Poškodba-toplice??

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
Prejšni tedn sm bil na operacije kolena in sicer bol natačno meniskusa. Zdej sm 8 tednov na berglah. Danes sm začel z razgibavanjem.
Predvsem me zanima na koga se morem obrnit za kakšen teden v toplicah. Ali je sploh smiselno mi dat kak predlog. Kr prejšni tedn so mi v bolnici sestre rekle da naj se probam malo pozanimat glede toplic, da je možno da bom ke dobil.
Ma kdo kake podobne primere ali pa ve kam se obrnt?
LP
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
mislim da ti za tako operacijo toplice ne pripadajo (mogoče se motim). Jaz sem imel operacijo na križnih vezeh in sem šel v toplice 4 tedne po operaciji. Formular za toplice pa sem izpolnil pred odhodom iz bolnišnice.
Verjetno bi lahko šel samoplačniško vendar je kar drago.
 

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
Jst mam tut poškodovane prednje križne vezi, samo so zde pustil pri miru vezi in so samo meniskuz operiral.
Potem najbolše da pri naslednem pregledu v bolnici vprašam zdravnika, ki je vodil operacijo.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Zdravnik da predlog na ZZZS, kjer je potem od dobre volje komisije odvisno, ali kaj dobiš.
Jaz sem imela poškodbo kolena (zlom pogačice) in me je zdravnik na komisiji nadrl, kaj sploh pričakujem, saj "gre samo za en sklep" (njegove besede). To je bilo par let nazaj, verjetno situacija danes ni kaj boljša.

Sem si sama plačala teden toplic (Topolšica - najceneje, pa v redu so), napotnico za fizioterapijo mi je pa napisala moja zdravnica.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Citat:
Uporabnik beyond pravi:
Jst mam tut poškodovane prednje križne vezi, samo so zde pustil pri miru vezi in so samo meniskuz operiral.
Potem najbolše da pri naslednem pregledu v bolnici vprašam zdravnika, ki je vodil operacijo.

Po operaciji križnih te bodo sami napotil v toplice. Izbereš toplice (če lahko), podpišeš obrazec potem pa doma čakaš pošto z datumom. Pri taki poškodbi ti toplice pripadajo pri operaciji meniskusa pač ne.
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Heh.. sami kolenarji;
Jaz sem šel po operaciji križnih v toplice direktno iz bolnice (10 dni bolnice); razgibavanje sem imel že dan po operaciji (me niso nič šparal) in potem vseh 10 dni bivanja v bolnici... Poslali so me v Dolenjske toplice, 2 tedna + podaljšanje za en teden; napredek je bil očiten; nato sem nadaljeval s fizioterapijo še v Ljubljani (Klinični, klet) kak mesec; vseskup sem bil na berglah 4 mesce.
Koleno dela kot novo.
cheer.gif

Zateži osebnemu zdravniku oz. tistemu, ki te je operiral.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Najboljš je tko...tisti ki opeira na izvidu napiše, da priporoča toplice in tralala, nato ta izvid itak neseš osebnemu, in ta to posreduje naprej, nato pa čakaš komisijo.
Če ne greš iz bolnice direkt pomoje vedno lahko toplice izbiraš, pač tiste ki izvajajo program, ki bi tebi pomagal.
Če dobiš odobreno iz toplic, ponavadi dobiš pošto v stilu, zglasite se takrat pa takrat, ampak boste mogl doplačat za nadstandard (pogled na Savijo, TV, roza brisače, kva vem kva not paše), ker normalnih sob ni na voljo. Ampak ko pokličeš, kdaj bi pa ble na voljo, pa rečejo kr vseeno pridte ta datum, tko da se splača to poklicat, da ne daš brez veze še dnarja za roza brisače.
Upam, da se ti čeji poklapajo
tongue-1.gif


Lp, Tuši
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik beyond pravi:
Prejšni tedn sm bil na operacije kolena in sicer bol natačno meniskusa. Zdej sm 8 tednov na berglah. Danes sm začel z razgibavanjem.
Predvsem me zanima na koga se morem obrnit za kakšen teden v toplicah. Ali je sploh smiselno mi dat kak predlog. Kr prejšni tedn so mi v bolnici sestre rekle da naj se probam malo pozanimat glede toplic, da je možno da bom ke dobil.
Ma kdo kake podobne primere ali pa ve kam se obrnt?
LP

Osebni zdravnik da prošnjo na zavod.
Tam to odobrijo ali ne.
Glede na poškodbo boš šel v Dolenjske toplice...če boš seveda dobil.
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Citat:
Uporabnik gorazdo pravi:
Heh.. sami kolenarji;
Jaz sem šel po operaciji križnih v toplice direktno iz bolnice (10 dni bolnice); razgibavanje sem imel že dan po operaciji (me niso nič šparal) in potem vseh 10 dni bivanja v bolnici... Poslali so me v Dolenjske toplice, 2 tedna + podaljšanje za en teden; napredek je bil očiten; nato sem nadaljeval s fizioterapijo še v Ljubljani (Klinični, klet) kak mesec; vseskup sem bil na berglah 4 mesce.
Koleno dela kot novo.
cheer.gif



Zateži osebnemu zdravniku oz. tistemu, ki te je operiral.


Zanimivo, jaz sem o berglah lahko le sanjal. Sem bil takoj kregan s strani fizioterapevtke ko me je en dan vidla na berglah it na kavo v KC (bergle mi je seveda takoj vzela)
smile-1.gif
Podedoval sem jih pa od starejšega gospoda ko me je videl da ne morem it dlje kot par krat po hodniku gor in dol.