še preden se ti začnejo =).

Ja sej se grem v ponedeljek slikat in zrihtat potni list.... še dobro, da sem se pozanimal v tej temi drugače bi si nakopal še pa še težav. Hvala vsem za pomoč!

@Numy, sej so ti že ostali odgovorili. Ne gre se za jamranje in socialni problem, gre se za nepotrebno kompliciranje, prav tako pa tako potovanje ni tako drago kakor si ljudje predstavljajo.
Jaz grem na tako pot vsake 2-3 leta in če bi bil moj potni list kljub temu še uporaben ga pač letos ne bi menjal ampak šele čez 2-3leta. Tako ali tako se drugače gibljem samo po Evropi kjer pa je dovolj osebna izkaznica.

Drugače ti pa svetujem, da si kdaj vzameš daljši dopust in greš na tako potovanje
wink-1.gif
Boš videl da Evropa ni edina celina in je dejansko neka Hrvaška absurdno draga.
 

Ingvar

Pripravnik
18. sep 2007
80
0
6
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Načeloma ne. Lahko pa greš z osebno.

KSZ. Lani sem v začetku marca potoval v ZDA. Potni list mi je veljal do konca julija lani. Ameriški Homeland Security uradnik me je samo bolj ali manj prijazno "spomnil", da "next time you come to US, you will need a new passport" in mi zaželel prijetno bivanje.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.837
372
83
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:Drugače ti pa svetujem, da si kdaj vzameš daljši dopust in greš na tako potovanje
wink-1.gif
Boš videl da Evropa ni edina celina in je dejansko neka Hrvaška absurdno draga.

Saj tudi do Hrvaške ne grem. Če bi se pa kdo od vas 'popotnikov' pozanimal, bi pa morda ugotovil, da živimo v precej lepši deželi od tistih, v katere rinete. Res pa ne izpade tko fancy.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.781
265
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:Drugače ti pa svetujem, da si kdaj vzameš daljši dopust in greš na tako potovanje
wink-1.gif
Boš videl da Evropa ni edina celina in je dejansko neka Hrvaška absurdno draga.

Saj tudi do Hrvaške ne grem. Če bi se pa kdo od vas 'popotnikov' pozanimal, bi pa morda ugotovil, da živimo v precej lepši deželi od tistih, v katere rinete. Res pa ne izpade tko fancy.

Hm... kako pa veš,da živimo v precej lepši deželi, če še nikjer drugje nisi bil kot v Sloveniji!? Meni je Slovenija zelo lepa in vsak prosti trenutek si vzamem, da odkrivam njene lepote... Ampak na žalost pa obale nimamo niti velike, niti lepe zato se s tem nebi ravno hvalil, največji problem v Sloveniji je pa v zagovedenih ljudeh, ki si ne upajo pogledati čez prve planke, ker mislijo, da so vse doživeli ko so po obeh diagonalah prepotovali našo lepo Slovenijo in zavistno trosijo neumnosti naokoli. No... v temu pogledu živimo v eni najgrših dežel in tudi zato občasno potujem(o) drugam.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ingvar pravi:
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Načeloma ne. Lahko pa greš z osebno.

KSZ. Lani sem v začetku marca potoval v ZDA. Potni list mi je veljal do konca julija lani. Ameriški Homeland Security uradnik me je samo bolj ali manj prijazno "spomnil", da "next time you come to US, you will need a new passport" in mi zaželel prijetno bivanje.

Kolikor znajo biti nadležni, zagovedni in zateženi, znajo biti tudi čisto nekomplicirani. Podobno je recimo, če imaš nov potni lsit, vizo pa v tastarem. Pač ko starega uničijo prosiš, da skozi viozo ne naredijo luknje, in pri vstopu v ZDA pokažeš oba. No problem ...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.451
23
38
Citat:
Uporabnik Ingvar pravi:
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Načeloma ne. Lahko pa greš z osebno.

KSZ. Lani sem v začetku marca potoval v ZDA. Potni list mi je veljal do konca julija lani. Ameriški Homeland Security uradnik me je samo bolj ali manj prijazno "spomnil", da "next time you come to US, you will need a new passport" in mi zaželel prijetno bivanje.

Imel si veliko srečo, saj bi te morali zavrniti že na check innu na odhodnem letališču.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Citat:
Uporabnik Ingvar pravi:
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Načeloma ne. Lahko pa greš z osebno.

KSZ. Lani sem v začetku marca potoval v ZDA. Potni list mi je veljal do konca julija lani. Ameriški Homeland Security uradnik me je samo bolj ali manj prijazno "spomnil", da "next time you come to US, you will need a new passport" in mi zaželel prijetno bivanje.

Imel si veliko srečo, saj bi te morali zavrniti že na check innu na odhodnem letališču.

Ni res.
Citat:
All unexpired Slovene passports with red covers are valid for VWP travel to the USA.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
So te pač nategnili. ZZa ZDA te omejitve ni. Če ne verjameš, jutri zjutraj zavrti telefonsko njihove ambasade.
Kaj delajo na checkinu in securityju, je pa druga zgodba. Lani so bili recimo čisto zmedeni, ker sem imel vizo v uničene potnem listu. V Lj in v FRA. Prav zabaval sem se, še posebej ob njihovih frisih, ko so poklicali "višjo inštanco" in izvedeli, da je to OK.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Viza za predstavnike medijev ... Fajn met, če greš gor na kak avtomobilski salon, dirko ali nov avto vozit. Drugače te zna kdo j..., da delaš na črno.