Pot Slovenija - Pakoštane

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Po kateri poti je najbolje iti v Pakoštane ta konec tedna? Računamo iti zgodaj zjutraj od doma (okoli 6.00) in direktno dol. Po AC ali po magistralni?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Čez Metliko na AC in po AC naprej da Zadra.

Ist ičas, več kilometrov + par kun večja cestnina pa je če greš skoz po AC čez Zagreb.

www.viamichelin.com za lažjo predstavo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.426
113
Meni se pred 14 dnevi nikakor ni dalo jajcati in sem šel po AC mimo ZG.

Vse drži, kar so napisali pred mano, le živce na AC prišparaš.
zmaga.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Predvsem to, da Metlika ni prava opcija. Črnomelj (Vinica) pač, ker imaš takoj čez mejo uvoz na AC

Z dolenjske AC zapelješ dol za Ivančno Gorico in do meje upoštevaš hitrostne omejitve. Ker toliko radarskih kontrol, kot sem jih videl na tej relaciji, jih nisem še nikjer. In to vedno. Rekord mislim da je bil 5x pištolaši v uniformi od Vinice do Ivančne, zadnji tik pred uvozom na AC na avtobusni postaji.

Nisem pa se vozil tam že par let, tko da so se mogoče umirili
grin1.gif


Je pa precej lagodneje po AC, sploh odkar je cela dograjena.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.426
113
Nič takega, samo ravno pičiš. Počivališč na AC je dovolj, resort pa je tudi relativno blizu izvoza iz AC.

Pakoštani v juniju so super, če boš le imel lepo vreme. Ob koncu dneva (17-18h) je v zalivu z mivko voda topla ko vrag, ne ti ne mularija sploh ne bo hotela ven
zmaga.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Saj piše za 5 let nazaj.

Za moje pojme je Metlika - uvoz AC Novigrad (je uraden naziv postaje) najboljša opcija.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Gremo v hiške v kamp Kozarica. Kje se nahaja ta zaliv?
cool-1.gif

Se splača v Pakoštanih kaj posebnega videti/pojesti?
smirk-1.gif


Saj res, nameravam vleči s sabo kolesa, ali so uporabna ali je vse dosegljivo peš in ni prav veliko kolesarskih poti?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
fajn. mi tud hodmo dol v mobilno hiško od soseda

ca 500m severozahodno od kampa (mimo Pinebeacha in pinki hiše od Ante Gotovine) je fina plaža.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Lahko se z bicikli zaženeš okrog vranskega jezera. Ali pa do Šibenika. Če si pač mazohist...
Sicer pa imaš od kampa do centra Pakoštanov verjetno 5 do 10 minut počasne hoje, kam drugam pa se mi zdi, da bo tudi s kolesi kar daleč (npr Biograd). Ko sem na morju se ukvarjam z vodo. Če bi bil v sosednjem Pine Beach, bi lahko jadral, kajaki, odbojka, tenis (dobro, to za poleti tudi ni), adrenalinska pot, itd...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
V bistvu sem kolo mislil uporabit za kratke fure z otrokom ali, da se skoči kaj iskat do trgovine, greš v mesto po sveže ribe, take stvari
smile-1.gif

Je v kampu ali v mestu kakšna konkretna špecerijska trgovina, ki drži mogoče tudi naš Ave program oz. karkoli podobnega hrvaškega za na žar? Lansko leto smo imeli v drugem kraju kar probleme najti kaj v bližini.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Ne bi vedel. Ko sem bil v Pakoštanih sem imel tri obroke v ceni in nisem iskal hrane po trgovinah.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Predvsem to, da Metlika ni prava opcija. Črnomelj (Vinica) pač, ker imaš takoj čez mejo uvoz na AC

Z dolenjske AC zapelješ dol za Ivančno Gorico in do meje upoštevaš hitrostne omejitve. Ker toliko radarskih kontrol, kot sem jih videl na tej relaciji, jih nisem še nikjer. In to vedno. Rekord mislim da je bil 5x pištolaši v uniformi od Vinice do Ivančne, zadnji tik pred uvozom na AC na avtobusni postaji.

Nisem pa se vozil tam že par let, tko da so se mogoče umirili
grin1.gif


Je pa precej lagodneje po AC, sploh odkar je cela dograjena.


Sorry samo bolj butaste ceate pa res nebi mogel najti.Lepo mimo Ljubljane mimo Novega mesta čez obrežje mimo zagreba proti morju.Prideš lepo spočit.
Če pa nočeš plačevat cestnine pa lepo Novo mesto doli - Metlika _Karlovac in po stari cesti mimo plitvic čez velebit.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jaz predlagam lepo po AC proti splitu, ne greš ven na zadar (lak0 tudi, ampak je daljša vožnja), ampak naslednji izvoz, pa greš skozi nekakšen naravni park al rezervat, kozarico imaš dokaj okej označeno, razen čisto na koncu, ko prideš na glavno cesto, križišče v obliki črke T, mislim, da moraš tam levo in potem takoj desno (ni označena kozarica na tabli žal) in potem samo še malo naravnost in imaš načeloma že označeno ozrioma kamp.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
razen čisto na koncu, (ni ko prideš na glavno cesto, križišče v obliki črke T, mislim, da moraš tam levo in potem takoj desno

Če se ne motim, je ravno obratno (desno in nato levo).
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Garmin 205w poceni prodam. Točno nariše in prijazna gospa pove kdaj in kam zaviti.
Zgodaj zjutraj ni ob šestih ampak, recimo, ob pol štirih.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.426
113
Ta zaliv s peščeno plažo je del resorta Pinebeach (poguglaj pinebeach.hr), ki mora biti nekje čisto blizu...
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Saj je.
Pine beach club in Camp Kozarica mejita drug na drugega.
S tem, da ima Pine beach all inclusive varianto v slamnatih kočah. Zunanji gosti plačajo vstopnino. Za vstop nasploh. Tudi za na tisto plažo.
Kamp Kozarica ima pa... jah no, nekaj za preživeti oz. za dojenčke super 10 m2 mivkaste plaže.
Saj plaže so o.k. Samo ni pa mivke in takega dostopa,da lahko otroci, ki norijo, tekajo gor in dol.

Aja, pa samo bežite stran od bankomata na vhodu v Kamp Kozarica.
Vzame 20 % provizije (vsaj nekaj let nazaj jo je). Nekakšno ime s "tax" v zvezi.
 
Nazadnje urejeno: