Pluženje

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Nisem sitnoba, ki hoče imet vsaj cm snega splužen in posesano cesto, ko zapade sneg, ampak nekaj me pa res zanima. Tud razumem, da mora bit vsaj, če se ne motim, 10 cm snega, da se začne plužiti, ampak...... S svojim majhnim, poštarskim električnim štirikolesnikom se se peljal po magistrali mimo Domžal, za mano je vozil plug. Ker je zaradi razdalje med kolesi na mojem jajčku vožnja zelo težka, ker so kolesnice širše, sem bil pluga vesel in sem ga spustil naprej. Plužno vozilo pa je imelo plug dvignjen...... Hvala lepa! Spustil ga je šele kakšen kilometer naprej!? :obesise: Zdej naj mi pa nekdo pojasni v čem je fora, da je plugov na cesti veliko, le redki pa sploh plužijo???
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Te čisto razumem... Blesavo...
Ampak, "ustanova" pravi, da če plug ne pluži, pomeni, da gre hitreje na bolj pomembno cesto...
Kar je tako ali tako idiotsko, ker bi lahko že vmes do te "pomembne " ceste plužil...
Take mamo...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Te čisto razumem... Blesavo...
Ampak, "ustanova" pravi, da če plug ne pluži, pomeni, da gre na bolj poembno cesto...
Kar je tako ali tako idiotsko, ker bi lahko že vmes do te "pomembne " ceste plužil...
Take mamo...
V mojem primeru se je peljal po magistralki in najprej ni plužil, potem pa se je kar naenkrat spomnil, da bi bilo fino mal plug sprobat...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Prehiti ga in ga vprašaj zakaj tako :D
Lahko ima pogodbo za določen odsek in ni normalno, da bi opravljal delo drugega, svojega odseka pa ne bi primerno uredil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Nisem sitnoba, ki hoče imet vsaj cm snega splužen in posesano cesto, ko zapade sneg, ampak nekaj me pa res zanima. Tud razumem, da mora bit vsaj, če se ne motim, 10 cm snega, da se začne plužiti, ampak...... S svojim majhnim, poštarskim električnim štirikolesnikom se se peljal po magistrali mimo Domžal, za mano je vozil plug. Ker je zaradi razdalje med kolesi na mojem jajčku vožnja zelo težka, ker so kolesnice širše, sem bil pluga vesel in sem ga spustil naprej. Plužno vozilo pa je imelo plug dvignjen...... Hvala lepa! Spustil ga je šele kakšen kilometer naprej!? :obesise: Zdej naj mi pa nekdo pojasni v čem je fora, da je plugov na cesti veliko, le redki pa sploh plužijo???

ker je ima vsak šofer določen odsek. Če bi kar vsi nekaj povprek plužili bi hitro nastala zmeda.

Verjetno je po tvoji cesti kasneje prišel drug plug, ki je plužil ta odsek.

Drugi plugi ki se dvignjeni peljejo po snegu, grejo pa drugam, ker 3km od komunale bi Franc tudi rad šel po nakupih in bi rad imel spluženo takrat kot tisti okoli komunale. Si predstvljaš, da bi njemu splužili šele po 14h recimo, ko bi se prebili do njega skozi odseke?

Ker če gledava po tvoje, bi bile ceste okoli komunale v prvih 15min vse spucane, vse okoliške pa precej kasneje, ker pač mora po cesti pridit do tistih bolj oddaljenih odesekov. Tako pa se hkrati pluži na večih koncih. in so v dveh urah spucane VSE ceste.


Sicer pa se snežna sezona baje ne začne pravilno, če ni jambranja čez zimsko službo!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Nisem sitnoba, ki hoče imet vsaj cm snega splužen in posesano cesto, ko zapade sneg, ampak nekaj me pa res zanima. Tud razumem, da mora bit vsaj, če se ne motim, 10 cm snega, da se začne plužiti, ampak...... S svojim majhnim, poštarskim električnim štirikolesnikom se se peljal po magistrali mimo Domžal, za mano je vozil plug. Ker je zaradi razdalje med kolesi na mojem jajčku vožnja zelo težka, ker so kolesnice širše, sem bil pluga vesel in sem ga spustil naprej. Plužno vozilo pa je imelo plug dvignjen...... Hvala lepa! Spustil ga je šele kakšen kilometer naprej!? :obesise: Zdej naj mi pa nekdo pojasni v čem je fora, da je plugov na cesti veliko, le redki pa sploh plužijo???

Razlog je da se plug s pluženjem uničuje, še bolj pa se uničuje cesta. Skratka osnovni razlog je šparanje.

Po svoje je pa tudi prav, lokalne in občinske ceste se pluži po mojem mnenju občutno preveč (sploh koncesionarji imajo veselje zaslužit in gredo plužit lokalno cesto/ulico prej kot pa je glavna cesta splužena npr.). Je postalo kar samoumevno da imaš ob sneženju vse ceste odprte, včasih tega ni bilo. Raje vidim da 2x na leto ne morem nikamor ker je sneg, kot pa da se celo leto vozim po luknjah ker gre v 4h sneženja plug 10x gor in 10x dol. Lukenj itak noben ne zaflika potem.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
@all
Dejte mal prebrat kaj sem napisal:
Gre se za glavno cesto, magistralko, ki pelje mimo Domžal. In nekaj časa je imel plug gor, potem pa dol. Vse je ista cesta, isti kraj....

In kot sem napisal, vem, da ni treba vsak cm posebej splužit in da obstaja nek načrt pluženja, ampak v tem primeru res ne zastopim....
In točno tam, kjer je imel plug dvignjen, je čez nekaj minut s ceste zletel tovornjak....
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
@all
Dejte mal prebrat kaj sem napisal:
Gre se za glavno cesto, magistralko, ki pelje mimo Domžal. In nekaj časa je imel plug gor, potem pa dol. Vse je ista cesta, isti kraj....

In kot sem napisal, vem, da ni treba vsak cm posebej splužit in da obstaja nek načrt pluženja, ampak v tem primeru res ne zastopim....
In točno tam, kjer je imel plug dvignjen, je čez nekaj minut s ceste zletel tovornjak....
Kot sem ti napisal, imaš registrsko? Prijavi...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
A 500m naprej pa je bil pogoj izpolnjen? :p
Drugače zimska služba mora vodit dnevnik, in tudi javno so dolžni podat poročilo na zahtevo. Tako da vprašaj pri tistih ki plužijo tisti konec. (kamioni imajo povečini sledenje, pa veliko jih ima tudi telemetrijo za javljanje statusov tako cestišča kot tudi pluženja/posipanja)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
LJ in okolica je uradno na 7cm snega, tako je javil ARSO. Skratka če je kdo spustil plug ga je še predčasno glede na uradne meritve. Dobro za vse je da vozijo kamione povečini moški, s precenjevanjem dolžin med 0-20cm, tako da potem 5cm takoj postane 10cm in se pluži še prehitro! ;)