Počasno polnjenje android

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zdravo!
Pozna kdo rešitev za počasno polnjenje androida, ko se zgodi iznenada.
Situacija:
* ne polne hitro 40-100mA (odčitano po aplikaciji)
* preverjeni trije polnilci. 2 z 2.4A in en z 1A in je isti drek.
* preverjeni različni kabli in je isto.
* procesor podpira Quick Charge 4
Zanimivo:
* ko resetiram mi v štartu hitro polne tudi do 1200mA, a pade na iste mizerne pod 100mA.
* bolje polni na usb 3.0 vhodu na računalniku (okoli 700mA povprečno), pa še to samo z originalnim kablom. Če ga z istim kablom polnim na usb 2.0 ali v polnilcu z 2.4A je isto kot z ostalimi kabli.

Poizkusil:
* menjaval kable, polnilce, porte na PC-ju
* resetiral
* resetiral, medtem ko sem polnil
* menjal vtičnice kjer sem imel polnilce, celo vejo vtičnice (kuhinja/soba)
* resetiral aplikacije
* prisilno zaustavil akumulator protection

Ima kdo še kakšno idejo? Nimam androida in nisem tako domač.
Ne bi rad hard reseta še naredil ali pa flashal telefon, ker ni moj telefon in bo druga stran tečna, ko bo treba vse ponastavljati.
Mogoče kakšen "firmware repair tool" (pa prosim ne takšen, ki podpira samo Samsunga :D ), ki ohrani podatke.

Sklepam, da gre za software, ker drugače mi ne bi normalno polnilo takoj ob vklopu telefona ali drugače v usb 3.0 portu.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Sicer ne vem, če se bo nanašalo na tvojo situacijo, vendar mogoče pa vseeno. Jaz svojega dam polniti vsako noč, česar se je telefon naučil in in ima neko aplikacijo za nego baterije. Preko noči, namesto da bi hitro filal, ve da bo telefon na kablu kar nekaj ur skupaj in fila tudi 5 ali 6 ur - počasno polnjenje za nego baterije. Poglej, če je kje kaka podobna aplikacija tudi na tvojem telefonu in / ali je morebiti telefon zazanal situacijo, ko ima čas polniti pa vaju zdaj heca...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Slaba baterija ni.

Ni problem aplikacij, ker ne bi padlo na 40 mA, tako malo ne dajajo niti najslabši polnilci brez hitre polnitve. To pomeni da mi v parih urah naredi 5%.

Telefon je Nokia 8 na androidu one.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Polnilec? Meni na nekatere avto polnilce Huavei sploh noče polnit, dobi premalo in ven vrže polnjenje.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ni polnilec. Sem napisal da sem tri oz. celo 4 preizkusil. 1x original in 3x ne original (1x china crap, 1x čisto nov Anker, 1x Aukey, ki je preverjeno deloval prej).
Ni razloga da prej je na istem polnilo, sedaj pa ne oz. tako malo dobi da je smešno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Ti Kabel USB dobro sede v konektor na telefonu.
Kakšne mucke od tekstila notri.

Vzemi iglo in malo počisti.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Si prebral to?
Sem prebral, sem prisilno zaustavil akumulator protection pa ni nič boljše (sem v opisu pozabil dopisati, da sem to že storil). Kabli pa nimajo veze, sem jih več preizkusil. Pa tudi vem da proti koncu počasneje polni in se najhitreje napolni do 80% potem sem pa ustavlja.
Čez celo polnjenje je isto.
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ti Kabel USB dobro sede v konektor na telefonu.
Kakšne mucke od tekstila notri.

Vzemi iglo in malo počisti.
Čist kot solza. Pa tudi ni logično, da bi bil to vzrok, vsaj potem mi na računalniškem USB 3.0 vhodu (haswell matična, torej že ima nekaj let) ne bi hitreje polnil od polnilca, ki podpira quick charge 3.0.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
Je ta aplikacija s katero meriš natančna pri meritvah? Po moje bi bilo bolje če bi imel zunanji merilnik.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
mat, sem že napisal, da sem te predloge poizkusil že pred napisano prvo objavo.

Danijel, vem da bi zunanji merilec prišel bolje a te opcije nimam, niti je ne mislim kupovati. Pa če gledava niti ni pomembno če greši nekaj mA. Ker dejansko polni tako kot sem napisal in edino na usb 3.0 se telefon napolni v doglednem času (2uri). Drugače se telefon ne napol niti v 24ih urah.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
Kako se polni, ko je izklopljen? Ker USB2 ali 3, napetost je na istih pinih. Ni neke logike.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Hmm, jaz imam tudi podobne probleme s tablico Samsung Tab S (SM-T800)... Tablica je stara nekje 4 leta in baterija se je polnila zelooo počasi... No, in sem kupil novo (dobil ravno ta ponedeljek) (ki bi naj bila original -- vsaj zunanjost je ista), jo zamenjal, ampak očitno problem ni rešen...

Včeraj sem popoldne sem jo še uporabljal in je bila baterija na 28% in sem jo dal polnit. No, čez kaki 2 uri sem jo ponovno hotel uporabit in baterija je bila čisto prazna!?!?!?!? Potem sem jo dal na drugi polnilec in nič (niti ona baterija na zaslonu se ni pokazala)... Probam priklopit en telefon na isti polnilec in seveda polni normalno... No, potem spet dam tablico polnit in se za hipec prikaže ona baterija na črnem zaslonu, vendar potem dokaj hitro izgine... in spet tema...

No, potem sem se spomnil, da če zaprem ovitek (imam original ovitek), se mi zdi, da se hitreje napolni... In sem zaprl ovitek, jo dal polnit in čez noč se je nafilala 100%...

Je možno, da kaki senzor (npr.: senzor svetlobe okolice) neprenehoma nekaj odčitava in prezni baterijo tako hitro?

Naj paše povem, da se zaslon na tablici kar dostikrat prižge sam od sebe (ne zaradi nekega obvestila, ampak kar tako - sam od sebe)...

Kaj vse naredi hard reset?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Je možno, da kaki senzor (npr.: senzor svetlobe okolice) neprenehoma nekaj odčitava in prezni baterijo tako hitro?

Ne vem, ampak meni se zadnje pol leta podobno dogaja s telefonom (Xiaomi Mi A1). Kar sam od sebe se prižge vsakih cca 10-15min, kot da bi prišlo kakšno obvestilo, ampak ni nič. Moja teorija je, da imam gor kakšno slabo napisano aplikacijo, ki je po inštalaciji ali upgradeu začela to delat.