Playstation 5

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.403
9.146
113
Bomo rekli kakšno na to temo? Imho bo tole neslo xbox, zadeva zgleda, iger bo za vse - mešano že na štartu, eksluzive bodo harale.

Sam dizajn konzole je zanimiv (enim je všeč, enim ne). Ala jim vera, drzni so. Pomojem se na koncu to izplača..cena po govoricah cca 500€. za verzijo z BR rego.

1592564523875.png



še povezava do zadnjega ps5 online eventa
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja, tudi jaz se veselim novega alienware ruterja v hiši! Ta futuristični dizajn mi res ni všeč. Nov preprosto oblikovan Xbox mi je ljubši.

Pri nas bo itak ponovno PS prevladoval. Dobiš ga na vsakem vogalu, imaš uradno podporo, servis, promocije, oglase,...
Upam da so porihtali hlajenje in ne bo imel "jet engine" sindroma med igranjem. Bo pa najvišja konzola v zgodovini.
In KONČNO so v konzole prišli SSD diski! Nov Rathet & Clank ga bolano dobro koristi s tem preklapljanjem med svetovi.
Škoda da takoj ob izidu ne bo na voljo polni Spajdi, ampak le skrajšan spin-off. Največ pa trenutno pričakujem od Horizon 2.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.403
9.146
113
aja, pa sej ni samo to PS scena je očitno dobila prostor tudi na nacionalki...opazil da po 21:00 uri vrtijo reklame za last of us 2 trenutno. Sem sam debelo pogledal.

aja, verjetno še imajo kakšnega skritega aduta v rokah, med AAA naslovi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Na prvi pogled kake hude specifikacije ne bodo, ker bi bilo težko hladiti.

Verjetno ne bo šlo hudo naprej.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
sajkek Ja, pri nas postajajo vedno močnejši. Tudi njihova uradna FB stran ima redno objave, nagradne igre,... Bi rekel da lepo pridobivajo na prednosti napram Xboxu, ki je pri nas še vedno praktično mrtev kar se tiče promocij, oglasov,...

jtfc Imaš že praktično vse glavne specifikacije znane, tako da ne rabiš špekulirat.
Največja razlika pa bo ravno zaradi SSD-ja. Adijo loading screeni, počasna odpiranja vrat, dolgi prazni prehodi, počasno nalaganje tekstur,... Level dizajn bi se lahko precej spremenili.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Junij - 80, EUR na stran
Julij - 80, EUR na stran
Avgust - 80,- EUR na stran
Septmeber - 80,- EUR na stran
Oktober - 80,- EUR na stran (začetek 2. vala)
November - 80, EUR na stran
Stanje: 480,- EUR
December in božič - še eno 150,- EUR - bemti pa saj ta PS5 sploh ni tak drag. :cheer:
 
  • Haha
Reactions: Hondi in BigPoppa

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Bomo rekli kakšno na to temo? Imho bo tole neslo xbox, zadeva zgleda, iger bo za vse - mešano že na štartu, eksluzive bodo harale.



sorry, nismo več 13 stari, da bi igerce špilali, enih 30 let si prepozn.
sem pa imel PS2, se mi zdi, pa 3 igre, takrat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.403
9.146
113
sajkek Ja, pri nas postajajo vedno močnejši. Tudi njihova uradna FB stran ima redno objave, nagradne igre,... Bi rekel da lepo pridobivajo na prednosti napram Xboxu, ki je pri nas še vedno praktično mrtev kar se tiče promocij, oglasov,...

jtfc Imaš že praktično vse glavne specifikacije znane, tako da ne rabiš špekulirat.
Največja razlika pa bo ravno zaradi SSD-ja. Adijo loading screeni, počasna odpiranja vrat, dolgi prazni prehodi, počasno nalaganje tekstur,... Level dizajn bi se lahko precej spremenili.

Tako je prednost bo "dedicated" hardware tudi ce prav razumem ssd disk bo kar nalotan na plato? tako da bo vse ena celota s tem tudi prilagojeni kontrolerji, tako da za primerljivo močno (v praksi) zadevo bi moral imet x krat dražji PC...
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ena trenutno aktualna je The last of us part 2. Tako kot enka, ni niti približno namenjena otrokom, ampak le za odrasle. Toplo priporočam.
Verjetno bi marsikdo hitro spremenil svoje stereotipno mišljenje ob igranju takšnih iger.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Ena trenutno aktualna je The last of us part 2. Tako kot enka, ni niti približno namenjena otrokom, ampak le za odrasle. Toplo priporočam.
Verjetno bi marsikdo hitro spremenil svoje stereotipno mišljenje ob igranju takšnih iger.

LUL.... LGBTQ+, transgenderji, etc.....

Odlična igra za dobiti predstavo o novejših igrah :p
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Imam preigranih zaenkrat le cca 10h igre in nisem bral leakov, tako da se bom zaenkrat vzdržal komentarja v to smer. Ampak po tem kaj sem preigral je precej žalostno, če je to edino kar si odnesel od igre.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.403
9.146
113
recimo RDR2, ce poznaš ozadje, kako to naredijo, kaj zahteva (tehnično) takšna produkcija, da je od zadaj cca 100mio $ in da v prvih par dnevih dobijo nazaj faktor 2 ali 3, je bolana scena. In se lahko filmi skrijejo.

potem imaš tukaj E-sport sceno (sploh letošnji razmah)... potem pa tip navrže da je nazadnje igral ko je bil star 13 let...pač zamudil vlak.