Postopek nakupa

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Že zelo dolgo časa nisem tega počel. Kako sploh potekajo zadeve? Prepis, reg....

Motor je brez tablic, nereg., tehnični menda velja do 3/2013.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Že zelo dolgo časa nisem tega počel. Kako sploh potekajo zadeve? Prepis, reg....

Motor je brez tablic, nereg., tehnični menda velja do 3/2013.

s pogodbo na npr interservice, plačaš zavarovanje, tablice in novo prometno in vozi miško
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
S sabo imaš kupoprodajno pogodbo (se dobi obrazec)...vpišeta podatke (rabiš še osebno in EMŠO), skupaj (!) gresta naredit prepis (npr. v LJ primer LPP tehnični pregledi). Plačata vsak svoje..on odjavo, ti prepis, rečeš še za tablice, plačaš cestnino ter zavarovanje in to je to. Zdaj zavarovanje je dobro uredit prek svojega posrednika, da najdeš anjcenejšo opcijo...tako da...prvi dan kupiš, odpelješ, naredita kuporodajno...drugi dan pa skupaj na LPP poštimat paprije.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ma bi to jaz kar v enem dnevu rad porihtal, pa odpeljat brez tablice ga itak ne morem, tko da to odpade, preizkusnje pa ne mislim placevat.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Pr men lah vse ustimas btw
smile-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ma bi to jaz kar v enem dnevu rad porihtal, pa odpeljat brez tablice ga itak ne morem, tko da to odpade, preizkusnje pa ne mislim placevat.

kaj ti ni bilo jasnega ali nerazumljivega v mojem odgovoru?
vse zrihtaš v 15min in ne v enem dnevu
bonk.gif


pa lost ti je tut napisal enako aloooooooooo
rolleyes-1.gif


zemlja kliče
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Problem je edino z zavarovanjem....tega se za večej motocikle splača imeti pri 'gori', ker ti upoštva bonifikacijo od avta (pri drugih ne vem če še..naj me kdo popravi). Torej se ti lahko zgodi, da moraš najprej pri avtu zamenjat zavarovalnico, ter nato uveljavljati še 50 % bonifikacije
wink-1.gif


Če tena polno curijo že pri avtu jepa res vseeno.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Citat:
Zdaj zavarovanje je dobro uredit prek svojega posrednika, da najdeš anjcenejšo opcijo...tako da...prvi dan kupiš, odpelješ, naredita kuporodajno...drugi dan pa skupaj na LPP poštimat paprije.

smirk-1.gif
Zemlja tebi, njemu sem odgovarjal!
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Citat:
Zdaj zavarovanje je dobro uredit prek svojega posrednika, da najdeš anjcenejšo opcijo...tako da...prvi dan kupiš, odpelješ, naredita kuporodajno...drugi dan pa skupaj na LPP poštimat paprije.

smirk-1.gif
Zemlja tebi, njemu sem odgovarjal!

vem. pa mi še vedno ni jasno kateri del odgovora nisi razumel?
lahko tudi svojega agenta pred odhodom na lpp, interservice itn pokličeš
ti naredi polico tam pa uredijo vpis registarske v polico.
preizkušeno ;-)

Kaj ga komplicirate faaaak.
Ta čas bi lahko že par100 km naredil :-D