Pokritost Slovenije (Garmin vs TomTom)

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.536
258
83
Zanima me kakšna je v praksi pokritost zemljevidov Slovenije, mogoče tudi Hrvaške med Garminom in Tomtomom, mislim da imata Navteq in Teleatlas zemljevide (brez AdriaRoute seveda) ?


TNX
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.536
258
83
Se pravi pri obeh je pokritost primerljiva, nima Garmin zaradi odsotnosti AdriaRoute nič slabše pokritosti Slovenije?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Adriaroute je "zanič", ima stare zemljevide, ki se redko posodabljajo oziroma ne dohajajo City Navigatorja.

Po drugi strani pa je dobavitelj zemljevidov za AR in Garmin isti = firma Monolit, ki jih pošilja bodisi navtequ ali arju.

AR je nepotreben zemljevid za Jugo.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Kar se tiče Garmina... urbana središča so odlično pokrita, kar se tiče gozdnih poti je pa zelo neuporaben... odvisno za kaj ga boš uporabljal.
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Hmm, ne vem če bi se ravno strinjal s tem. Po mojih izkušnjah, je v državah južno od Kolpe, Monolitka še vedno v bistveni prednosti. Za Slovenijo je NQ ali TT zadovoljiva, v deželah nižje doli pa ne.
Glede posodabljanja je pa tako, da so vse providerji zmanjšali število letnih updejtov
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zemljevida lahko primerjaš v Mapsourcu in kaj hitro vidiš razliko.

Hrvaška je dosti bolj natančno pokrita v CN kot v AR (zanimivo, glede na to,da je AR njihov produkt)
Srbija=podobno, ker je isti dobavitelj
Bosna=CN je bolj natančen
ČG=enako
Albanija=CN je bolj natančen
Kosovo=CN
Makedonija=tu moram pogledati, mislim da edino tu je AR imel malo boljše

AR je zagotovo starejša najmanj leto dni.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.536
258
83
:) Zdaj mi je še manj jasno ...

Torej povzetek bi bil: Boljšo pokritost v Sloveniji ima Garmin ali TomTom oz. sta enaka?

Kako pa je glede posodobitev, tako na splošno sem bral da pri pri TomTomu precej dražje nadgrajevanje zemljevidov, to drži?

Kateri nakup pa bi sicer na splošno ocenili kot boljši:
- Garmin Nuvi 40/42 ali TomTom Start 25 pri cenejši opciji in
- Garmin Nuvi 2455/57 ali TomTom Start 60 pri malo dražji opciji?



 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.376
160
63
Oj,

enkrat si mi že konkretno pomagal pa te bom par let kasneje povprašal isto.

A za non-NT so kakšne nove karte še delali, ali je 2009 zadnje kar je.

Tam so razlike med AR in CN še kar konkretne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Non NT žal več ne delajo... tako da tisti, ki še imamo stare naprave, si nimamo kaj početi z njimi
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.376
160
63
Se tolažim s tem da še dela
redface-1.gif
.

Potihem sicer ogledujem zadeve, v proračunu pa še nisem ničesar planiral. Zde je cc 9 let od kar ga imam.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Tomsonman

Garmin in Tomtom sta znamki navigacijskih naprav.

Garmin uporablja karte od Navteq in Ar/Monolit
TomTom uporablja karte od Teleatlas.

Torej, če kupiš TomTom Start 25 ali 60 lahko pozabiš na " pašnike " ker zaradi novega Navcore ni možnosti uporabe drugih kart kot pa samo kupljenih.
Teleatlas karte so pokrite do Hrvaške, če greš pa nižje proti Srbiji pa so vrisane samo glavne ceste in posledično je za te države Teleatlas kartografija neuporabna.

Če se odločiš za Garmin 40/42 ( nimaš možnosti prometnih informacij TMC ) ali 2455/57 potem lahko uporabljaš na njem Navteq in AR/Monolit karte.
Torej, če nekaj ne najdeš na Navteq karti boš morda našel na AR. Obe karti imata dobro pokritost držav exyu.
Za Garmin se pa lahko " paseš " kolikor te je volja.

Če se ne motim je pa pokritost med Navteq in Teleatlas nekje podobna in Nadgrajevanje kupljenih kart je cenejša pri Garmin napravah.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:

Kako pa je glede posodobitev, tako na splošno sem bral da pri pri TomTomu precej dražje nadgrajevanje zemljevidov, to drži?

Kateri nakup pa bi sicer na splošno ocenili kot boljši:
- Garmin Nuvi 40/42 ali TomTom Start 25 pri cenejši opciji in
- Garmin Nuvi 2455/57 ali TomTom Start 60 pri malo dražji opciji?

Jaz bi na tvojem mestu kupil Garmin Nuvi 2455/57 z oznako LMT. Imel bi TMC (prometne informacije) in zemljevid CN Evrope bi brezplačno posodabljal do konca življenske dobe naprave. S tem ti ne bi bilo potrebno iskati po ''pašnikih'' novih zemljevidov (ali kupovati).
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Tomtom z doživljenjsko nadgradnjo kart je sicer super, moti me pa da vse poteka v brskalniku. Samostojen program je samo zato da ti kaže koliko časa še bo updejtalo in to je to.
Tomtom imam v uporabi in ni tako slaba stvar. (Če ne hodiš na balkan)
Ker ga nisem jaz kupil tudi ne bom rekel ali je bil drag ali ne. Je pa to navigacija, ki je sam ne bi kupil. Vsaj ne te verzije (Cena)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.590
3.622
113
Tom Tom je dober na zahodu pri nas se boš tudi pripeljal ampak sem v sygicu videl da ga malo naslovi na podeželju biksajo tak da odločitev je na tvoji strani.

Pri Tom tomu pa izvrstno delajo prometne informacije iq route ali kako se jim že reče
Aja za Nemčijo to Govorim.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.536
258
83
Kaj pa glede izračunavanja poti, berem da je TomTom veliko bolj "inteligenten" oz. veliko bolj natančno in logično preračunava poti ?

Uporabniški vmesnik predvidevam da je boljši na Garminu?

Imajo pa na Petrolu TomTom Start 60 za 147€ (na 4 obroke), kar je verjetno precej ugoden nakup?

 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.590
3.622
113
Meni se zdi Tom Tom pametnejši. Res da v Sloveniji nimaš kaj dosti za razmišljati po kateri cesti bi šel.
Poglej za modelom ki ima doživljensko posodabljanje kartografije ker drugače je to kar dragi špas.
Lp