Pokrivalo za motor

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Živjo!

Odločil sem se za nakup pokrivala, pa me zanima kaj je najbolj pametno vzet.
Motor Yamaha FH6 S2 Fazer.
Pokrivalo bom rabil samo za doma, za čez zimo, torej ni važna velikost zapakiranega pokrivala, ampak bolj trpežnost.
Torej kaj imate, kaj priporočate, česa ne.

Hvala, T
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bo v garaži?
Jaz imam 100% najlonsko od firme Held (okoli 40 EUR pride), ki tudi diha, tako da se ne nabira vlaga. Je pa kar majhna, se da lepo zložiti.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Ja, je v garaži čez zimo, ampak poleti je pa zunaj pod streho, tako da bi ga mogoče tudi poleti kdaj pokril, če me dalj časa ni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Za moje pojme je itak vseeno kaj imaš - kar bo ceneje in da prekrije čim več motorja. Tako ali tako je to zaščita pred prahom (soncem) če je kje zunaj.

Jaz si trenutno pomagam s starima rjuhama - več kot zadovoljivo opravljata funkcijo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Rjuhe lepo dihajo, vendar po drugi strani se tudi napijejo vlage, kar pa ni dobro, če bo pokrival zunaj, zato naj le kupi kakšno prekrivalo, saj to ni tak strošek. Jaz svojega če kam grem zložim in ga potem na destinaciji pokrijem, če ni strehe.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
KSZ:
Imam namen kupiti kar tale nosilček , rabim pa še tretji izdelek (ne najdem res nič druzga pri njih kar bi ta trenutrek rabil) za tole njihovo akcijo 2+1. Tko da če ima kdo pri njih nament nabavit nekaj za okrog 50€ se lahko zmenmo skupaj. Anyone?

LpTuši
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Kajpa stojalo za motor (zadnjo gumo)..imaš, bi potreboval... Cenovno je nekje tam tam.

Je pa treba priznat da ima pokrivalo precej zasoljeno ceno..podobno za avto se giblje v rangu 20 - 30 eur...pa je praktično vsaj dvojna velikost.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Ma Lojzek podobne cene, razen za neke njihove artikle. In pa nad njihovimi poceni izdelki nisem ne vem kaj navdušen...zadnji dežni kombinezon je bil za 2x uporabo, se je razparal po hrbtu kot WC papir, pa me ni tolk čez ramena.
evil.gif

http://www.louis.de/_404f0b1f364e5259110f89bd77ccbb307a/index.php?topic=wgr&grwgr=560
Čeprav razlika v ceni med najcenejšimi in normalnimi je res velika. Ima kdo tega poceni Lojzovega za male pare, da bi povedal če je to za 1x uporabo al kej več.

Ti misliš nekaj takega ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ravno danes sem bral navodila za uporabo za moj moped, pa piše noter naj ne bi uporabljal plastifciranih prevlek (vsaj kar se skladiščenja preko zime tiče) - verjetno zaradi kondenza oz. (ne)uhajanja vlage.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, saj večina jih je iz nylona-pliestra, ki diha.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Rjuha je tudi ok, razen če je preveč vlažno in se napije, ampak teh motorjev itak nimamo več kot 10 let tako da...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Potem sem samo jaz domač, ki kar eno rjuho vrže cez
smile-1.gif

Tudi sam imam svojo lubico v garaži pokrito z rjuho.
Vsak teden jo malček zaštartam in obrnem sprednje kolo, da ne stoji vedno na istem mestu (zadnja je itak v luftu).
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
www.propip.si

jaz sem plačal dobrih 50 EUR. Material je nekakšen Tylex, vodoodporen, motor vseeno pride do zraka in ne rjavi. Delajo tudi po meri in to brez doplačila. Meni so morali recimo narediti po meri in ni bilo problema.

Profiji in prijazni.