pogoji za prehod meje dopust 2021..... hrvaška :)

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Danes na meji slo> cro
Nihče ne gleda potrdil o cepljenju kot tudi ne entry Croatia potrdila ki si ga sprints
Samo scan osebnih izkaznic
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Update - ne dol, ne gor, nihče ne gleda nič … takorekoč nobene reakcije.
Popravek - reakcija je, da desno ozr. levo oko kontrolnega organa, pač odvisno kako sedi na smer gibanja potnika, trzne v nasprotni smeri države iz katere potnik prihaja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
No - moja informacija ni načelna, ampak dejanska od včeraj popoldan - prehod opravil v obe smeri.

Disclaimer: nisem Hojs in nisem preverjal delovanje organov, ampak sem šel prek na pir, fuzbal in pico za domov.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Mogoče ve kdo NATANČNO do kdaj mi velja naslednje zdravniško potrdilo za prebolevnost covid (osebni podatki so izbrisani) za prehod meje s Hrvaško? Datum testiranja (takrat še samo HAGT, brez potrditve PCR) sem imel 25.1.2021, ampak to nikjer ne piše. Kako si lahko torej predstavljam, do katerega datuma je to potrdilo veljavno?
20210622_002_1.jpg
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Naj te vpišejo v sistem, da bo možen izpis EU Covid potrdila. S temle si IMHO prepuščen presoji žandarja na meji.
A HAT izvida nimaš?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Sem že parkrat prečkal mejo s tem potrdilom, ampak v prihodnjih tednih bo ravno 6 mesecev od potrdila...

Drugače pa sem nekje prebral, da za EU covid potrdilo NE velja HAGT test (jaz sem se testiral ravno v tistih dveh ali treh tednih, ko še niso pozitiven HAGT potrjevali s PCR)... Pač spet neka nasprotujoča si pravila in nepotrebna zmeda, ampak tak smo tega nažalost že navajeni v povezavi s covid... ;)

Verjetno bom pokazal to potrdilo in se naredil butla, da mi je zdravnica zatrdila, da mi velja 6 mesecev od izdaje datuma potrdila (torej to 15.8.).. ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In boš naredil pokrog in nazaj na slovensko stran, če se mu bo ljubilo.

Od kar imamo EU potrdilo imajo pravico zahtevati to in nič drugega - vse ostalo je dobra volja. Za HR ti velja 180 dni od prebolelosti. Tako kot je zapisano najdalj do 27.07. - točno si zračunaj 180 dni od 31.1. in nikakor od dneva izdaje - je meni že dneve štel, ko še ni bilo 180. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Res, dneve ti je štel? :D No, čeprav ni smešno... :confused:

Sicer imamo namen it v HR od 24.7. do 31.7. in do takrat se lahko že fejst spremenijo ti sedanji pogoji - sploh glede na to, da so se do zdaj (se mi zdi) dejansko vsak teden spremenili.... :D No, čeprav, to niti ni smešno... :confused:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Stopiš v petek pred odhodom na hitri test in si varen pred hrvaškim policistom, ki se mu zdi, da mora koga malce ustaviti. Če bo kaj še potrebno ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od kje ti to? Povsod pise, da veljajo potrdila (ne-DCP) in izvidi testov.
So že to imeli dva ali tri dni, pa so slovenceljne vseeno spuščali preko, ker so potem ugotovili, da dvostranski sporazumi vseeno še veljajo. ;)

So kolegi avtodomarji trenutno po celi Evropi in sporočajo od tega da ni nobene kontrole, do tega, da te totalno ščekirajo na meji, vsi pa pravijo, da je na DCP povsod samo zamahnil z roko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ko se vračam iz Hrvaške brez hitrega testa in mi naši odredijo karanteno, ali jo lahko prekinem tako, da se potem v Sloveniji testiram?

Sem že sam vmes našel:

Predčasna prekinitev karantene

Oseba, ki jo policija ob vstopu v Slovenijo napoti v karanteno na domu, lahko karanteno predčasno prekine z negativnim PCR testom na prisotnost SARS-CoV-2. Testiranje se sme opraviti najprej peti dan po napotitvi v karanteno na domu.
 
Nazadnje urejeno: