Pogodba za redno zaposlitev

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Na kaj se naj posebaj pazi ko to podpisujemo, ali je možno to dat komu "pregedat" da ni kaj specialnega

"skritega" v njej, pa recimo da se z ponujeno plačo ne strinjamo, a je možnost da jo dvignjejo al se naj niti ne poskuša?



Koliko € nanesejo stroški malica + prevoz (računajo kilometrino ne avtobusnega prevoza).



Zraven mi ponujajo še recimo da se bi z sluzbenim vozilom vozil domov? (v osnovi mi je vseeno, kaj se bolj splača?)
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Skritega ponavadi ni nič standardno tako, da moraš vsako pogodbo posebaj pregledati...

Glede uporabe službenega vozila moraš biti previden - če bo zavedeno v pogodbi pričakuj bonitete (torej zvišano dohodnino). Prehrana in prevoz sta opredeljena v zakonih. V kolikor obstaja javni prevoz je pozakonu potrebno upoštevati stroške javnega prevoza in ne kilometrine.

Torej:
Za prehrano ti delodajalec lahko izplača največ 5.54€ na dan prisotnosti (torej ne dobiš v primeru službene odsotnosti, ker je to krito z delnicami, v primeru dopustov, praznikov in bolniških). Torej bi z primer v novembru za malico dobil maks. 116,34€ (21 delovnih dni, 1 dan je bil praznik).

Za prevoz je malo bolj zakomplicirano in velja:
- če lahko uporabljaš javni prevoz in imaš do izhodišča javnega prevoza manj kot kilometer se morajo upoštevati stroški javnega prevoza
- če lahko uporabljaš javni prevoz in imaš do izhodišča več kot kilometer lahko dodatno dobiš 0,15€ za vsak kilometer
- če ni nobene možnosti uporabe javnega prevoza se upošteva 0,15€ za razdaljo od doma do službe

Klede "skritih" zadev preglej pogodbo za morebitne pogodbene kazni s tvoje strani in za omejitve, katere ti morda nalagajo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Če se bo domov vozil s službenim avtom, potem boš plačeval boniteto za uporabo službenega avta,
pa stroškov za prevoz na delo ne boš dobil povrnjenih.
Boniteta je pa 2% (?) od vrednosti avta na mesec.
Je pa res, da ne boš imel stroškov z bencinim, zavarovanjem, servisi, gumami,...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Boniteta je pa 2% (?) od vrednosti avta na mesec.
Je pa res, da ne boš imel stroškov z bencinim, zavarovanjem, servisi, gumami,...

Zadeva ni čisto taka, kot si zapisal.

MalcolmX je napisal, da se bo z avtom lahko vozil v službo in iz službe in ne, da ga bo lahko uporabljal tudi za lastne namene. To pomeni, da bo svoj avto še vedno potreboval.

Boniteta je 2% vrednosti vozila ob upoštevanju, da delodajalec plača vse stroške goriva oz. 1,5%, če stroški goriva niso vključeni. V kolikor se mesečno v privat namene prevozi manj kot 500km je boniteta polovična.

Istočasno ob tej predpostavki (vozilo le za uporabo prevoza dom - služba - dom) večina podjetij to izvaja "na sivo".
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik tis pravi:(torej ne dobiš v primeru službene odsotnosti, ker je to krito z delnicami , v primeru dopustov, praznikov in bolniških).

Misliš dnevnicami
smile-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Torej če swe bo s službenim avtom samo v službo in domov vozil, bo po mojem
še na slabšem. Ne bo dobil denarja za prevoz na delo, pa še za avto bo odgovoren
čez vikende, ponoči, skrbeti bo moral za parkirišče,...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Glede kilometrine, sigurno nam plačujejo kilometrino, ker javnega prevoza nemoram koristit.

Pa tut malico pa to si moram zračunat po sistemu 4-2 (4 dni delam 2 fraj; cel mesec), to ali je praznik
vojna, ali se je prikazal Bog, pri nas nima veze
grin1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ma ja, sem vse orng prestudiral, nesplača se mi jemat njihovega avta, ker recimo
ne dobim potnih stroškov, naši pa še tako lepo vračunavajo amortizacijo recimo
za moj avto in znajo ti stroški kr prilezt na solidno številko.

Čimbolj se pač moram na vse pripravit, da se nebom kje zezno.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Naceloma je potrebno pogledati zadeve, ki bi te omejevale po izteku delovnega razmerja, če bi hotel zamenjati službo.
(konkurenčne klavzule, obveznost ostati zaposlen še xyz let, če ti podjetje plača izobrazevanja, MBA, etc.)

V praksi se bi jaz pazil na sklicevanja na splošne akte in pravilnike delodajalca. V primeru, da se pogodba kjerkoli sklicuje nanje bi zahteval, da ti jih pripnejo k pogodbi.

primzi