Ponovno nakup routerja

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Zamenjal bi router, ker bi imel 1000Mbps mrežo, torrent clienta in disk na routerju. Prav tako bi na USB priključil tiskalnik, na router pa pa bi naložil dd-wrt. Če bi hkrati izboljšal še wirless doseg tudi nebi bilo nič narobe. Imeti mora dva USB porta.
Je pa to za domačo uporabo. V prihodnosti bo najbrž tudi NAS zato GB mreža.
Sedaj imam Liksys WRT54GL z dd-wrt-jem.

V izboru sem nekako imel:
- ASUS RT-N66U
Malo me moti, ker je dd-wrt mislim, da še dokaj v povojih in kolikor sem zasledil še nekaj bombončkov ne deluje ok

- Linksys E4200
Sicer na bi bil v1 ok in tudi podpira dd-wrt medtem, ko ima v2 Marvell chipset in tako ni podpore z dd-wrt.
V1 pa se najbrž ne dobi več!

- Asus RT-N16
Je pa že malo starejši model in tako vsaj stabilen dd-wrt.

Prosil bi znalce, da napišejo kakšen komentar ali pa predlog kaj kupit.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Če ne potrebuješ 5GHz, bi jaz vzel Asus RT-N16 - se dobi za nekaj čez 80€
Mogoče ti bo odgovarjal že tovarniški FW, ker podpira vse tvojenaštete zahteve.
Linksys nima zunanje antene (baje, da se to kar pozna pri dometu) ter zgolj en USB port - torej verjetno ne moreš hkrati priključiti diska in printerja.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.314
144
63
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Netgear wndr4500 nabavi , mu noben od sedanjih ni niti blizu .
http://www.netgear.com/home/products/wirelessrouters/ultimate-performance/wndr4500.aspx#two

A se da namestiti dd-wrt? jaz sem na WRTju naredil Open VPN in nekaj enostavnih (a učinkovitih) pravil v požarnem zidu in počasi iščem zamenjavo za WRT54GL, kar se tiče gigaportov in malce hitrejšega wirelles-a. Pa da je postopek nadgradnje uniformiran. Namreč WRT-ja praktično nisem zabrikal, pa sem jih v zadnjih dveh letih nadgradil kakšnih 30... Vedno vržem stran ovitek s CDji, mali vmesnik za elektriko in tisto sitno nalepko ter takoj nadgradim z dd-wrt, enkrat ugasnem, držim reset, prižgem nazaj, počasi štejem do 30, spustim reset in se vedno postavi... Pri E3200 verjetno ni tako enostavno... No ja, bomo preskusili ob priliki.

Jernej
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Nisem nič gledal za dd wrt, ker je že ta software od original wndr4500 prepoln vsega, tomato podpira kolk berem po netu, za dd wrt pa piše samo WIP . Gor imam na Lan še : QNAP "Turbo NAS" TS-412 , in noter 4 diske 3.5 po 2 TB . dela ko šus . Ni mi žal da sem ga dobil . Rabim itak za firmo .
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
imam wndr3700 na mreži pa še qnap410 na katerem med drugim teče torrent klient
Na wndr3700 sem nastavil samo QoS tako, da ima qnap-ov IP najnižjo prioritero, max. up- in dowload je omejen na približno polovico pasovne širine. Zaenkrat (skoraj 1 leto) mi routerja ni bilo treba resetirati, on-line gaming teče brez težav...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Imam WNDR3700v2, s tem da na USB nimam nič priklopljeno.
Drugače pa dela OK.

Edino pred updatom FW je dvakrat WLAN signal izginil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
e3200 79,99 comshop.

tvoji nadrejeni vejo da daješ po nabavni ven ?
grin1.gif
 

gali

Pripravnik
17. sep 2007
128
10
18
E4200 ima samo en USB port in ne dva, kot si želiš. Trenutno stane E4200 89EUR pri nemškem Amazonu, E3200 pa 55EUR. Poštnina pride okoli 8EUR.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
imam n66u, domet boljši kot prej na zyxlu, torrenti delajo direkt na priklopljen usb 1tb disk....
sem tudi sam sprva razmišljal o dd wrt, pa ima original vse kar potrebujem.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
kako se pa kaj usb diski obnesejo po mreži potem? v nas načinu itd?

ima sploh kateri router USB 3.0 in to 2 vhoda?
 
Nazadnje urejeno:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
ne rabiš usb3 ker še hitrosti dvojke ne izkoristi
frown-1.gif


meni kopira gor s cca 14 MB/sec (ne Mb/sec)
diski so pa normalno dosegljivi v notranji mreži (ali pa od zunaj, če si priklopljen preko VPN ) preko SMB protokola. Imaš pa tudi dobri stari FTP. Aja pa DLNA server je tudi, tak da si zna tudi televizija postreči kak MKV.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Tako da je že bolje imeti kaki NAS, ki ima LAN povezavo.
Čeprav tisti tudi niso ne vem kako hitri, razen boljših, ki pa potem niso več poceni.

Pri ruterjih bi še dodal, da je 14 MB/s že dober rezultat.
Predvsem starejši ruterji imajo pod 10, ali celo pod 5 MB/s.

Najbolje na kakem testu preveriti.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Netgear wndr4500 naj bi po nekih testih ne bil boljši od N66.

Kako pa naj vem, če mi bo 5GHz prišel kaj prav?
Mogoče v kakšni novi tablici ali mobilcu?
Prenosnik imam že 4 leta tako, da elitebook najbrž ne bo tega izkoristil ne! (Leto ali dve ga bom menda še imel)
Bi pa bil rad pripravljen za prihodnost tako, da sem razmišljal o N66 samo moral še malo prebrat kaj in kako.
Standardnega softwera pa ne bom imel gor, ker ga nisem imel sedaj, in ga nimam tudi na mobilcu.
Moram probat, če se da kaj pokvarit.press! :D