Potni list vs. osebna izkaznica

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Se strinjam s tabo, Snecer! Precej potujem in še nikoli in nikjer za vstop ni bil pogoj potni list, ki bi moral veljati že nekaj mesecev, preden bi ga lahko uporabil za vstop v neko državo. Je pa zelo pogosta zahteva, da potni list velja še vsaj 6 mesecev po datumu odhoda (in ne prihoda!) iz države.

Februarja letos, naprimer, sem se vračal iz Tajske in uradnik na kontroli potnih listov je opazil, da mi potni list velja samo še 6 mesecev + par dni od dneva, ko sem zapuščal Tajsko in mi to tudi dal vedeti. Seveda me to ni skrbelo, ker sem stvar preveril že pred odhodom! Sem pa takoj po vrnitvi domov dal delati nov potni list in z njim šel brez problemov v Egipt.
Tudi na Filipine sem pred 10imi leti brez problemov vstopil s popolnoma novim potnim listom!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Jaz pa recimo v Jordanijo ... In ZDA (tu je bila, poleg tega viza v starem potnem, ki je bil razen vize seveda, preluknjan) ... In Tajsko ...
Sicer je pa stavr preprosta: zavrtiš ambasadoo SIrije (najbiližjo) in vprašaš.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Sem šel malo guglat, pa sem tudi sam našel informacije o vstopu v Malezijo s pasušom, ki je veljaven še 6 mesecev, po dnevu vstopa v državo.

Tako, da sem kot kaže jaz zadevo v tem smislu tudi malo narobe razumel.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kolega gre v Izrael in mi je povedal, da je naročil drug potni list, ker ima v prvem "neugodne" vize.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Saj Izraelci ponavadi ne komplicirajo - če naletiš na kakega zagretega je vse kar moraš odgovarjati na dodatna vprašanja, od kje kdaj kako ..... cca 15 min ti vzamejo je pa zanimivo da te vsi gledajo v oči ko odgovarjaš (sem imel primer ko sem prevajal ker ženska ni znala angleško in ga sploh niso "zanimali" moji odgovori ampak je gledal samo njo in kako je reagirala na vprašanja. Povsem drugače pa je v Siriji ali Jordaniji (za Egipt ni panike - je ni bilo niti iz Gaze pred 6 meseci) tam pa te posadijo v sobo ti najprej grozijo da si njihov sovražnik ker si bil v Izraelu in potem standard kje kako zakaj .... pa kezen je min par let pa ..... potem čez kako uro pa te sam nazijajo in spustijo naprej - tako da je pametno če ne želiš izgubljat ekstra časa imet dvojni pasport (če ti pa najdejo drugega pa lahko pričakuješ od nekaj dni pa do 1 meseca gostovanja - je imel znanec tako izkušnjo)
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
A mogoče kdo ve, koliko časa mora biti še veljavna osebna izkaznica za potovanje na Hrvaško? Je en mesec dovolj?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Tudi s pretecenimi hodijo cez
evil.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.040
3.929
113
Še res je.
No povej da nimaš toliko para da bi bila mesec dana kod njih.