Playstation 5

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Pozabljaš bistvo. Disney ti med gledanjem filma doma na kavču ne more prodati še dodatnih stvari (razen, da zaračuna extra za ogled filma, kot je bilo pri mulan). Microsoft pa lahko v igrah, ki so ”brezplačne” v gamepassu, prodaja dodatke (Forza Horizon stalno najeda, kaj vse lahko kupiš).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.069
113
To vem, sej ta praksa se je začela na mobilnih appih. Ampak to najedanje in doplačila za barve (!?) je itak ene že doletel bumerang. recimo EA. Tako da s tem ne morejo it daleč.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
ja, lepo bodo pokupli vse kar se da, če jih bo to rešilo, pa dvomim. čakamo, bomo videli. Malo sumim da game pass ne bo ravno tako kot zdaj vsi hypajo..zapraviš 7,5 MILIJARDE potem pa gamepass za 15 dolarjev... računica pokaže, da bo nekje manjkalo. Že danes vsi jamrajo daje 60usd za igro hudo premalo, zato dvigujejo...Tukaj se bodo šli na gamepass...in tako znižali ceno iger kao za končnega uporabnika... Malo mi očitno logika šepa.
MS rabi udarne naslove in s temi 7,5 mil $ si jih je kupil: Doom, Wolfenstein, Fallout, Elder Scrolls,... Vsi Bethesda naslovi bodo kmalu na game passu, in tudi vsi prihodnji bodo takoj na dan izida na voljo za igranje naročnikom. To ta zadnje jim je HUDO manjkalo. Po večini gre le za stare naslove, ki v znižanjih stanejo bistveno manj od 60$.

Zanemarjaš tudi eno drugo zadevo glede financ. Fortnite je zastonj igra (F2P), pa poglej kakšne profite tolčejo le na podlagi "doplačila za barve". Nihče te ne sili, da kupiš skin, pa vendar imajo blazne zaslužke, ki se z lahkoto kosajo AAA igram vrednim 60$.
Malo po malo $ je veliko lažje dobiti, kot pa enkratni višji znesek. In ravno na to računa MS s svojim game passom. Le vsak mesec morajo dodati novo vsebino. Toliko, da se ne odjaviš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.069
113
živi bili in videli, kako bo šlo enim in drugim. Od mene ne bodo ne eni ne drugi zaslužli ne vem kaj :D
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.069
113
kaj, priklopil bo in igral gor igre iz ps4, sej druge znanosti na day 1 ni... upam da se v pol leta kaj spremeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
kaj, priklopil bo in igral gor igre iz ps4, sej druge znanosti na day 1 ni... upam da se v pol leta kaj spremeni.
Ja, pridejo na vrsto PS4 igre, ki bodo tekle bolje na PS5. Še prej pa... Astro's Playroom, da vidim kako se obnese kaj novi kontroler. Baje je prav dobra igra, tako kot že predhodnice te serije. Potem pa pride na vrsto nov Spajdi + Spajdi remaster, ki mi je bil res hudo všeč na PS4. Kasneje pride na vrsto Demon's Souls in upam da bo kontroler ostal cel. Pa Bugsnax bom preigral, ker so ga dali v PS+ ponudbo.
Tako da ne, ga ne mislim naprej prodati. :)