Porodniška - plača - kredit

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ok, bla je ena debata med sodelavkami, nami neukimi, ki še nimamo s tem izkušenj.

Bom dala primer:
recimo, da ima ženska 700€ neto plače. Socialna izplačuje porodniške 80%?
OK, potem recimo, da je njena plača obremenjena s 300€ kredita mesečno. Kdo plačuje kredit v času porodniške (delodajalec, socialna)? Ali se to plačuje od tistih 80% porodniške?

No to me zanima. Potem bomo pa mal preračunale, če se nam sploh splača na porodniško
uf-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A ni tako da dobiš povprečje dohodkov v zadnjih 12-ih mesecih. TOrej tudi regres...

Pri meni je potem dobivala več ven, kot je bila plača...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Mislim da ja kar 100%. Kredit je kredit, ti pomoje da dobiš povprečje brutto plače...tam pa ni kredita,..

Sej tvoj kredit lahko plačuješ preko trajnika in potem dobiš na račun vso netto plačo
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Nekaj sem našla: ZAKON O STARŠEVSKEM VARSTVU IN DRUŽINSKIH PREJEMKIH


Citat:
44. člen

(višina starševskega nadomestila)

Starševsko nadomestilo za polno odsotnost z dela znaša 100% osnove.
Starševsko nadomestilo za delno odsotnost z dela je enako sorazmernemu delu delne odsotnosti z dela kot je določeno v 8. točki 3. člena tega zakona.

Citat:
41. člen
(osnova za izračun starševskega nadomestila)

Osnova za posamezno vrsto starševskega nadomestila je povprečna osnova, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v skladu z 9. členom tega zakona v zadnjih 12 mesecih pred vložitvijo prve vloge za starševski dopust.
Za izračun osnove za posamezno vrsto starševskega nadomestila se ne glede na obračunane prispevke, ne štejejo:
.
.
.

– regres za letni dopust;
.
.
.
.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
bilo kolko bo že dobila porodniške, bo dobila to celo nakazano na TRR, kjer bo potem sama plačevala kredit, edino če je tak da ma administrativno prepoved na plačo, da ji direkt od plače trgajo....pol pa ne vem, mislim da je to potem treba na CSD ju javiti in odtegujejo oni
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
kar si že sama ugotovila je porodniška 100 % od 12 mesečnega povprečja bruto. Vse laufa prek CSD, tak da tam več vedo