Počasno delovanje prenosnika (HP Probook)

Dominik

Zelenc'
16. jan 2012
13
0
1
Pozdravljeni!

Zadnje čase ugotavljam, da moj prenosnik, ki je star manj kot 1 leto, po večji obremenitvi začne počasneje delati - dlje časa odpira določene zadeve in ½zmrzuje½ na določene intervale (samo za nekaj sekund). Ne gre za takšno zmrzovanja, da se nič ne bi premaknilo. Najbolj je to zmrzovanje očitno pri gledanju videov (npr. Youtube), kjer se zvok sliši normalno, slika pa se ustavi in za 2s se spet premakne naprej. Drug primer je recimo ob pisanju besedila, kjer jaz napišem besedo, katera se izpiše šele čez nekaj sekund. Potem spet nekaj časa dela normalno in spet kakšna beseda zamuja za nekaj sekund.

Če računalnik znova zaženem se to odpravi. Vendar se po določenem času zopet pojavi ta težava. Ker ta računalnik uporabljam tudi v službi, ga je zelo moteče ponovno zaganjati vsak dan med delavnikom.

Ta stvar je pojavila pred mesecem ali dvema, do takrat včasih računalnika nisem znova zaganjal 14 dni pa je vse delalo dobro - brez zmrzovanja.

Mimogrede, gre za licenčne Windowse 7.

Mi lahko prosim svetujete, kaj naj naredim?

Najlepše se zahvaljujem za pomoč!
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
mogoče pa ne "zmrzuje" ampak se "pregreva" :p

V enem letu se zna dovolj prahu not nabrat.
 

Dominik

Zelenc'
16. jan 2012
13
0
1
Mogoče... Koliko °C pa je meja, da lahko začnemo govoriti, da se pregreva?

Je pa čudno tole... če ga takoj zaženem znova pa spet dela kot nov
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Se ravno zaradi tega sem pomislil, da se pregreva.

Blokiraj ventilator, pa malo prepihaj ali posesavcaj.

Potem pa lahko to odpišeš.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Nekdo spodaj je svetoval prepihovane in še neke druge trike. Odsvetujem!!!

Na hladilnih rebrih se zelo rad nabere kar lep sloj prahu. Pri HPjih je dokaj preprosto pridet do ventilatorja, ga odstranit in odluščit 3mm debel tepih.
Pri tem je treba bit sicer previden, ESD je kur.ba. Če tega še nisi počel, daj to kakemu kolegu, ki to zna, ali pa nesi na servis in plačaj tistih 20EUR za čiščenje.

Druga možnost je, da ti na mašini laufa kak šrot, pa ma računalnik delo s tem. Če ne veš, kako to pogledat, te čaka odhod na servis
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
No ja, pri mojem HPju je ventilator zadnja postavka pri step-by-step navodilih za razstavljanje prenosnika.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
pri probooku (4x20) se ne da kr tak odstranit ventilatorja, z nekim plasticnim jajcem je povezan s hladilnimi rebri in moras tako komplet hladilni sistem dol vzet. jaz sem svojega HPja odprl in ventilator scistil s stisnjenim zrakom (ventilator blokiraj!), vendar moras prekleto pazit pri tem opravilu in racunalnik pokrit s krpami, saj lahko od plocevinke kaplja in skozi sprej pade kaksna kaplja na obcutljivo mesto.

my guess, jaz bi se enkrat instaliral driverje za graficno, ce ne bo pomagalo, pa spucal. pri meni je sicer bilo nekaj prahu in umazanije, vendar ne kriticno, oz. dalec od tega, da bi se fejst pregreval in tako obnasal...
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
z nekim plasticnim jajcem je povezan s hladilnimi rebri in moras tako komplet hladilni sistem dol vzet

Kompletni hladilni sistem dol vzet ni noben bavbav. Preveriš, kako je s termalno pasto/blazinico in po potrebi zamenjaš. Pogosto gre tudi brez tega.
 

Dominik

Zelenc'
16. jan 2012
13
0
1
Hvala vsem za pomoč...

Kljub temu, da imam odprto SAMO Mozzilo in nekaj zavihkov v njej, je bil v stranski vrstici pomnilnik ves čas na 56%.

Pred nekaj minutami se mi je Mozzila sesula, od takrat pa je RAM padel na 29% in dela spet normalno. Pred sesutjem je že kar močno upočasnjeval...

Mogoče pa je tukaj kakšna finta...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Kaj pa če bi probal s software-om za odstranjevanje raznih pizdarij, ala Ccleaner, SpyBot itd..?