Polo za 232€ na mesec

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Kaj se zgodi ce imas pogosto vecjo skodo zaradi svoje neumnosti, kako je s fransizo? Polog tudi mene zanima! Najbrz placas fransizo, papa polog in avto. Sem pa preprican da je to ena izmed drazjih opcij kako do novega avta. Tega se ponavadi posluzujejo kot vem podjetja(priznanm strosek) ali pa tisti ki jim niti preko salomona ne uspe priti do kredita, na vsak nacin pa bi imeli nov avto, predvsem zaradi soseda in da se bo v nedeljo cez cesto peljal k masi z vsemi moznimi varnostnimi kraticami(doma pa jedel krompir in makarone).
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj se zgodi ce imas pogosto vecjo skodo zaradi svoje neumnosti, kako je s fransizo? Polog tudi mene zanima! Najbrz placas fransizo, papa polog in avto. Sem pa preprican da je to ena izmed drazjih opcij kako do novega avta. Tega se ponavadi posluzujejo kot vem podjetja(priznanm strosek) ali pa tisti ki jim niti preko salomona ne uspe priti do kredita, na vsak nacin pa bi imeli nov avto, predvsem zaradi soseda in da se bo v nedeljo cez cesto peljal k masi z vsemi moznimi varnostnimi kraticami(doma pa jedel krompir in makarone).

Avto je itak zavarovan kasko za primer nesreče, kraje, vprašanje pa je, kako je s tem, če res sam zakriviš nesrečo - tega žal ne vem.
Operativnega leasinga se poslužujejo podjetja zaradi stroškov, kot praviš, za fizične osebe pa je bolj prijazen klasičen leasing.
Tisti, ki jim ne uspe priti do kredita tudi za leasing ponavadi niso dovolj zmožni, razen z zelo visokim pologom ali porokom.

Kaj maš čez makarone za povedat
10.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.110
113
39
MB
vem da se vam zdi skrajno nenavadno, sploh glede na kulturo pri nas ko je avto nekaj najpomembnejšega v življenju, ampak enim je avto preprosto sredstvo, ki predstavlja nek mesečni strošek, brez vsakih nevšečnosti...

in ja, enim tudi najemnina za stanovanje najbolj odgovarja, ker se lahko jutri odseliš, ne vem zakaj je to tak težko razumet
confused-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Se strinjam - Maci, ce tebi ne ustreza ne pomeni, da drugim tudi ne.

Pri najemniskih bivaliscih nimas tezav z vzdrzevanjem, pa neskoncno bolj mobilen si, kot ce se do vratu zapufas za grunt, ki ga moras potem vzdrzevat, pa ti je vsake stvari, ki si jo privoscis zal, ker moras se kredit odplacat, itd... toliko-in-toliko placas na mesec - potem pa - "A pomivalni stroj je crknil? Ja, dragi stanodajalec, zamenjat ga bo treba..."
smile-1.gif
"Nekje zamaka? Ja, pridete popravit, ane, lahko pa tudi jaz pa ta mesec najemnine ne placam?"

Pri avtih je pa isto - v tem primeru briga mene, kaj bo leasing naredil cez 5 let z njim, jas samo vem, da imam do takrat v 232 EUR pokrito vse.
smile-1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Ne pozabiti na to, da je pri operativnem leasingu število prevoženih kilometrov omejeno. Vse kar prevoziš več se plača dodatno...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
vem da se vam zdi skrajno nenavadno, sploh glede na kulturo pri nas ko je avto nekaj najpomembnejšega v življenju, ampak enim je avto preprosto sredstvo, ki predstavlja nek mesečni strošek, brez vsakih nevšečnosti...

in ja, enim tudi najemnina za stanovanje najbolj odgovarja, ker se lahko jutri odseliš, ne vem zakaj je to tak težko razumet
confused-1.gif

Word.

Eni jemljejo avto mesečni strošek ala naročnina za telefon, in furajo avto, dajo mesečno tistih 150€ za obrok ala najemnina in se furajo.
Po petih letih ko odplačajo, prodajo avto, kupnino dajo za polog, vzamejo drugega and sow on.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Ne pozabiti na to, da je pri operativnem leasingu število prevoženih kilometrov omejeno. Vse kar prevoziš več se plača dodatno...

