Popravilo vetrobranskega stekla

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Spoštovani!

Božiček mi je prinesel darilo: Na avtocesti sem dobil kamenček v prednje steklo. Ni počil, rahko se ga je okrušilo.

Klical sem danes na CarGlass v BTC in mi je po telefonu rekla da bo popravilo cca 100 eur.

Ker je to dela manj kot 3 min (ni upoštevan čas sušenja), in materiala manj kot nekaj eurov, se mi cena zdi pre pre pre visoka.

Ali obstaja v Ljubljani še kak mojster ki popravlja poškodbo kamčka iz stekla?

Ima kdo dobre izkušnje ?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Za ženinega golfa 5 (s senzorjem za dež) so mi na carglassu dali ponudbo 480€, potem menjal na novomatu za 200€. Za arteona (so zalili z injekcijo) pa ne vem cene, ker je šlo preko zavarovalnice, ampak sem šel kr na novomat, so mi najbližje.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ljubljanska cena pač, nič takšnega, v kolikor imaš zavarovano.. uveljavi polico, sej zato se plačuje.. če nimaš dveh levih rok si naroci rainx kit in popravi sam ko bo toplo. Do takrat čez poškodbo nalepi košček selotejpa, da ne bo vlaga prišla v razpoko in ob morebitni zmrzali počila steklo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Spoštovani!

Božiček mi je prinesel darilo: Na avtocesti sem dobil kamenček v prednje steklo. Ni počil, rahko se ga je okrušilo.

Klical sem danes na CarGlass v BTC in mi je po telefonu rekla da bo popravilo cca 100 eur.

Ker je to dela manj kot 3 min (ni upoštevan čas sušenja), in materiala manj kot nekaj eurov, se mi cena zdi pre pre pre visoka.

Ali obstaja v Ljubljani še kak mojster ki popravlja poškodbo kamčka iz stekla?

Ima kdo dobre izkušnje ?

Na vsak način čim prej saniraj luknjico. Ker če si dobil pajčevino (kar verjetno si) in ne boš nič ukrenil se bo le ta začela povečevati, kar bo zelo na hitro privedlo do potrebe po menjavi stekla.

Jaz bi poskusil s tole zadevo z linka (od Romexa).
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Spoštovani!

Božiček mi je prinesel darilo: Na avtocesti sem dobil kamenček v prednje steklo. Ni počil, rahko se ga je okrušilo.

Klical sem danes na CarGlass v BTC in mi je po telefonu rekla da bo popravilo cca 100 eur.

Ker je to dela manj kot 3 min (ni upoštevan čas sušenja), in materiala manj kot nekaj eurov, se mi cena zdi pre pre pre visoka.

Ali obstaja v Ljubljani še kak mojster ki popravlja poškodbo kamčka iz stekla?

Ima kdo dobre izkušnje ?
Investiras nekaj ene par 10k EUR v orodje, par 10k EUR v zaposlene in se par 10k EUR v solanje in naredis sam. Simple. Sicer ti verjetno v prvo ne bo ratalo, ampak bos pa zajebal CarGlass.

Ce bo sel v to morda razmisli, da malo povecas investicijo in zacnes se z menjavo olja, ker tudi mehaniki so zlatarji in lopovi. Sploh pooblascenci. Do je dober posel. Edino problem nastane, ko ti stranke zacnejo same olje nosit.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Jaz bom pa zajebal gostinca cez cesto in bom sam si skuhal kosilo in vecerjo.
Pa se kmeta v vasi in si bom sam pridelal zekenjavo.
Zdaj moram samo dobiti parkrat po 10k€ da si nabavim kuhinjo in motiko ter pridobim znanje kuhanja in pridelave zelenjave.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Na vsak način čim prej saniraj luknjico. Ker če si dobil pajčevino (kar verjetno si) in ne boš nič ukrenil se bo le ta začela povečevati, kar bo zelo na hitro privedlo do potrebe po menjavi stekla.

Jaz bi poskusil s tole zadevo z linka (od Romexa).
Tole je odvisno od primera do primera. Moja ima na črnem delu šipe pod brisalcem že dve leti ornk "luknjo" pa se nič ne premika ali dodatno poka; na drugi strani je na istem avtu šipa pred to, dobila majhen sunek sredi vidnega polja in se je v dveh urah vožnje pora razširila čez pol šipe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Prvo kar bom rekel je, da samo nor človek nima prek delnega kaska zavarovanih luči in šip, drugo pa to, da strošek do 100 EUR ni nič. Če ti je to preveč je pa v LJ še en ponudnik popravila stekel in sicer poleg M tehnike, ki je praviloma nekoliko ugodnejši od razvpitega Carglassa. Sam pa tega ne bi pacal, no mogoče na Ladi nivi za na njivo.
Pa še to, preden se napiše na Alter vprašanje, imaš odgovor na prvi strani vsakega telefona...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Odvisno od avta spet: za moj avtodom je steklo skoraj 2 jurja, za osebne se vrti okoli jurja, stekla kasko (kjer so tudi LED, xenon,... žarometi zajeti) pa švoh 200€.