Plin za varjenje

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
Kupil sem aparat. Hočem kupit še plin, pa me na rit vrže. Razmišljam, da vrnem aparat...

V lokalnem Mercatorju želijo 350€ samo za jeklenko:eek:, morajo poslat neko odobritev... pa še prijazni niso bli.

Obstaja kakšna cenejša alternativa kako priti do plina? Potrebujem ga samo za privat, za 2x na leto kaj povarit.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
Kupim na bolhi in vidim, da lahko potem menjam za polno, kot za kuhinjski plin

Ali je bolje ar+co2? ali samo co2?

jeklenka je verjetno ista, ali je še tukaj potrebno kaj pazit:obesise:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.869
3.897
113
Jeklenke rabijo a-test na 10 let, tako da prištej še strošek vsaj 50 eur če kupuješ rabljeno ki najbrž nima več veljavnega A testa. Brez a-testa ti noben ne bo filal jeklenke, vsaj uradno ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.046
5.256
113
Ali je bolje ar+co2? ali samo co2?

co2 je boljše, mešanica z argonom "frca". Pa če kupuješ jeklenko, glej da ima veljavni atest. Sicer ti je ne bodo napolnili (polnijo jih tudi gasilci).

Za 2x letno bi bilo skoraj bolje inverter nabaviti, elektrode so cenejše.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.255
3.401
113
co2 je boljše, mešanica z argonom "frca". Pa če kupuješ jeklenko, glej da ima veljavni atest. Sicer ti je ne bodo napolnili (polnijo jih tudi gasilci).

Za 2x letno bi bilo skoraj bolje inverter nabaviti, elektrode so cenejše.
Koliko pa ti variš letno? Me samo zanima, tako iz firbca, da vem koliko ti frca. :valjamse:

Jeklenko lahko menjaš za polno tudi na Messerju, samo mora imeti na sredini veliko rdečo puščico, to pomeni, da ima zajem plina tudi iz nizke cone.

Za hobi 2x letno je tudi gasilni aparat na co2 dober.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.239
735
113
Koliko pa ti variš letno? Me samo zanima, tako iz firbca, da vem koliko ti frca. :valjamse:

Jeklenko lahko menjaš za polno tudi na Messerju, samo mora imeti na sredini veliko rdečo puščico, to pomeni, da ima zajem plina tudi iz nizke cone.

Za hobi 2x letno je tudi gasilni aparat na co2 dober.
Messer že več kot leto nima več maloprodaje
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
696
113
toti Maribor
co2 je boljše, mešanica z argonom "frca". Pa če kupuješ jeklenko, glej da ima veljavni atest. Sicer ti je ne bodo napolnili (polnijo jih tudi gasilci).

Za 2x letno bi bilo skoraj bolje inverter nabaviti, elektrode so cenejše.
No ja, ti pa glih nisi neki varilec. Če pod frca misliš obrizge, potem je ravno obratno. Ravno Ar zmanjšuje obrizge.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.255
3.401
113
Briljantne DIY varjante dajejo tisti, kateri nimajo ne varilnega aparata, niti jeklenke, kaj šele, da bi kdaj s tem varili. :aplauz:
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
še eno "neumno" vprašanje. Ko ima odprt plin se v aparatu kar fajn sliši šumenje, kot, da bi spuščal plin - tudi ko nisem varil. Je to normalno ali ne? Danes sem prvič varil in sem potem raje kar zapiral jeklenko, če sem malo dlje pripravljal za naprej.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.897
404
83
kar se gasilske jeklenke tiče, dejansko se ga da dobit pri gasilcih... oni zamenjajo ventil, oz nekam pošljejo... cena pa kot sem gor že napisal.