Pomoč kam?

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Drugo leto bomo imeli v službi rotacijo - na voljo imam VB - Bristol, Köbenhavn, Madrid ali Moskvo. Kam bi šli vi?
Moskva mi ne diši je pa najboljša plača.
Köbenhavn je plača ok ampak hrana obupna ravno tako vreme po drugi strani pa je fantastičen za družine pa še otrok se bo naučil + en jezik.
Bristol pa najslabša plača ampak imaš zato hišo ki ima 400m2 Indiko za kuharico in siterko pa najboljše povezave za skok v Slo.
Madrid plača tako tako stanuje se v hiši v predmestju za otroka + en jezik - minus vročina nemogoča povezava s Slo hrana odgovarja.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Jaz bi vzel Kopenhagen.
cheer.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Zaradi veselega vzdušja v mestu, okolice, prometa. Jaz sem prav užival, sicer kot turist. Glede na statistike kvalitete življenja so na prvem mestu na svetu, je pa res drago v primerjavi s Slovenijo. Odvisno torej tudi od plače.

Bristol bi bil na drugem mestu, tam še nisem bil, je pa glede na kvaliteto življenja na prvem mestu v VB. Ko omenjaš jezik, bi otroku Angleščina bolj prav prišla kot Danščina.

Madrid in Moskvo sem odpisal zaradi problematične varnosti.

Na Valu 202 imaš te oddaje o Slovencih ( Globalna vas ), ki so šli v tujino. Dva sta izbirala med skandinavskimi državami in sta šla v vsak kraj za par dni. Mogoče poizkusiš, da vidiš, kako ti kje ustreza.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Bil sem službeno tam skoraj mesec in mi je bil zelllo všeč - ampak hrana (rib nimam rad) je bila pod vsemi nivoji, da cene ne omenjam, kava (nikakva) in sok v šoping centru 19€. Ker nebi šel sam ampak vsi in bi imel "kuharico" bi to še šlo. Plača je prilagojena državi tako, da bi nam moralo ostati min. 4 povprečne naše brez stiskaštva. Otrok bi tako hodil v mednaroden vrtec kjer je angleščina osnoven jezik danščina bi bila samo plus. Pa še zanimivost, ko sem spraševal za jasli in vrtec so mi razložili, da otrok mora imeti do maja kombinezon, ker jih za opoldanski počitek dajo na spanje na prosto-balkon do -5C. Pa še neki - zelo težko sem gledal sonce na obzorju ob 11 ponoči, je pa zanimivo videti ljudi v kopalkah v parku ob 8 zvečer in pri 15C.
Bristol mi je plus zaradi jezika po drugi strani pa je baje težje za službo za ženo, če bi se odločila, da bi šla delat, na Danskem pa za njeno področje iščejo + plačajo jezikovne tečaje za vse stopnje. Če bi vzel Bristol bi imel skoraj polovico manjšo plačo ampak zato fri hišo in osebje tako, da ..... .
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Za kolk časa pa grete? Če za 1 leto, se da marsikaj "potrpet" oz to vzmaeš kot novo izkušnjo.
Če pa za več, pa pojdi tja, kjer boš imel ti najmanj težav. Če te moti dan do 11zvečer, in veš, da boš zato slabo spočit za naslednji dan službe, to glih ni vredu.
Vsaj jst bi gledal tako, da bi imel čim manj prilagajanja oz motečih dejavnikov.
Hrana se mi zdi mogoče še najmanjši problem, če je žena doma in lahko kuha.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Danska, kot so ti svetovali. Tam se živi. + v enem dnevu se pripelješ domov, če te zagrabi domotožje ali ti zadiši klobasa. Od kulinaričnih presežkov je za moj okus samo Španija, druge tvoje destinacije itak niso.

Ne vem kako imaš zmenjeno za delo, ampak na Danskem je 35 urni teden. Običajno delajo od 9h do 17h, vmes 1 ura prosto za kosilo.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Pri vseh teh kriterijih se mi najbolj smešno zdi,da je HRANA tako pomemben dejavnik :D
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Šli bomo za 4 leta, po potrebi se lahko podaljša še za leto ali dva (6 let je max) - ravno zato kolebamo kam, da je OK za otroka in naju. Je pa DK sedaj v velikem vodstvu.
Ker obstaja zelo zelo velika verjetnost, da tudi žena dobi službo, pa je samo poslala prošnjo in so ji že odobrili plačano izobraževanje-6 mesečni tečaj - ker bi bila državna služba mora imeti opravljen izpit iz jezika) ne bo ravno veliko kuhala.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Moskva? Zakaj ?
Če bi bilo znanje ruščine kak plus čez 25let (za otroka) bi še razumel.
Da moram v avto montirat cam zaradi lastne varnosti mi ni neka referenca za normalen lajf.
Življenje ni poceni
Nisem ljubitelj pijače - kar zna predstavljat problem ob raznih priložnostih.
Mi je pa Moskva všeč kot mesto: čistoča, odprti ljudje, razen zime vsi letni časi, ljudje nad 40 imajo Slovence za bratrance - kar ni vedno pozitivno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.625
113
Zakaj ti noben ne bo znal povedat...so pac rusofili...
smile-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Zakaj Moskva? Ker je drgacna. Ce si radovednega znacaja in nezatezen bos tam uzival.
Sicer bi pa tudi sam raje sel v Madrid ali Marakesh kot Copenhagen.
Kancek nereda more biti med redom....
LPM
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Danska je draga, Kopenhagen pa zelo lepo mesto.

Meni bi bila verjetno Moskva najbolj zanimiva, za tem Kopenhagen, nato Madrid in zadnji Bristol.