Potek zdravljenja v zdravilišču ??

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Pozdrav ,

ker se v kratkem odpravljam prvič po operaciji roke na zdravljenje v zdravilišče , me zanima kako okvirno poteka dan ?

Kdaj in koliko je časovno okvirno terapij ? Terapije so dopoldan ,popoldan ?? Koliko in kdaj približno je prosti čas ? ....

Kadar nimaš terapij ,se verjetno lahko prosto giblješ ?

Vikend , se pravi sobota, nedelja poteka vse normalno ? Recimo je možno da greš v nedeljo domov na kosilo ?

Prosim za kakšno informacijo .

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Nedelja je obicajno cisto frej(se vedno pa je bazen, fitnes un podobno na voljo najbrz) , sobota pa ne. Je pa nekoliko okrnjena. Vsaj pred leti je bila.
Kam gres? Mogoce imajo tam kak svoj red.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Sam sem bil pred časom v termah Olimie in bilo mi je lepo če odmislim bolečine ki so bile ves čas zdravljenja prisotne. V sobi sva bila dva in imel sem srečo da z enim starejšim gospodom iz mojih krajev in zares sva se lepo ujela in mirno bivala 14 dni v istem prostoru, sobi.Terapije so potekale dopoldan in pričele so se po samopostrežnem zajtrku in do kosila sem jih večinoma opravil, eno sem imel nekajkrat popoldan po kosilu pa tudi te sem večji del uredil pred kosilom.
popoldan je bilo prosto prav tako tudi nedelje, uporabljal sem internet gledal tv v sobi , hodil na kavo, terapije so bile tudi ob sobotah, in te proste popoldneve sva z tem gospodom sostanovalcem večji del prehodila po Olimiah in okolici, v nedelo sem enkrat imel obisk družine in smo šli malo dlje v okolico.
Torej je lepo če imaš dobrega sostanovalca sicer pa si popolnoma prost in lahko greš kopat ali na sprehode, sam sem se kopal samo enkrat ker sem imel komplikacije po kopanju kolikor sem lahko vzdržal pa sprehod.

meni je bilo lepo in kolikor so lahko so mi olajšali bolečine, opomogel sem se fizično in psihično.
2396472-WP_20151102_15_00_32_Pro.jpg
 

Priponke

  • 2396472-WP_20151102_15_00_32_Pro.jpg
    2396472-WP_20151102_15_00_32_Pro.jpg
    105,7 KB · Ogledi: 2.307

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Sam sem bil pred časom v termah Olimie in bilo mi je lepo če odmislim bolečine ki so bile ves čas zdravljenja prisotne. V sobi sva bila dva in imel sem srečo da z enim starejšim gospodom iz mojih krajev in zares sva se lepo ujela in mirno bivala 14 dni v istem prostoru, sobi.Terapije so potekale dopoldan in pričele so se po samopostrežnem zajtrku in do kosila sem jih večinoma opravil, eno sem imel nekajkrat popoldan po kosilu pa tudi te sem večji del uredil pred kosilom.
popoldan je bilo prosto prav tako tudi nedelje, uporabljal sem internet gledal tv v sobi , hodil na kavo, terapije so bile tudi ob sobotah, in te proste popoldneve sva z tem gospodom sostanovalcem večji del prehodila po Olimiah in okolici, v nedelo sem enkrat imel obisk družine in smo šli malo dlje v okolico.
Torej je lepo če imaš dobrega sostanovalca sicer pa si popolnoma prost in lahko greš kopat ali na sprehode, sam sem se kopal samo enkrat ker sem imel komplikacije po kopanju kolikor sem lahko vzdržal pa sprehod.

meni je bilo lepo in kolikor so lahko so mi olajšali bolečine, opomogel sem se fizično in psihično.

Hvala.

To je pravi odgovor...

Kakšne pa so same terapije ? A je to podobno kot sem imel sedaj fizioterapije v bolnici ? Tam sem imel razgibavanje na artromoto, potem pa še na roke ,pa ultrazvok....

Jaz grem v Zreče, v Vile. Ne vem ,a ima pomen doplačevati za enoposteljno sobo ali ne.

A prehrana je normalno v hotelski restavraciji ,kot da bi prišel na dopust ? Zajtrk ,kosilo,večerja.?

lp
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
FIZIOTERAPIJE se sigurno razlikujejo glede na diagnozo posameznika, za enoposteljno sobo je brez veze plačevati ker znese kar precej vsaj meni se to ni zdelo smiselno, hrana je bila v mojem primeru v restavraciji hotela v katerem sem bival in bila je to samopostrežna za mene hrane preveč in te kar vabi kar se mi je na koncu kar krepko poznalo na Kg,torej mali dopust.
2396503-WP_20151102_08_33_28_Pro.jpg
 

Priponke

  • 2396503-WP_20151102_08_33_28_Pro.jpg
    2396503-WP_20151102_08_33_28_Pro.jpg
    103,6 KB · Ogledi: 2.261

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
731
296
63
Prvi dan na sprejemu te ponavadi pregleda fiziater, ta se glede na trenutno stanje in tudi s pomočjo prejšnjih izvidov odloči kakšne/katere terapije in kolikokrat ti jih bo predpisal. Če greš v zdravilišče za 14dni, imaš po 7ih dneh kontrolo pri fiziatru, kjer ti lahko doda ali odvzame določene terapije. Koliko terapij boš imel je odvisno od večih dejavnikov. Lahko samo 4 na dan, lahko pa tudi po 10. Glede na število terapij si lahko fertik že dopoldne, najkasneje pa nekje do 15h. Urnik terapij je med tednom konstanten, medtem ko je v soboto in med prazniki spremenjen in okrnjen. Kako bodo potekale terapije v soboto ti ponavadi pove vsak terapevt v četrtek ali petek. Nedelje so proste in greš lahko tudi domov oz. kamorkoli pač želiš. Če si v zdravilišče napoten direktno iz bolnice po kakšni hujši poškodbi, imaš prednost pred drugimi in ti v soboto pripada več terapij.


