Ponudnik interneta ne želi popraviti opreme

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.033
2.354
113
Update

Danes po 3 dneh službene poti pridem domov. Čez cesto deske, med njimi črni kabel v omarico “kar povprek” - notri nove “platine”, na drugi strani ceste kabel kar v travi - v hiši pa na modemu “vse zeleno”. Pravi soseda, da pridejo menda v začetku drugega tedna vse zakopati.
Meni nič jasno - TMju verjetno še manj. TK, T2 ne bom podpisal - vsem ki ste pomagali pa hvala lepa.
Misliš, da je kdo iz Alterja pomagal? O kaki razdalji med vsemi temi omaricami in hišo je govora? Naj se spomnijo in obenem, ko že kopljejo vržejo notri še prazno alkatenko za optiko.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Ne verjamem. Bolj je verjetno “ropotanje” soseda pomagalo.
ca. 300 m skupaj. Kar se alkatenke tiče - kolikor sem tipal načeloma tudi delajo.

Bolj mi je “zanimivo” kako pri TM sami ne vedo kaj se dogaja. Ali pa je še kaj drugega zadaj.
Nekaj mesecev nazaj - lansko jesen. Smo že enkrat imeli popolni izpad - in je bila odobrena zamenjava celotnega kabla (vsaj tako je bilo sporočeno) - dejansko so pa “našli” napako 5 od omarice - odkopali, poflikali in odšli - delali neki podizvajalci …
Ni dvakrat za reč, da niso zaračunali celotno menjavo - sedaj pa jih je kdo za jajca …
Več ne vem, ker se zunaj dogaja takrat ko sem sam v tujini … ne sosed, ne familija, pa ne znajo točno povedati kdo dejansko izvaja dela.
 

celje

Zelenc'
27. maj 2022
17
5
3
Pri nas pa na drugi strani ceste optika. Na nasi strani pa telekom in baker.
koliko pa bi (in kdo to sploh dela) stalo, da bi skopali na naso stran ceste? Vsi bliznji sosedi odpadejo (vsi penzionisti). Je pa cesta vmes, katera je v dnevnem casu nabita
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Update:

kanali skopani, cev not, v cevi kabel - internet leti.
Edini “stari greh” je, da niso dobili dovoljenja za prekop ceste (podboj ne upajo, ker je pitaj boga kaj nit - štrom gre nekak prek) in so novi kabel zvezali na stare štrclje iz omarice.
Dobro je, da vsaj nekdo misli zraven in je pustil “3 zavoje” novega kabla na drugi strani ceste, da takrat, ko bo (ne če, ampak ko) potrebo reševati zaradi štrcljev, lahko šel novi kabel brez prekinitve v omarico.

Aja pa še to - kljub pisni potrditvi 100% popusta za prejšnji mesec, je seveda prišel račun v polnem znesku …
Bodo baje z avgustovskim računom uredili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in igi