Popravilo avtosedeža

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
Zdravo, ker vas/nas je več znalcev za marsikaj, se obračam na forum z vprašanjem.

Mogoče ima kdo kakšno idejo, oz. je že uspešno popravil ali popravlja takšne težave in sicer, na voznikovem avto sedežu se je začela trgati podloga oz. šiv na bočni strani sedeža.
Na kakšen način bi to popravil? Je kakšen mojster na forumu, ki je takšno težavo že popravil?

1726659803956.png
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.225
1.362
113
Sicer pa vsak, ki nima dveh levih rok, lahko sam sname prevleko in nese šivilji. Mal jebe zna bit ce imas stranski AB in pa ce treba snemat kaka kolesca za regulacijo...ampak nic kar jutub nebi resil. To bo najceneje. Dvomim da dandanes se kdo (majster) vstane iz postelje za manj kot 100e. Moj vodovodar npr ima dnevno mejo 500....
 
  • Wow
Reactions: godfather

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
Zdravo, ker vas/nas je več znalcev za marsikaj, se obračam na forum z vprašanjem.

Mogoče ima kdo kakšno idejo, oz. je že uspešno popravil ali popravlja takšne težave in sicer, na voznikovem avto sedežu se je začela trgati podloga oz. šiv na bočni strani sedeža.
Na kakšen način bi to popravil? Je kakšen mojster na forumu, ki je takšno težavo že popravil?

Poglej priponko 92653
to sem skopiral iz FB skupine...

Šenčur pri Kranju … avtotapetništvo Kopač

kp motorsport(slovenska bistrica)

Šetina (okolica Črnuč)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.758
160
63
Snet original prevleko s sedeža je živa jeba.
Gor je nasajeno tako, da ni mišljeno, da bi se še kdaj sleklo.
Snemanja naj se loti samo tisti, ki je zelo spreten v ročnih delih.
V proizvodnji s posebnimi pištolami pričvrstijo železne sponke/ringe, ki jih moraš motam s kleščami razširit. Poleg tega v proizvodnji prevleko potem, ko jo nataknejo, še polikajo, da se skrči in lepo napne.
Da se, ni pa simpl.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.498
406
83
Snet original prevleko s sedeža je živa jeba.
Gor je nasajeno tako, da ni mišljeno, da bi se še kdaj sleklo.
Snemanja naj se loti samo tisti, ki je zelo spreten v ročnih delih.
V proizvodnji s posebnimi pištolami pričvrstijo železne sponke/ringe, ki jih moraš motam s kleščami razširit. Poleg tega v proizvodnji prevleko potem, ko jo nataknejo, še polikajo, da se skrči in lepo napne.
Da se, ni pa simpl.
ja, če dodaš, da je to usnje, nimaš kaj praskat brez pare
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
215
23
18
Kontaktiraj Mitja Bizjak iz Mavčič, poišči ga na FB, pa ti bo uredil v nulo, ker ima tudi isto blago za sedeže, meni je popravil isto zadevo na Golfu 7, pa se ni videlo nič, tudi šivi so bili popolnoma enaki in če je goba poškodovana, tudi to sanira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

guardy

Guru
3. avg 2007
8.471
1.044
113
Obišči stran
Tole je mene pred leti za Astro pri Železniku prišlo 90€. Je že v eni drugi temi napisano...

 

Priponke

  • 2017-07-14 17.15.51.jpg
    2017-07-14 17.15.51.jpg
    968,6 KB · Ogledi: 34
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
135
18
18
S to temo ste mi dali idejo, da tudi sam napišem težavo glede mojega sedeža. Še posebej pozimi...desna stran naslonjala škrta. Bolj se nasloniš...recimo ko se usedeš ali pri speljevanju,desna opora škrta. Poleti tega zvoka ni. Deluje kot da bi se pena nekje drgnila po ogrodju..in pol spušča čudn zvok. Ni mi do razdiranja sedeža, me pa zanima če obstaja kakšen prozoren "wd" za sedeže, da bi čez blago špricnil in upal da pride do točke kjer nastaja to trenje. Nekaj brez vonja, sledi, ampak z mazilno funkcijo...kakšen nasvet?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.569
1.439
113
Pena je verjetno razpadla ali se celo zdrobila in zdaj se ogrodje sliši... Rešilo bo edino razdiranje in popravilo pene, kar obvlada vsak, ki avto zice šravfa...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.569
1.439
113
to sem skopiral iz FB skupine...

Šenčur pri Kranju … avtotapetništvo Kopač
Ne vem, če tale mojster še dela, je pa včasih delal tudi old timerje, in čeprav je bilo že takrat slišati, da je malo poseben patron moram nekaj povedati: naredil je najboljši volan, kar sem jih imel. To so bili neki drugi časi, ko smo volane menjali ko... feltne :-D.

Večina volanov ima usnje rezano na vrhu "prečk", kjer običajno počivata palca... Če je volan tovarniški je to dobro narejeno in običajno ne moti (razen, ko te nekdo na to opozori, in nato to seveda čutiš... zdaj ste v zosu :-D), na 99% obrtniško preoblečenih volanov pa so novi šivi tam moteči...

Skratka, Kopač je problem poznal že od prej in je šive naredil (lepo in estetsko) na sprednji strani volana, na pregibu pa ne... Kapo dol, priporočam ga.