Celoten čas bivanja si svoboden in se proto giblješ. Prosti čas si določaš sam (ponavadi takrat, ko nimaš na razporedu terapij) in v njem počneš kar želiš.

Glede hrane je različno. Zajtkri so povosd samospotrežni, medtem ko kosila in večerje je odvisno od zdravilišča do zdravilišča. Lahko so samopostrežna, lahko pa imaš na izbiro 3 različne menije,....

Glede same nastanitve. ZZZS ti krije dvoposteljno sobo. Ponavadi so v zdravilišču tako prijazni in v sobe poizkušajo razporediti osebe, ki so podobne starosti. V vaskem primeru se lahko kadarkoli med bivanjem odločiš in doplačaš za eno sobo. Moj nasvet v temu primeru je, da počakaš. Če se ujameš z cimrom in če ta ponoči ne smrči preglasno ali te kakorkoli drugače moti, potem pač vztrajaš z njim, drugače pa si doplačaš enoposteljno sobo. Oz. Tudi če se ne boš ujel z njim, ga povprašaj, kdaj odhaja. Mogoče pa odhaja že naslednji dan in boš potem kakšen dan ali dva tako ali tako sam v sobi, dokler ne dobiš novega cimra.

Toliko na hitro, če te še kaj zanima, kar vprašaj
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Hvala za obširno razlago...

Sam grem po cca dveh in pol mesecih po operaciji rame - šivanje supraspinatusa.

Glede na to da imam težave še s hrbtenico,je verjetno smiselno da vzamem sabo še te izvide.(zaradi določitve fizioterapij ,danebi poslabšal stanja hrbtenice )

Kje pa potekajo te terapije ? Na bazenih nisem nikoli videl kakšnih terapij ?
Glede sobe si mi dal dober razmislek. Sem res razmišljal o enoposteljni. Sem zelo nočen tip...Pozno tv,računalnik....
Mogoče res počakati,da vidim če se s cimrom ujameva.

Upam da na nedeljo res ne bo obveznosti. Zdravilišče je dobrih 30km od mojega doma,pa bi res rad bil za velikonočni zajtrk s familijo..
Hvala.lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.264
6.465
113
pri taščici
Nedelja bo frej, brez skrbi. Se ponedeljek najbrz (praznik). Vendar to ne pomeni, da bos dva ali tri dni doma za mizo nabiral kg. Vsaj v ponedeljek druzini pokaži kaj pocnes v zrecah.
V bazenu si samo tiste dobre pol ure ("obvezno") , ostale terapije (razgibavanje, krio, tens....) so v kaksnem "fitnesu", potem pa imajo najbrž se oddelek "masaz" in zdravstveni del (kak magnet, uz....). Govorim na podlagi bivanja v smarjeskih pred desetletjem. (veckrat). Se je pa najbrz kaj spremenilo v tem desetletju. Ze takrat se je med prvim in zadnjim obiskom (nekaj let vmes)
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
731
296
63
Tako kot je Hanzi povedal.

V bazenu se izvaja samo vodna gimnastika. Za vse ostale terapije imaš t.i. medicinski del hotela, kjer so različni oddelki. Podobno kot v zdravstvenem domu. Tam ima svojo ambulanto tudi fiziater, kateri te bo pregledal prvi dan. Potem imaš recimo elektrooddelek, kjer imajo laser za glajenje in hitrejše ter lepše celjenje brazgotin, pa magnetetna terapija (ponavadi pri kakšnih zlomih) uz, in ostale elektrozadeve. Delovna terapija se ponavadi izvaja v fitnesu oz. telovadnici, potem artromot in individulano razgibavanje boš verjetno spet imel v kakšni drugi sobi,...

V nedeljo si lahko brez skrbi, da ne bo terapij in boš lahko veliko noč brez težav preživel z družino. Na velikonočni ponedeljek bi pa znal biti sobotni program, vendar me ne držati za besedo. Ponavadi na dela proste dneve - praznike, v zdraviliščih program poteka po sobotnem urniku.

Glede izvidov, kot si pravlino ugotovil, je dobro da imaš poleg izvidov rame, s seboj tudi izvide za hrbtenico in da to omeniš fiziatru na prvem pregledu. Včasih pa ne škodi, da na težavo opozoriš tudi samega terapevta.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.429
157
63
Res hvala vsem za podrobne opise poteka zdravljenja in ostale informacije.

Konkretno pri menije cca tri mesece od operacije rame - rotatorna manšeta.

Gre predvsem za izboljšanje gibljivosti in pa zmanjšanje bolečine.

Gibljivost je precej zavrta . Vzrok je predvsem ,ker je kirurg moral ob šivanju mišice , mišice kar dosti prekriti ker je bila raztrganina večja , posledično je sama mišica krajša in so sedaj vsi večji gibi zelo boleči. Tudi splošna moč je v tej roki slabša ,tudi na račun da je od poškodbe do odločitve za operacijo preteklo skoraj leto dni...



Lp
 
Nazadnje urejeno: