PLUTON!!!

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
A tale sonda leti zdaj dalje v vesolje in naprej v 3pm ali je v kašni "tirnici".

Ne more kar letet v neskončost stran in bo zaradi gravitacije nekoč začela letet nazaj proti soncu (newton).

S čim se pa poganja "stran"?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda lahko leti v neskončnost stran. Samo hitreje od ubežne hitrosti mora iti

Ubežna hitrost za sonce je 600 km/s in tale sonda ni nikoli letela tako hitro...zadnji pospešek ji je dal jupiter se mi zdi in od takrat upočasnjuje in pomoje bo padla nazaj proti soncu.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda lahko leti v neskončnost stran. Samo hitreje od ubežne hitrosti mora iti

Ubežna hitrost za sonce je 600 km/s in tale sonda ni nikoli letela tako hitro...zadnji pospešek ji je dal jupiter se mi zdi in od takrat upočasnjuje in pomoje bo padla nazaj proti soncu.
600km/s je ubežna hitrost na "površini" sonca. Pri razdalji Zemlje je ta hitrost le še 42km/s, pri Jupitru 18,5km/s, Plutonu okoli 6,7km/s(odvisno od njegove lege) itd
In ker se sonda na razdalji Plutona oddaljuje od sonca z 14.52km/s (ubežna na tej razdalji je 6,7km/s), bo odletela izven osončja
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Pravljice NASE....
uf-1.gif


Planeti niso vrteče se krogle,ampak samo neke vrste 3D svetlobni hologrami na našem nebu:
https://www.youtube.com/watch?v=zKptc9J4yzw
https://www.youtube.com/watch?v=q8tIm-fxE_s

enako kot zvezde...
https://www.youtube.com/watch?v=PZLf52DQjPc

vem pa,da se nekateri s tem nikoli ne bodo sprijaznili,ker je veliko lepše verjeti v uradno znanost,ki nam prodaja buče...

“Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed.” (Friedrich Nietzsche)

No,sedaj me pa zažgite na grmadi
cool-1.gif
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda lahko leti v neskončnost stran. Samo hitreje od ubežne hitrosti mora iti

Ubežna hitrost za sonce je 600 km/s in tale sonda ni nikoli letela tako hitro...zadnji pospešek ji je dal jupiter se mi zdi in od takrat upočasnjuje in pomoje bo padla nazaj proti soncu.
600km/s je ubežna hitrost na "površini" sonca. Pri razdalji Zemlje je ta hitrost le še 42km/s, pri Jupitru 18,5km/s, Plutonu okoli 6,7km/s(odvisno od njegove lege) itd
In ker se sonda na razdalji Plutona oddaljuje od sonca z 14.52km/s (ubežna na tej razdalji je 6,7km/s), bo odletela izven osončja

Sem si malo narobe razlagal...tole seveda drži
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
A tale sonda leti zdaj dalje v vesolje in naprej v 3pm ali je v kašni "tirnici".

Ne more kar letet v neskončost stran in bo zaradi gravitacije nekoč začela letet nazaj proti soncu (newton).

S čim se pa poganja "stran"?
saj v vesolju praktično ni upora da bi se mogla poganjat stran. pognala se je na začetku z raketami potem pa so vsake toliko časa izkoristili gravitacijo plantov
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ma neee,saj obstajajo,itak da obstajajo...ampak samo zato,ker je NASA tako rekla
cheer.gif

Sicer pa zaenkrat tista stava še vedno velja,še vedno čakam,da končno zbereš pogum in mi na obali dokažeš ukrivljenost morja,kot sva se dogovorila
wink-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Ob 90% vlagi ti bom bolj težko kaj kazal. Sem ti rekel-mrzel, suh zimski dan, pa jasno pripravi denar
wink-1.gif


btw, faj zarota je tole, da skupaj držijo vse vesoljske agencije, lokalne agencije, društva in vsi posamezniki z opremo
hysterical-1.gif
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
A po novem Pluton ni več planet v našem sončne sistemu? Sem bil lani v zadru, kjer imajo planete v pločnik vzidane, pa ni blo Plutona. Pol pa včeraj berem eno nov knjigo svojim otrokom, pa tudi naštevajo planete - brez plutona. Kaj je zdaj to?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
pluton ni planet že ene 5 let. ni problem naše osonče ampak so rekli da je premajhen in je panetoid.