Plačilne kartice in ZDA

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo!
Kmalu (no, relativno) potujem v ZDA, pa me zanima če je kdo izmed vas že bil okoli New York-a z Mastercardom? Zanima me predvsem, kako je kaj ta razširjen tam, ker trenutno ga nimam, razmišljam pa, da bi ga vzel. Predvsem za to, da ne bi rabil toliko denarja za sabo nosit, pa še za paypal bi mi prav prišel. Ne bi pa rad, da bi ga vzel, potem mi ga pa nikjer ne bi sprejeli?
Slišal sem sicer, da forsirajo njihov american express, ampak bi bil pa vesel kakega mnenja o dejanskem stanju
smile-1.gif



Lp
Peter
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
V ZDA sta primarni mednarodni kreditni kartici - Visa in MasterCard.
Ne skrbi - funkcionira povsod, kaj šele v NY.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ti samo glej, da ne boš komu težil, če vzame Eurocard, ker te bojo gledali ko tele v nova vrata, hehe
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Ti samo glej, da ne boš komu težil, če vzame Eurocard, ker te bojo gledali ko tele v nova vrata, hehe
grin1.gif
Hehe, še bolj zanimivo je bilo, ko je tetka pred mano hotela plačati najem vozila z gotovino. Kljub neznosnemu kričanju in razburjanju, ter pogovoru s šefom, je odšla skozi vrata po parih minutah poklapana in brez vozila.
Credit.card.only.press
shocked-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Rent a car jemlje samo kreditno kartico, ker ti na njej naredijo tudi predavtorizacijo za morebitno škodo, ki bi jo imeli s teboj ali pa da avta sploh recimo ne vrneš. Oni bodo trgali svoje novce.
wink-1.gif


Ogo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
V ZDA sta primarni mednarodni kreditni kartici - Visa in MasterCard.
Ne skrbi - funkcionira povsod, kaj šele v NY.

Funkcionira povsod.
Je pa tudi tam dosti lokacij, predvsem raznih restavracij, ki so ca$h only. No credit card accepted.
smile-1.gif


Ogo
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Tudi v LJ je dosti lokacij, kjer ne akceptirajo nobene kartice, ampak hočejo samo keš.
Branjevke na tržnici na primer.
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Vsekakor preveri katera ima boljše ugodnosti. Sam bi se sicer odločil za Viso. Nedolgo nazaj si imel vključeno zavarovanje življenjsko, kritje določenih stroškov pri odtujitvi kartice, popust pri rent a caru, cenejše vozovnice (govorim za tujino), zbiranje miles and more, itd.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hvala vsem, grem jutri naročit...
Sicer bom pa vzel kar mastercarda, ker ga dobim pri sparkasse po "študentski" ceni. Vise pa ne tu, ne pri gorenjski nimajo, tak da... tudi če bi blo bolj ugodno, ne bi šel še enega računa odpirat.

Dobiste zvezdice
smile-1.gif



lp
Peter