Poljska-Krakow

qay123

Zelenc'
12. sep 2007
20
0
1
V začetku maja gremo čez vikend v Krakow, sedaj me pa malo zanima kakšne so kaj cene hrane in pijač.
Verjetno bomo jedli bol malo (mogoče kakšen fast food), pili pa veliko
nahrung002.gif

Vsaka informacija bo dobrodošla, mogoče še kakšna lokacija
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Žal(na srečo) sem imel tisti dan v Krakovu vse plačano, ti bo pa uporabnica Mitzy znala kaj uporabnega povedati.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Kar se tipične poljske hrane tiče, ti jo odsvetujem, saj je povsod zelje
grin1.gif
):

f_P5020420m_06700ff.jpg


Tudi cene v Krakowu (govorim za center) niso ravno nizke, so kar primerljive s slovenskimi.
Tako da vam svetujem, da preden greste v center (kjer je največ zanimivosti), se prej ustavite v enem izmed nakupovalnih centrov (teh je kar nekaj), kjer so raznorazne picerije in ostale restavracije, kjer se da zelo ugodno jesti.

Kar se pijače tiče, imajo pa poljaki zelo dobro pivo, tako da s Tyskie ali Zywiec ne morate faliti, pa še ugodna cena je
zmaga.gif
(predlagam klub Cien - tam smo bili stalni gostje).


Enjoy!
 

Lukezio

Zelenc'
8. dec 2007
28
0
1
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi: Če iz glavnega trga zavijete v eno izmed uličic, je tam ogromno klubov, kjer je konstantna fešta
smile-1.gif
(predlagam klub - tam smo bili stalni gostje).
Enjoy!

ewo mene v Krakówu že dober mesec in lahko vam priporočam par lokalov. Cieñ (oziroma Shadow je definitivno tak), potem Atmosphere, AFERA (my favourite), Kich, Moto, etc.
 

Lukezio

Zelenc'
8. dec 2007
28
0
1
se opravičujem, da odpišem tako pozno, saj na altru nisem glih vsaki teden.

hosteli. večina je lociranih v samem središču mesta - cena je okoli 10€ na noč. dobiš pa v predmestjih hotele za 20€/noč (2*, se razume).

če in ko, boš prišo sem, me prosim kontaktiraj na lukezio@hotmail.com saj bom slovenske družbe neizmerno vesel (da častim vodko, se razume)