Cista resnica...
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Videl reklamo. Pologa naj ne bi bilo. Me pa zanima kaj se zgodi ce jim vsak mesec dostavis posteno obunkan avto(fransiza?).
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Saj ga ne - jaz se ponavadi z nasimi zmenim, pa enkrat na leto vse popravimo.

"Jebat ga, je bil nek event, pa je folk pjan dam odhajal, zato je povsod popraskan
smile-1.gif
"
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Citat:
fino a ne, potem spet vzameš enega operativca ko se ta izteče, in potem spet, in potem spet pa 20 let plačuješ za nekaj, kar ne bo nikoli tvoje, ker po tvojem "prišparaš"

Pol je tudi boljše plačevat najemnino, kot plačevat kredit za svoje stanovanje

Pokliči pa se malo pozanimaj o tej stvari, kakšen je polog in kakšni so pogoji, kaj je vključeno v "njihovem" zavarovanju za to ceno in kje je meja letne kilometrine, ter koliko stane če jo prekoračaš in za koliko bi lahko ta avto potem od njih odkupila...

Ko boš vse to izvedela daj stvari na papir pa pridi potem povedat, koliko te ta polo stane na koncu.

Malo si ti trda ane? In kaj je tako zelo super pri tem, da je avto tvoj? Da ga imaš v lastništvu ravno takrat, ko največ izgubi na ceni? Da se skeširaš na polno, samo da lahko rečeš, da je avto tvoj? Daj kak argument, zakaj je res to tako full fajn (se mi zdi, da maš to zakoreninjeno v glavi, pa ne veš točno zakaj)?

Zgleda sploh ne bereš mojih postov, pa KJE sem rekel (ja tip sm), da je tak najem ceneje (če ravno obratno trdim!)? Če bi brala od začetka, bi vedela, da se za polota zanima stara tetika, ki dvomim, da bo sploh še 20 let živela in si pač hoče še en avto pred smrtjo privoščiti (ona se verjetno ne bo ukvarjala s tem kako servisirat avto pod kozolcem, in ga ob prodaji ne bo furala na lj. sejm in devala na avto.net ).

Meje za km so jasno napisane na uradni strani - http://www.vw-allinclusive.si/info.html in tudi to piše, da pologa ni.


Jst zdej samo računam kakšno zlo je ta najem v primerjavi z nakupom in kasnejšo prodajo. Primerjava s stanovanji je pa tako zgrešena, da bolj ne mora bit. Stanovanje v glavnem ne izgublja na vrednosti med tem ko ti odplačuješ kredit (en polo pa izgubi v 5ih letih polovico vrednosti..). Toliko o tvoji logiki...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
In kaj njih stane zavarovat z 0% ofditne franšize in to tebi skozi mesečni obrok obračunat? Cena zavarovanja je pa za njih itak nekaj povsem drugega kot zate (ali zame).
Pred časom sem se dogovarjal za službena vozila (oprativni leasing) z ALD Automotive. Ne zanima jih število škodnih primerov, oni preračunajo in zavarujejo VSE, ti pa to plačaš. si pa potem gospod, samo odcolaš vnaprej znano sumo mesečno in konec. V njej pa je kočija, servisi, gume, zavarovanje, registracija, po želji pa še pranje in gorivo.
Daj denar, mahaj z njihovo kartico in vozi, za vse ostalo poskrbijo oni. Luksuz. Ki seveda ni zastonj, se pa še vedno marsikdaj splača.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
takole na 3leta niti ni tako glupo, če nisi ravno zahteven, ker pač ta polo je bolj ruina. za kakšno mamico ki je tak al tak ponavadi zakreditirana je to dost dober nakup in je rešena skrbi. To pa mislim da je tudi vse..

avto je še potem vreden nekje pol torej 6000 € po treh letih.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Za 5k kilometrov na mesec bi si kupil Volva 850, k stane od 500 do 2 jurja max, varen je, varcen pac ne....skuril bi 2x vec bencina, kvari se pa ne, tko da...od fonda se zmer velik ostane.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Varen na zalost najbrz ni nic bistveno bolj kot tisti 940, s katerim so se zapeljali v Modusa:


frown-1.gif
Sicer je bilo pa vprasanje resno, zanimajo me razlicni predlogi.