Pošiljka iz EU v Avstrijo?

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Na neki spletni strani iz EU želim kupiti izdelek, imajo pa pošiljanje samo v nekaj držav, med drugim v Avstrijo, ki pa tudi ni predaleč stran zame.

Ali lahko kdo svetuje kako bi si naročil paket na nek naslov v Avstrijo, npr. na kakšno pošto (poštno ležeče?) ?
Ne poznam tega načina in kako to zgleda v praksi. Ne bi se pa rad nasral, da bi se potem izkazalo npr. da DHL tega ne dostavlja na tak način in bi se paket vrnil.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Če dejansko gre preko DHL, uporabiš kot naslov Packstationen.

Konkreten primer, ki je šel brez problema (to so bili podatki na prodajalčevi strani). Prevzel na pošti, ki sem jo sam izbral in je bila na seznamu Packstationen.

Versandkosten:
Wir liefern per DHL.

Packstationen:

Ein Versand an Packstationen ist generell möglich.

Ampak to je vezano na DHL in zagotovo ne velja na splošno (prodajalec iz DE, prevzel v Avstriji).
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
johan_blond v mojem primeru gre za prodajalca iz Estonije in nima navedenih teh paketnih postaj na svoji spletni strani. Gre pa preko DHL.
Ne najdem pa nikjer teh DHLovih postaj v Avstriji. Kje je ta seznam
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Zdaj sem videl, da sem se zmotil. Ni DHL ampak TNT. Se pravi TNT je v tem primeru kurir.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Zdaj imam pa malo drugačno situacijo. Paket je na paleti in bi zato zgornje rešitve iz prejšnjih odgovorov bile predrage.

Imam pa možnost osebnega prevzema kjerkoli v Nemčiji, ampak prodajalec tega ne omogoča. Kar pomeni da bi moral poslat nekam v Nemčijo (skladišče) in bi tam lahko sam prevzel paleto.

Ali obstaja kakšno skladišče ali podobno v Nemčiji, kjer bi potem sam prevzel zadevo?
 
27. jan 2022
4.801
1.736
113
Ker splet ve vse, Alter pa še več imam izziv zame in vas:
na Švedskem (internetna prodaja fizične trgovine) bi kupil smučarsko bundo in hlače, vendar dostavljajo izključno na Švedsko, Norveško in Dansko.
Torej paket cca 2 kg je treba preposlat na moj naslov - kakšna ideja?

Lahko tudi vključimo kake znance, ker Ingemar ali Pernila mi verjetno ne bosta delala usluge.
 

JMR

Pripravnik
1. nov 2008
88
29
18
Slovenija

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Ker splet ve vse, Alter pa še več imam izziv zame in vas:
na Švedskem (internetna prodaja fizične trgovine) bi kupil smučarsko bundo in hlače, vendar dostavljajo izključno na Švedsko, Norveško in Dansko.
Torej paket cca 2 kg je treba preposlat na moj naslov - kakšna ideja?

Lahko tudi vključimo kake znance, ker Ingemar ali Pernila mi verjetno ne bosta delala usluge.
Kaj mas to, ScandinavianOutdoor trgovino?
Verjamem da z dogovorom se da zmenit posiljanje v Slo. Bi me cudilo da bi bli tolko zaplankani. Ime stacune?
Kot je napisal gornji, PostNord je top cena.
 
27. jan 2022
4.801
1.736
113
Kaj mas to, ScandinavianOutdoor trgovino?
Verjamem da z dogovorom se da zmenit posiljanje v Slo. Bi me cudilo da bi bli tolko zaplankani. Ime stacune?
Kot je napisal gornji, PostNord je top cena.
Skistarshop.

Saj imam sedaj eno variato preko Norveške, me pa zanima kako se pol to tretira, ker N ni EU.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ker splet ve vse, Alter pa še več imam izziv zame in vas:
na Švedskem (internetna prodaja fizične trgovine) bi kupil smučarsko bundo in hlače, vendar dostavljajo izključno na Švedsko, Norveško in Dansko.
Torej paket cca 2 kg je treba preposlat na moj naslov - kakšna ideja?

Lahko tudi vključimo kake znance, ker Ingemar ali Pernila mi verjetno ne bosta delala usluge.

Za take zadeve sem jaz vedno prodajalcu predlagal, da jaz zadevo placam in posljem kurira k njim za prevzem paketa, hkrati je zadeva zavarovana, dokoncno jih preprican z izjavo, da vsak riziko v zvezi z dostavo prevzemam nase.

Poslati veliko krat nocejo, moram pa rect, da zgoraj omenjeno skoraj vedno uspe.
 
27. jan 2022
4.801
1.736
113
Mislim, da je težava v DDV obračunih.

Po drugi strani pa je komplet cca 250€ cenejši kot v drugi trgovini z dostavo v D in ne bi glih spičil tega celega zneska za kurirje.