Placal nekomu avio karto ... problem

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Zdravo

Punci sem preko strani Turkish airlines kupil karto z svojo kreditno kartico in sem kasneje na e-ticketu videl sledece pogoje:

# Credit card used for the payment (if it is a virtual card, please have the related credit card with you) and an identification card (Passport , driving license, personal identity card , marriage certificate) that belongs to the credit card holder must be presented at thy check-in counter. All the passengers within a single booking must apply to check-in counter at the sametime. Individual applications will not be accepted. If the credit card holder is not the passenger, credit card holder must be present with the passenger(s) at the check-in counter with his/her credit card (used for the payment) and his/her valid identification card. (If it is a virtual card, please have the related credit card with you).
# If you do not present the credit card you used for the payment, you will not be accepted to the flight.

Se mi zdi, da je nekdo ze enkrat pisal o isti zadevi in kako jo je resil ampak ne najdem vec te teme.
Se trenutno nahajam v tujini, kjer naj bi punca potovala, se pravi ne morem biti tam osebno, da pokazem kreditno kartico.

Kako prek tega, da ne bo imela probleme pri check inu??

Hvala in Lp
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Imam isto v mislih. Bom poklical danes na Brnik v Turkish air da vidim ce to zadostuje.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
To sem bil jaz.
Jaz sem se osebno naslikal s kolegom tam, minutka in je blo fertik. Res bedno drugač. Najboljš da jih pokličeš in se boste dogovoril. Jaz sem se še nekaj drugega z njimi dogovarjal in so bili zelo zelo prijazni.
Tule imaš podatke kam in kdaj klicat.
http://www.lju-airport.si/airliner.asp?IDD=37&IDM=173
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Stvar je taka, sem klical na Brnik in nocejo sprejeti samo skenirane slike mojih podatkov in so rekli da moram iti osebno na Turkish Airlines tam kjer zivim da odpravijo blokado v sistemu.
Klical tudi lih kar na office Turkish air v mojem kraju in se moram osebno oglasiti z osebnim dokumentom in kreditno kartico, po tem bo vse ok.
Nobeden pa ni sprejel da jim samo posljem skenirano kartico in osebni dokument. No, vsaj vem kako p akaj zdej in lahko uredim, hvala za nasvete.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Sam pa komplicirajo tile Turki...
stupid-1.gif

Denar je denar, kaj maš za komplicirat, če je enkrat plačano.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Sam pa komplicirajo tile Turki...
stupid-1.gif

Denar je denar, kaj maš za komplicirat, če je enkrat plačano.

Ja, itak.

Daj ti meni svojo kartico, pa bom jaz kupil karto za Osamo, ki bo avijon vrgel v luft.

Jaz sem ti jo ukradel, kupil njemu karto, najebal bos pa ti. Kul
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ah daj no. Še nikoli nisem rabil imet kartice zraven, ne zase, ne za ženo. Za te stvari obstajajo osebni dokumenti. Samo normalna letalska družba mora bit.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
predvsem teroristi so znani po tem, da plačujejo s karticam, potovalnimi čeki, keš si pošiljajo po WU, če pa kaj zmanjka pa najemajo hipotekarce, za drobiž primankljaje pa lizinge samo z osebno in davčno.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Meni se je to zgodilo samo enkrat in to z British Airways, pa še to ker imajo (so imeli?) sistem rezervacij tako narejen, da so te poiskali po tvoji kreditni, ne po kodi rezervacije, prav tako na self-check-in terminalih si samo vtaknil kreditno v terminal in ti je uredil karto.
Verjamem, da mi ne bi težili, če bi jim dal kodo rezervacije in dokument namesto kreditne, če je ne bi imel s seboj.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Ko smo ravno pri tej temi. Tudi sam sem se znašel v čudni situaciji glede kreditne. Plačal sem namreč karte prek neta in kot kaže bom moral kartico pokazat pri checkinu. Vse lepo in prav, ampak vmes sem ugotovil, da ne najdem več pin cifre od te kartice. Ali lahko to predstavlja problem. Ali lahko v kakšni situaciji pri checkinu zahtevajo tudi pin. Stvar je že plačana in tudi vidna na bančnih izpiskih.

Vse kaže, da bom moral to kartico preklicat in naročiti novo. To bi pomenilo, da bi delal checkin celo z neveljavno kartico. Na banki so mi rekli, da mi bodo v primeru preklica, zaradi te situacije kartico pustili, ker ponavadi jo v takšnih situacijah uničijo.

Ima kdo mogoče podobne izkušnje?

Letim z Iberio iz Benetk.

Hvala za odgovore.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Nimajo kaj zahtevat PINa od tebe, če je transakcija že sprovedena, saj ne boš plačal karte še enkrat.
Po mojem ti bo banka izdala novo kartico, ampak z isto številko, tako da v tem primeru ne bo težav.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Nimajo kaj zahtevat PINa od tebe, če je transakcija že sprovedena, saj ne boš plačal karte še enkrat.
Po mojem ti bo banka izdala novo kartico, ampak z isto številko, tako da v tem primeru ne bo težav.

Nope, ista številka je samo če kartica poteče. Če jo prekličeš(iz kateregakoli razloga) dobiš novo cifro, stara pa se takoj ukine.

Mogoče bi tu na mestu še vprašanje za tiste ki ste bili nedavno v Ameriki? Ali tam zahtevajo pin cifro pri plačevanju z Mastercardom.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
podobne finte ima FIFA z nakupom vstopnic za Mundial. Placas s kartico, potem karte prevzames v JAR in moras pokazat kreditno kartico katere moras biti tudi lastnik ..
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
podobne finte ima FIFA z nakupom vstopnic za Mundial. Placas s kartico, potem karte prevzames v JAR in moras pokazat kreditno kartico katere moras biti tudi lastnik ..

Pokazat, al je potrebno vpisat tud pin?
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Nise brala, zato je mogoče že kdo kaj napisal v tej smeri..

Bla v Turčiji, karta kupljena preko društva. Na šalteru za domov ona meni pribije, da ji morm povedat one zadnje 3 cifre na kreditni kartci, ker je bla kupljena pod drugim imenom.. Jaz panika, kličem tipa, ki je nosilec kartice da bi mi cifre povedal, pa ga valjda ne dobim kr je bil v Izraelu al nekaj takega.. Folk, ki je bil poleg mene paično kliče domov, naj jim cifre povejo, kr so ble karte prek starih kupljene..

In po enih 20 minutah agonije mi budala reče: No okej, bom pa vprašala eno drugo varnostno vprašanje, ob kolkih ste meli let v Turčijo? Sem mislila da me zajebava.. Wtf...

Skratka, ni nujno, ampak za lažje življenje si le zapomni one 3 cifre na kartici zadaj..