Potni list vs. osebna izkaznica

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.204
26
48
Kje bi našel seznam držav, za katere še potrebuješ potni list. Kot večini, tudi meni v januarju potečejo dokumenti in ne vem, če potni list sploh še potrebujem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Potni list ni potreben za cel EU in za cel Balkan, kar jih ni v EU. Za ves ostali svet pa ga potrebuješ.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja, pa še v državah ki niso v EU, pa so članice "šengna" ni potreben (Islandija, Norveška, Švica/Liech.)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Še nekaj sem se spomnil. Če se pa kasneje odločiš za it nekam na drug konec sveta, si pa lahko v zagati, ker večinoma zahtevajo vsaj 6 mesecev veljavne pasuše in kljub temu, da pasuš dobiš v enem tednu ne moreš it. To premisli.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Še nekaj sem se spomnil. Če se pa kasneje odločiš za it nekam na drug konec sveta, si pa lahko v zagati, ker večinoma zahtevajo vsaj 6 mesecev veljavne pasuše in kljub temu, da pasuš dobiš v enem tednu ne moreš it. To premisli.

Kako to misliš...vsaj 6 mesecev veljavne?

A to pomeni, da morajo biti stari VSAJ 6 mesecev ali da morajo veljati VSAJ ŠE 6 mesecev?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Stari vsaj 6. Če se ne motimje ravno izrael taka država, pa ti si že bil tam. Tud v neke države bližnjega vzhoda ne prideš brez starega pasuša.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja, veljavni že vsaj pol leta. Stari pasuš mi je letos potekel, marca grem v Malezijo in sem k sreči preveril pravočasno, ker te v Malezijo ne spustijo, če ni pasuš veljaven že vsaj pol leta.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Če greš v Turčijo, mora biti potni list veljaven vsaj ŠE 6 mesecev.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
šit, odejo počitnice v januarju
frown-1.gif


Sej potni list imam, ampak kaj ko mam noter židovske štemple, v Sirijo pa me z njimi ne spustijo.

Grem zdaj mal študirat, kako je s tistim ŠE, VSAJ ŠE, ipd...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni poanta kako dolgo ŠE mora veljati?
smile-1.gif


POTNI DOKUMENTI
Državljani Republike Slovenije potrebujejo za potovanje v Sirijo potni list, ki je veljaven vsaj še 6 mesecev po prihodu v državo in vizum. Tudi otroci morajo imeti svoj potni list. Za pridobitev vizuma, ki ga boste prejeli ob vstopu v državo, je potrebno ob prijavi agenciji posredovati kopijo potnega lista, v samem potnem listu pa morate imeti vsaj 1 prosto stran za vstopni vizum. Sirijski vizum je obvezen, ob prijavi je potrebno zagotoviti vse potrebne podatke.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tisto je za turke če se ne motim. Veliko držav ima eno, drugo ali oboje. Torej že nekaj časa veljaven ali še nekaj časa veljaven.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Tisto je za turke če se ne motim. Veliko držav ima eno, drugo ali oboje. Torej že nekaj časa veljaven ali še nekaj časa veljaven.

POTNI DOKUMENTI: Za vstop v Turčijo potrebujete potni list, ki mora biti od začetka potovanja veljaven še najmanj 6 mesecev

Prvič slišim, da bi moral čakati po izdaji pol leta, da ga lahko uporabiš....

Velja takoj, verjetno je fajn le malo počakat, da se baze ustrezno osvežijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne. Ker ravno te države kot je sirija hočejo videti, da v zadnjem obdobju nisi bil v izraelu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ne. Ker ravno te države kot je sirija hočejo videti, da v zadnjem obdobju nisi bil v izraelu.

zeh...
http://www.upravneenote.gov.si/nc/kamnik/splosno/novice/novica/article//8135/

Ta novost bo dobrodošla predvsem za državljane, ki so potovali v več držav Bližnjega vzhoda, saj se jim je dogajalo, da ena država ni dovolila vstopa na njihovo ozemlje, če so imeli v potnem listu žig druge države (predvsem Izrael – Egipt, Jordanija).



Drugi potni list ni duplikat prvega potnega lista. Gre za popolnoma nov dokument, ki pa je povsem enak kot vsak »običajni« biometrični potni list, brez kakršnih koli dodanih oznak.

Veljavnost drugega potnega lista je določena v skladu z zakonom (odvisna od starosti posameznika, morebitnih predhodnih pogrešitev ter začasne bolezni, ki onemogoča zajem enega ali dveh prstnih odtisov), taksa je enaka kot za prvi potni list. Veljavnost drugega potnega lista pa preneha, ne glede na njegovo siceršnjo veljavnost, če prenehajo razlogi za njegovo izdajo (npr. upokojitev, zamenjava službe ipd.)

Po imate nekateri dezinformacije oziroma napačne podatke.

Zakaj bi moral imeti potni list ŽE 6 mesecev.

Na meji rečeš, da ga NIKOLI nisi imel...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zanima me, od kod imate nekateri takšne "informacije".

Kot sem pokazal vsepovsod piše, da mora veljati ŠE 6 mesecev in ne ŽE 6 mesecev.