Ponudnik interneta ne želi popraviti opreme

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
"Dobri" sosedje so zmeraj problem. Kot da do njih ne pride nobena infrastruktura po tuji lastnini.
Tu bi morala obstajati neka huda zakonska prisila. Če ne daš služnosti, ti ne pripadajo javni priključki s tega področja. Ne daš služnosti za novo vod elektrike, izgubiš električni priključek. Brutalno, ampak ne vem, kako bi drugače tak problem rešil v Sloveniji. Vsaka obnova lokalne ceste pa bi morala za sabo prinesti vsaj analizo, če ima smisel kaj od ostale infrastrukture preseliti v območje ceste.

Pred desetletji praviloma niso nič urejali služnosti za take lokalne sisteme.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Oj. Imam celo bolj skrajni primer kot Tomas

S sosedom sva “zadnja” na liniji in na tem delu je nekaj “odletelo” in smo tako že od začetka meseca v “temi”.
Ponudnik trdovratno “molči” ozr. me pošilja od ene službe k drugi - sumim, da je popravilo predrago in morda sploh ne bodo šli v popravilo.

Kaka ideja kaj lahko sploh storim, če se ta scenarij dejansko odvije tako?

Alternativa je sicer “baker” - a smo spet tako daleč od centrale, da se bojim, da bom imel potem isto sranje kot že omenjeni uporabnik.

Dodatek: zasilno uredil preko LTE - a roko na srce to ni rešitev. Rabim pa dva fiksna telefona, 2 TV in smiseln net …

Dodatek 2: ravno prejel klic, da popravilo ni ekonomsko upravičeno …

Poskusi tole:

 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
"Dobri" sosedje so zmeraj problem. Kot da do njih ne pride nobena infrastruktura po tuji lastnini.
Tu bi morala obstajati neka huda zakonska prisila. Če ne daš služnosti, ti ne pripadajo javni priključki s tega področja. Ne daš služnosti za novo vod elektrike, izgubiš električni priključek. Brutalno, ampak ne vem, kako bi drugače tak problem rešil v Sloveniji. Vsaka obnova lokalne ceste pa bi morala za sabo prinesti vsaj analizo, če ima smisel kaj od ostale infrastrukture preseliti v območje ceste.

Pred desetletji praviloma niso nič urejali služnosti za take lokalne sisteme.
Pred kakimi 10. leti se neko jutro zbudim, pogledam skozi okno in skoraj mi je čeljust dol padla, ko sem zagledal jarek čez celo širino moje parcele. To je Telemach kopal za svoje kablovje. Seveda sem šel takoj do vodilnega, kaj se grejo kopati brez mojega soglasja. Nonšalantno mi je odgovoril, da so me enkrat iskali za soglasje, pa da me ni bilo doma. :bonk:Kaj naj bi zahteval, da mi povrnejo v prvotno stanje in s tem zafrknil vse sosede? Pustil sem, da naredijo do konca. :evil: Njihovih uslug pa tako nisem rabil, ker sem bil že takrat na T-2.
Sicer malo offtopic, toda tako se tudi dela.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Sigurno tudi ta način ni pravi. Z lastnikom se je treba dobiti že zato, da se določi smiselna trasa glede na ostalo, kar se lahko skriva notri. Mi smo pri kopanju po kmetijski zemlji "komplicirali" in vztrajali, da delajo bolj od meje po naši zemlji, ker poznamo teren in vemo, da bomo v nasprotnem v naslednjem mokrem letu dobili plaz. Nam ni veliko koristilo, če optiko delajo meter od meje po našem. Saj tam ne bo hiše ali kaj podobnega, sranje pa bo, če nam cela vrsta vinograda spolzi na javno cesto, ko bo to ob primernih pogojih lepo počasi zateklo v globino.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Obstaja kje zemljevid pokritosti z optičnim priklopom? Sem mislil, da se je v zadnjih 10 letih kaj bolj razvilo na tem področju.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pred kakimi 10. leti se neko jutro zbudim, pogledam skozi okno in skoraj mi je čeljust dol padla, ko sem zagledal jarek čez celo širino moje parcele. To je Telemach kopal za svoje kablovje. Seveda sem šel takoj do vodilnega, kaj se grejo kopati brez mojega soglasja. Nonšalantno mi je odgovoril, da so me enkrat iskali za soglasje, pa da me ni bilo doma. :bonk:Kaj naj bi zahteval, da mi povrnejo v prvotno stanje in s tem zafrknil vse sosede? Pustil sem, da naredijo do konca. :evil: Njihovih uslug pa tako nisem rabil, ker sem bil že takrat na T-2.
Sicer malo offtopic, toda tako se tudi dela.
Ze prav, da si pustil. Lahko bi pa vsaj tozil izvajalca, da se nauci reda.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Oj. Imam celo bolj skrajni primer kot Tomas

S sosedom sva “zadnja” na liniji in na tem delu je nekaj “odletelo” in smo tako že od začetka meseca v “temi”.
Ponudnik trdovratno “molči” ozr. me pošilja od ene službe k drugi - sumim, da je popravilo predrago in morda sploh ne bodo šli v popravilo.

Kaka ideja kaj lahko sploh storim, če se ta scenarij dejansko odvije tako?

Alternativa je sicer “baker” - a smo spet tako daleč od centrale, da se bojim, da bom imel potem isto sranje kot že omenjeni uporabnik.

Dodatek: zasilno uredil preko LTE - a roko na srce to ni rešitev. Rabim pa dva fiksna telefona, 2 TV in smiseln net …

Dodatek 2: ravno prejel klic, da popravilo ni ekonomsko upravičeno …
Na A1 sem bil na bakru s hibridnim modemom, preveri če imajo še v ponudbi. Laufalo je 3x tv, net, 1x telefon-na katerega smo s časom pozabili...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Si prepričan da ni položena cev in v njej kabel ? Če je tako v najslabsem primeru plačaš zamenjavo pa je. Seveda pri drugem ponudniku.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Si prepričan da ni položena cev in v njej kabel ? Če je tako v najslabsem primeru plačaš zamenjavo pa je. Seveda pri drugem ponudniku.
Zelo verjetno ni, tudi pri nas se je kabelsko omrežje delalo tako, da so polagali v zemljo direkt kabel brez zaščite. Je pa bilo to enih 25 let nazaj. Isto bakreno parico.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kabel je v zemlji. Če bi bil v cevi, težav ne bi bilo - razen menjave ponudnika - so “omarice” vezane na zgolj enega (ni GVO ali kateri “neodvisni” zadaj).
Hebi ga - to so pač “prednosti” življenja na “vasi”. Dodatni “plus” je, da sem zadnji na liniji.
call me: “deveta rupa na sviralu” …
 
  • Wow
Reactions: sandra

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Kabel je v zemlji. Če bi bil v cevi, težav ne bi bilo - razen menjave ponudnika - so “omarice” vezane na zgolj enega (ni GVO ali kateri “neodvisni” zadaj).
Hebi ga - to so pač “prednosti” življenja na “vasi”. Dodatni “plus” je, da sem zadnji na liniji.
call me: “deveta rupa na sviralu” …
Ne deveta rupa na svirali, ampak "trinajsto prase".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Update

Danes po 3 dneh službene poti pridem domov. Čez cesto deske, med njimi črni kabel v omarico “kar povprek” - notri nove “platine”, na drugi strani ceste kabel kar v travi - v hiši pa na modemu “vse zeleno”. Pravi soseda, da pridejo menda v začetku drugega tedna vse zakopati.
Meni nič jasno - TMju verjetno še manj. TK, T2 ne bom podpisal - vsem ki ste pomagali pa hvala lepa.