Pot v Bosno decembra 2021, osebna preteče v januarju 2022

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Preprosto vprašanje, postavljam v Čveku, ker je tukaj največ obiska.

BIH

Vstop v Bosno in Hercegovino​

Slovenski državljani za vstop v Bosno in Hercegovino do 90 dni vizuma ne potrebujejo.

Slovenski državljani za vstop potrebujejo potni list ali osebno izkaznico. Osebni dokument mora biti veljaven še vsaj tri mesece po nameravanem zaključku bivanja v BiH.

Ob vstopu v BiH je treba predložiti potrdilo o negativnem PCR testu na SARS-CoV-2, ki v trenutku vstopa v državo ni starejše od 48 ur. Vstop je omogočen tudi cepjenim in prebolevnikom.

******************************************************

Ni kaj preveč za debatirat, ampak me zanima glede rdečega stavka: je dejansko tako in me na meji zavrnejo (sklepam, da je tako), ali vseeno lahko grem tja, vrnem se še v letu 2021? Ker, iskreno, če bi bilo to "navadno" leto za menjavo osebne, ne bi bilo dvoma, kaj bi storil. Ampak za 3. januar 2022 (menda so sedaj datum prestavili v marec 2022) nam obljubljajo nove, biometrične osebne. In da si ne bi delal stroška, čeprav gre za 18€, ni bogastvo, bi počakal na biometrično.
Samo dvomim, da to lahko povem na meji, sploh pa tega ne bodo upoštevali (za vračanje v SLO bi šlo verjetno "skozi", za prečkanje meje z BIH pa sklepam, da ne).
Imate kake ideje, izkušnje s tem? Sklepam, da bom moral naročit novo osebno, ali pač je kak "detour"?

Najlepša hvala!
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Spodnji link ti bo v pomoč.

 
  • Haha
Reactions: DOMEK

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Spodnji link ti bo v pomoč.

Torej ...

... lastnik trgovine pa je odvrnil, da lahko policija vse, ki nimajo dovolilnice, kaznuje. Index je opomnil, da se da čez mejo v tem delu države preprosto sprehoditi (z avtomobilom se v trgovino seveda ne da)

Kaj, naj grem peš do Sarajeva? :fredi:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Jaz ti ponudim rešitev ti se boš pa še zmišljeval pfffff.

p.s. a sam greš v bosno? a nimaš nobenega prijatelja?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Preprosto vprašanje, postavljam v Čveku, ker je tukaj največ obiska.

BIH

Vstop v Bosno in Hercegovino​

Slovenski državljani za vstop v Bosno in Hercegovino do 90 dni vizuma ne potrebujejo.

Slovenski državljani za vstop potrebujejo potni list ali osebno izkaznico. Osebni dokument mora biti veljaven še vsaj tri mesece po nameravanem zaključku bivanja v BiH.

Ob vstopu v BiH je treba predložiti potrdilo o negativnem PCR testu na SARS-CoV-2, ki v trenutku vstopa v državo ni starejše od 48 ur. Vstop je omogočen tudi cepjenim in prebolevnikom.

******************************************************

Ni kaj preveč za debatirat, ampak me zanima glede rdečega stavka: je dejansko tako in me na meji zavrnejo (sklepam, da je tako), ali vseeno lahko grem tja, vrnem se še v letu 2021? Ker, iskreno, če bi bilo to "navadno" leto za menjavo osebne, ne bi bilo dvoma, kaj bi storil. Ampak za 3. januar 2022 (menda so sedaj datum prestavili v marec 2022) nam obljubljajo nove, biometrične osebne. In da si ne bi delal stroška, čeprav gre za 18€, ni bogastvo, bi počakal na biometrično.
Samo dvomim, da to lahko povem na meji, sploh pa tega ne bodo upoštevali (za vračanje v SLO bi šlo verjetno "skozi", za prečkanje meje z BIH pa sklepam, da ne).
Imate kake ideje, izkušnje s tem? Sklepam, da bom moral naročit novo osebno, ali pač je kak "detour"?

Najlepša hvala!
Nabavi si potni ,list. Ta je že biometričen in veljal ti bo še deset let. :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zakaj naj bi bila biometrična osebna boljša od navadne - dokler pač rok veljavnosti zapisan na njej ne preteče?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nekak se mi zdi da bo gori podatek ki bo avtomatu na vratih povedal ali te spusti naprej... nekaj kot avtomati na podzemnih ...