Potovanje s potnim listom, ki poteče čez pol leta?

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Zanima me ali bom imel kaj težav pri potovanju glede na to, da mi veljavnost potnega lista poteče letos julija. Moj začetek potovanja je od začetka aprila pa do sredine maja, torej absolutno brez iztekom veljavnosti.

Bojim se namreč, da mogoče ne bi dobil viz za države kjer se bom potikal, torej Filipini, Vietnam, Kambodža, Laos, Tajska in Malezija. Za Vietnam in Kambodžo vem, da rabim vizo, ne vem pa ali je kje kakšen pravilnik, ki pravi, da mora biti potni list veljaven recimo še vsaj 6mesecev?

Ali bom imel težave pri potovanju z letalom in mogoče še kje?

Hvala za pomoč.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Boš imel. Jaz sem se moral pregovarjat že s črnogorskim obmejnim policistom. Niso tako redke države, ki imajo politiko, da mora vstopajoči tujec imeti veljavno potno listino še več kot pol leta.

Točno Filipini imajo enako zahtevo. Skratka pred vstopom na Filipine mora biti potni list veljaven še več kot pol leta. Bo potrebno na UE.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.466
1.384
113
Čimprej ga pejt zamenjat, pa verjetno še osebno zraven, ker se jih je oboje začelo izdajat v novi obliki ravno 10,5 let nazaj...

Jaz grem ravno jutri točno iz tega vzroka na UE
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Za vse države, kje je potreben potni list, potrebujete veljavnega še vsaj 6 mesecev.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.655
7
38
Ljubljana- okolica
Jp nekatere zahtevajo veljavnost vsaj še 6 mesecev. So pa na Ue dokaj hitri. Sam sem ga šel delat v sredo(popoldne) dobil sem ga pa že v petek. Se bil kar malo presenečen nad hitrostjo.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
super, hvala za informacije. Se grem slikat in takoj v pondelk menjat potni list
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kako gre meni to na k****. Potni list ima potem v praksi veljavnost še pol leta krajšo, kot je gor napisana.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pa Indonezija tudi (če namerava Spirit zaviti tudi tja).

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kako gre meni to na k****. Potni list ima potem v praksi veljavnost še pol leta krajšo, kot je gor napisana.

Uporabnost, ne veljavnost
smile-1.gif


Veljaven je, samo uporabiti ga ne moreš.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kaj mi pomaga veljaven neuporaben pasuš? V tem primeru je zame neuporaben = neveljaven. V praksi si ga lahko nekam...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.837
372
83
Kot da je nek strošek to, če ima nekdo denar, da se goni po eksotičnih državah.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kaj mi pomaga veljaven neuporaben pasuš? V tem primeru je zame neuporaben = neveljaven. V praksi si ga lahko nekam...

Poglej malo širše.
Nek rok veljavnosti do države morale postaviti, sicer bi te spustili v državo npr. še s par dni veljavnim pasušom, kaj pa potem, ko bi ti potekel?
smile-1.gif


Veljaven je torej 10 let, uporaben pa 9,5 let, rešeno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Hrvati so me spustili (takrat, ko še ni šlo z osebno) čez mejo, 24.6. ob 23:45. Veljavnost je bila do 25.6.

Pa je to ženska opazila, se posvetovala, in mi dala not štempl z datumom 24.6. in je rekla, da me bodo s tem štemplom potem ven tud spustili.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kot da je nek strošek to, če ima nekdo denar, da se goni po eksotičnih državah.

Kot prvo, gonjenje po teh eksotičnih državah je dokaj poceni (za povprečnega državljana), povratna karta te pride od 400-700eur, odvisno kam pičiš in koliko v naprej nabaviš karte. Za življenje tam je pa itak znano, da je zelooo poceni, še posebej Vietnam, Kambodža in Laos...

Kot drugo, ne gre se za strošek za nov potni list, gre se za to, da sem se na srečo še pravočasno spomnil za zamenjavo potnega lista, da bom še pravočasno spremenil podatke za letalske karte, ker sem jih že kupil s trenutnim potnim listom.
Poleg tega mi pa ne diši to, da se moram slikat in it na občino ter lovit njihove uradne ure
crazy1.gif


lenoba.press
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanimivo, no Balkan je svojevrsten. So mi že s kulico pisali not v potni list
smile-1.gif
na Bosansko-Srbski meji. Na izhodu iz Bosne pa je noro gledal pa samo kimal z glavo.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.451
23
38
vedno pri vstopu je obvezno trajanje potnega lista najmanj 6 mesecev po povratku. (razen kakšne sosednje dežele, če ti naredijo izjemo).
Problem nastane, če ugotovijo to komaj v državi v katero si namenjen. (če te vrnejo domov imaš potem probem s stroški vrnitve),