poškodba toplotne črpalke zaradi toče

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
če men to crkne ali se poškoduje, bom Jabe poklical. To bo zrihtala v pol ure, dva pira, potem pa je še čas za kakšno debato. :evil:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in B81

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Sem imel ravno tehnični pregled našega monobloka ta vikend, ker mi je v nalivih zalilo zunanje tipalo. Žena in tašča sta zašili iz enega meni neznanega materiala prevleko zanj in smo pokrili in spodaj zavezali, material je dovolj močan, da je zadržal padec toče velikosti lešnika na lamele in jih ni poškodoval. Pri nas so od strani in zadaj povsem odprte - izpostavljene lamele. Če imate monoblok in ga ne potrebujete za ogrevanje SV poleti, vam svetujem, da si pokrijete zadevo. Material vam sploh ne znam povedat kaj je, je kot eno trdno platno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
KAj pa če nardiš iz lesenih desk škatlo. Se da prav lepo zadeve zapret in ostane več kot dovolj zračno.
Jaz vem da če bi mel to na hofu bi razmišlal nekaj v tej smeri.
1692638707045.jpeg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.336
5.366
113
Jaz tudi... Pa se ni tok lepo koncalo. Potem pa jok pa stok, kaj niste povedali. Pri vsaki pise v tehnikalijah, koliko more biti lufta oziroma brez ovir z vseh strani. Od tu dalje je pa to igra verjetnosti, kot zmeraj.
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
Daikin LT ma s strani in zadi cist odprto. Zadi mam obrnjeno k zidu in ni panike. In mi je par let nazaj toca naredila par pikic, nic hudega. Pol sem dal na vrh en stirodur dvojko, zalepil z unim srebrnim trakom na toplotno. Kupil sem tisto steklo neki mrezico za komarnik, jo dal na pol zalepil na vrhu med napravo in stirodurom in spustil s strani od vrha do pod napravo. Cisto spodaj sem zasil en konec zelezne palice, da jo spona navzdol (palica je skrita pod napravo v podstavku mam dost placa). Pol sem se tri tiste bele male kanalcke za elektriko nasekal in uporabil za odmik od ohisja te mrezice...
.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Daikin LT ma s strani in zadi cist odprto. Zadi mam obrnjeno k zidu in ni panike. In mi je par let nazaj toca naredila par pikic, nic hudega. Pol sem dal na vrh en stirodur dvojko, zalepil z unim srebrnim trakom na toplotno. Kupil sem tisto steklo neki mrezico za komarnik, jo dal na pol zalepil na vrhu med napravo in stirodurom in spustil s strani od vrha do pod napravo. Cisto spodaj sem zasil en konec zelezne palice, da jo spona navzdol (palica je skrita pod napravo v podstavku mam dost placa). Pol sem se tri tiste bele male kanalcke za elektriko nasekal in uporabil za odmik od ohisja te mrezice...
.
daj neko sliko od tega pojekta