Plačevanje na hrvaškem

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Eno zelo laično vprašanje. Ali lahko na hrvaškem plačujem z navadno NLB Maestro kartico ali z navadno SKB? Do sedaj sem vedno jemal s sabo kune in nisem nikoli plačeval s karticami...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Če sprejemajo Maestro kartice, potem da.
Sicer greš pa dvignit nekaj kun na prvi bankomat. Gotovine v tujih valutah že veliko let ne nosim več s sabo iz SLO.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Seveda. No, tudi bankomat mora imeti Maestro nalepko, ampak na Hrvaškem še nisem našel takega, ki Maestro kartice ne bi potegnil.
Vzamejo sicer nekaj malega provizije za dvig na bankomatu, tako da prej malo premisli, koliko gotovine rabiš in dvigni vse naenkrat. Pri plačevanju v trgovinah te provizije ni.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Super, sem pa res za svetom:) Vedno vlačil gotovino sabo:) Hvala za odgovore...
 
Nazadnje urejeno:

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
povsod lahko plačuješ s karticami in na vsakem bankomatu lahko dvigneš kunčiče.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Po mojih izkušnjah (letos), vzamejo 2,10€ provizije pri dvigu z bankomata, zato če že dviguješ, se splača dvigniti manjkrat po več kun.
Sicer ne vem, od koga je to odvisno - od domače banke, ali od lastnika bankomata. Dvigoval sem na bankomatih dveh različnih ponudnikov, moja banka je pa Abanka.
Proviziji pri plačevanju pa, kot pravi Slick, ni. Res pa je, da na štantih in sladoledarji, nimajo pos terminalov. Vsaj večina ne.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Malenkost. Sem še na hitro pogledal za provizijo za dvig - odvisna je sicer od banke, zato si poglej ustrezen cenik, v splošnem je 1% od zneska dviga, minimalno cca. 2 EUR, maksimalno cca. 15-25 EUR (pogledal pri treh bankah). Drugače ti ta znesek itak vzamejo v menjalnicah zaradi slabšega tečaja.

Aja, pa še to - z Maestro kartico lahko plačuješ po celi EU, tudi izven nje (Srbija, Makedonija,...), uspešno je bila testirana tudi v Mehiki, Braziliji in na Tajskem. Baje je sicer malo težje po Ameriki, kjer naj bi v veliko večji meri sprejemali Viso in AmEx, samo tega pa osebno še nisem stestiral.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Moje izkušnje so enake. Že dolgo ne nosim več kun s sabo. Cestnino plačam s kartico, prav tako večino ostalih stvari. Na bankomatu dvignem nekaj sto kun, za sladoled in za kako oslarijo v kakem čudnem baru na plaži. Sparkasse za dvig zaračuna 2.25€ provizije. Sem prav čudno gledal včeraj, ko je nekdo pred mano na pošti kupoval kune.

Kar bi opozoril je, da v gostilnah/restavracijah se vseeno ne preveč zanašat na to da jemljejo kartice. To je precej podobno kot pri nas, ko najmanj pričakuješ izjavijo, da kartic pa nimajo. Raje vprašaj prej in skoči na bankomat če je potrebno. Pri trgovinah te bojazni ni.
 
Nazadnje urejeno:

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Še eno kratko opozorilo glede plačevanja s karticami na Hrvaškem: vsaj pred 2 - 3 leti (kako je trenutno, ne vem) Jadrolinija trajekta nisi mogel plačati s čisto nobeno kartico! Cash only.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Seveda, znajo presenetit. Pred nekaj leti je bil celo zagrebški živalski vrt kuna-cash-only, mogoče se je do zdaj že kaj spremenilo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
Te pa moraš biti v vredi prčvarnici da ne gre z kartico plačat.

Drugače uncredit uporabniki lahko brez provizije dvigujejo na Zagrebški banki. Pa tudi vsi dijaški in študentski računi so brez provizije.

Naložite mulcem in šmrklam na račun in lahko brez skrbi dvigujete na vseh bankomatih.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
473
19
18
Pri Jadroliniji lahko trajekt že veliko let plačuješ s kartico. Problem je bil edino v Brestovi ( mogoče še kakšen odročen kraj), kjer ni bilo telefonske linije.

LP Sandi
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik sandichamp pravi:
Pri Jadroliniji lahko trajekt že veliko let plačuješ s kartico. Problem je bil edino v Brestovi ( mogoče še kakšen odročen kraj), kjer ni bilo telefonske linije.

LP Sandi

Trajket na Pag, nazadnje cca. 3 leta nazaj (običajno hodim na most)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Pa brez signala mobitela.
Kot da ne obstaja pos terminal preko gprs ja

Dokler pol Slovenije rine tja ne glede na cene in vse ostalo, kar nam gre običajno v nos, nimajo nobene potrebe po tem, da vlagajo nov denar v naprednejše načine plačevanja. Cash only, če nimaš, ne greš gor, itak je vseeno, je vedno dovolj drugih, ki jih to ne moti.
evil.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Na Pag kakor vem je cash only. V tisti kučici dvomim da imajo internet.

Poročam jutri!
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imajo. Samo v posebnih primerih ti lahko izdajo račun brez tistega njihovega GUIDa. Pa ta poseben primer ne sme biti permanenten... Drugače ti vsak domačin ki ti oddaja parking izda račun...