Baterija prenosnik

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Že kar nekaj časa imam ProBook, ki za moje potrebe deluje čisto ok. Ves čas je sicer na elektriki, razen ko grem na dopust, ga vzamem sabo in seveda na lokaciji spet na štrom. V bistvu ga kot prenosnik rabim zelo redko. Torej, zadnje čase opažam, da mi kljub temu, da je na elektriki, baterija vsak dan kaže manj. Včasih je kazala polno, kar se mi zdi normalno, če je priklopljen, danes pa že manj kot pol. Kaj sledi? Verjamem, da je baterija slaba, ampak a lahko kar crkne zaradi tega in bo potrebna menjava baterije tudi če je na elektriki?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Lahko.
Imaš "originale" po 150€ in imaš fejke po 40+€. Dela je za kake pol ure vse skupaj. Z dosti sreče zadeneš OK baterijo za 40€ in jo ne rabiš menjat po dveh mesecih za novo (k sreči jo je častil "nemški kitajc"), ki pa sedaj dela OK že eno leto.

Potrebno orodje dobiš z baterijo, navodila so na YT. Ne kompliciraj z razredčilom za staro ven spravit - mogoče fen in potrpljenje za prvič. ;)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ViLiam

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Že kar nekaj časa imam ProBook, ki za moje potrebe deluje čisto ok. Ves čas je sicer na elektriki, razen ko grem na dopust, ga vzamem sabo in seveda na lokaciji spet na štrom. V bistvu ga kot prenosnik rabim zelo redko. Torej, zadnje čase opažam, da mi kljub temu, da je na elektriki, baterija vsak dan kaže manj. Včasih je kazala polno, kar se mi zdi normalno, če je priklopljen, danes pa že manj kot pol. Kaj sledi? Verjamem, da je baterija slaba, ampak a lahko kar crkne zaradi tega in bo potrebna menjava baterije tudi če je na elektriki?
Najprej ugotoviti zakaj se ti baterija prazni? Lahko je z napajalnikom kej narobe ali priključkom na prenosniku.

Kater ProBook pa je?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Baterija se prazni ker je Apple - dosegla je od njih predvideno življensko dobo - število polnitev/praznitev in potem začne "programirano zafrkavat".

Moja je bila odlična do dosežene cifre, potem pa "buh pomagej" - sedaj je spet OK, čeprav je fejk.
 
  • Haha
Reactions: zino
27. jan 2022
4.801
1.737
113
My bad! Sipam ostanke TEŠa na sebe! :jok:


HP baterija pa sploh ni problem - kupiš in not vtakneš - moj zapis gori je za japko - MacBook. :bonk:
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Baterija je še prva, originalna. kot pa sem že napisal uporabljam prenosnik 90% časa na elektriko. Je možno uporabljat prenosnik na 220 tudi brez baterije?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Imam prenosnik ki sem ga kupil med korenjem (hofer) za vijolcnega pa po 12 letih baterija drzi najbrz se celo uro ali vec.
Seveda so me taktat vsi govoril da se racunalnikov ne kupuje med korenjem.
Hdd je zamenjan za sdd, bo ga pa treba odpret pa spucat prahu.
Uporaba približno tako kot ti. Stalno na kablu nekajkeat letno gre iz njega.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Imam prenosnik ki sem ga kupil med korenjem (hofer) za vijolcnega pa po 12 letih baterija drzi najbrz se celo uro ali vec.
Seveda so me taktat vsi govoril da se racunalnikov ne kupuje med korenjem.
Hdd je zamenjan za sdd, bo ga pa treba odpret pa spucat prahu.
Uporaba približno tako kot ti. Stalno na kablu nekajkeat letno gre iz njega.
če ga še nikoli nisi spucal, pol ga nujno dej. Pa termalno pasto na novo! Preden se totalno zakuri.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Načeloma, da je samo na kablu ne pomeni da bo baterija po x letih še kot nova. V bistvu naj bi ji to, da je skoz na kablu tud škodovalo. Računalnil bo še kar delal tudi če baterija čisto umre. Pri meni na prenosniku če ga odklopim iz napajanja ne dela tud 2 minute ne na baterijo. So pa nekateri modeli pri katerih pa moraš baterijo vzet iz prenosnika, ko dokoncno "rikne", da ta še dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc